Reklama
  • lencu4422009-08-22 19:39:00

    *Liny uwielbiają żółte ziarna,kukurydza powinna przynieść nam dużo brań.
    *Wcześniejsze zanęcenie znacznie zwiększa szanse na sukces.
    *Podczas łowienia nie należy dodatkowo podnęcać ,gdyż zwabi to karpie i leszcze.
    *Należy łowić blisko trzcin i lilii wodnych, gdyż liny tam się udają na poszukiwanie pożywienia.

  • Forum wedkuje.pl 2009-12-05 13:57:26

    szcerze?? to zalezy od danego łowiska. ja łowie liny gdzie nie ma trzciny wcale. i łowie w liliach liny takie że szok. i wcale nie na kukurydze tylko na robaki białe albo gnojowe. kuku rzadko.

  • Forum wedkuje.pl 2009-12-05 17:57:02

    To od kiedy liny są na receptę:)

  • withanight88 2009-12-05 18:00:14

    no tak sie mówi :P

  • Reklama
  • Forum wedkuje.pl 2010-01-03 16:51:59

    Na każdym łowisku są inne warunki i ryba bierze na co innego.U nas lin jak się trafi to na robaki koloryzowane.

  • Forum wedkuje.pl 2010-01-03 17:07:53

    u mnie na jednym łowisko to sa tylko liny i karasie. jeziorko prawie 10 ha. bierze dosłownie na wsyzstko. typu. chleb, kuku, robaki, ciastu, kulki proteinowe. takie linki do 30 cm to bez nęcenia a zeby złapać takiego ze 2-3 kilo to trzeba troche posiedzieć. mam na swoim konice póki co to jednego ponad 2.5 kilo

  • Forum wedkuje.pl 2010-01-03 20:10:06

    Gdzie można i u jakiego specjalisty ,dostać taką receptę .

  • Forum wedkuje.pl 2010-01-04 19:04:00

    proponuje oglądam DR HAuse. hehe albo na dobre i na złe.

  • Reklama
  • klepa87 2010-01-04 21:41:03

    Gdy szykuje sie na lina jedyna zanętą są ziarna najczęściej kukurydzy. Wiele razy podczas zasiadki zauważyłem, że gdy nęce  kukurydzą i łowie liny a później dorzucam nawet niewielką ilość zanęty spożywczej bąć swojej ale z jakimś zapachem brania linów znikaja a pojwia się leszcz albo karaś!!

  • Forum wedkuje.pl 2010-01-04 21:57:28

    U mnie na jeziorku liny nęcimy tylko ziarnem (kukurydza , pszenica , groch) a na przynęte sprawdzają się : kukurydza , pszenica , groch , ciasto truskawkowe , makaron truskawkowy , chleb :) i łowimy na odległościówke blisko trzcin i kapeleonów :)

  • Grześ42 2010-01-09 19:33:43

    Nie znam takowej 100% recepty  Moim skromnym zdanie wszystko zalezy od zbiornika w jakim łowimy. Ja osobiscie stosowałem ciasto z kaszy mamy z miodem i zapachem waniliowym łowiłem wtedy na starorzeczu gdzie dno muliste . Kiedy zmieniłem łowisko na zbiornik po wyrobisku gipsu okazalo sie ze lin najlepiej brał na białego robaka oczywiscie jak zerował. Ale na tym samym zbiorniku było tez tak ze najlepsza przyneta była rosówka polozona na dnie na zestaw z koszyczkiem delikatny piker. Jednej nocy dzielilem rosówki na pół tyle mialem brań i bałem sie ze mi przynety braknie. Były tez czas ze na ziemniaka braly mi linki a doszelem do tego w ten sposób ze zastawony zestaw na karpia cos mi obskubywało ( duzy ziemniak ) jak załozyłem maly kawałem zaczołem łowić linki . Musisz sam wybadac na co na twoim zbiorniku najlepiej biorą te sliczne rybki



Reklama
Reklama