Reklama
  • Forum wedkuje.pl2011-12-12 09:06:01

    Witam wszystkich wędkarzy.Chciałbym opisać pokrótce sprzęt jaki używam oraz uzbrojenie. Moje gruntówki staram się montować jak najprościej, bo moim zdaniem im prościej tym lepiej.Wędziska jakich używam do metody gruntowej to wędziska firmy Daiwa długości 3,60 ,jest to Daiwa 576M-360 o c.w 80-120g.Do tego zbroję go w kołowrotek DAM Quick SE-S 240 który ma 2 łożyska,przełożenie 1:4.6 i tylny hamulec.Na szpuli mam 150m żyłki MAGNUM o średnicy 0,24mm.Przez żyłkę przewlekam rurkę anty splątaniową,która zapobiega skręcaniu się żyłki,a na rurce montuje koszyczek z dnem 25g.Potem zakładam na żyłkę gumowy stoper,który będzie chronił mój węzeł na krętliku,i na końcu przymocowuje na kretliku przepon 0,18mm z haczykiem nr 6 firmy Kamatsu długości 40cm.

    Kolejnego kija jakiego używam jest Daiwa 376MW-300 dł.3.0m, c.w.70-110g.Do niego montuje kołowrotek V1G0R ShiverRD Line,który ma 2 łożyska,przełożenie 5.2:1 i tylny hamulec. Na szpuli mam 150m nawiniętej żyłki MAGNUM 0,26mm.Tak samo jak w poprzednim kiju,zbrojenia zaczynam od założenia rurki anty splątaniowej do której za pośrednictwem agrafki zakładam koszyczek 25g,następnie gumowy stoper,krętlik i przypon zakończony haczykiem nr 6.

    Na haczyki zakładam kukurydzę z puszki bądź makaron gotowany w kształcie gwiazdek.Do nęcenia wybranego miejsca używam procy o zasięgu do 50m.
    Zanęty robie sam,a raczej mój tata,który jest cukiernikiem i zawsze jak potrzebuje zanęte to mi tam coś namiesza.
    Zanęte jaką używam i jej składniki opisze na blogu w najbliższym czasie.
    To chyba na tyle, jeśli chodzi o mój sprzęt i.Połamania kija! :)



Reklama
Reklama