Reklama
  • Forum wedkuje.pl2011-07-23 20:17:37

    Witam . W wątku tym pytam wędkarzy o następującą rzecz : jakich spławików używacie na lina w wodach płytkich 1 - 2m a jakich w wodach głębszych 2 -4 m (  jak na lina to latem już woda dość głęboka ) Sam używam spławików Midam 2 - 3,5 g na wody głębokie oraz 1,5 g -  2 g na wodę płytką .Rzadziej stosuję wagglery  firmy MAT czy Gut MIX  ( uwaga niestety łatwo się psują) Ze spławików klasycznych , mocowanych na stałe  : używam Gut Mix oraz Lorpio Green Star z wymienną antenką ( dość drogi , w sklepie stacjonarnym zabuliłem 8.50  za sztukę ) oraz Cupido 3 g  . Na "linowe głębiny " wykorzystuję spławik firmy Midam ,  z centrycznym przelotem ( smukły sandaczowy do połowu na żywca ) o gramaturze 4 g  oraz drugi tego typu  spławik wzdłużnie przelotowy CORMORAN EXPERT CARP 3,5G . Interesują ,mnie również nazwy spławików , tak jak ostatnio chciałem się poznać  nazwy wędzisk jakich używacie na lina - co zostało źle zrozumiane przez kogoś kto niezbyt zręcznie edytuje nasze wątki.

  • Forum wedkuje.pl 2011-07-23 20:22:57

    O i jeszcze na wody płytkie 1,5 g - 2 g Palia oraz , klasyczny - stały patyk 1,6 g koloru zielonego - firmy nie podano .

  • FranceCola 2011-07-24 00:11:39

    Ja tam nie widziwiam z spławikami, tylko wybieram spławik o odpowiedniej gramaturze i łowię. :-) Czasami warto nie komplikować sobie aż nadto życia, takimi bzdetami :D

  • Forum wedkuje.pl 2011-07-24 10:04:35

    Nie komplikuję sobie życia ( jak to ująłeś ) - bzdetami . Chodzi o to by zestaw był funkcjonalny i estetyczny.Może się to wydawać dziwne a nawet śmieszne ale ja sam nie używam nigdy spławików po remoncie , popękanych , uszkodzonych czy nie daj Boże - po naprawie lakierem do paznokci . Zastanawia mnie także kwestia gramatury spławika : czy to jest tak że kanony literatury niezmiennie łączą połów tej ryby z użyciem spławików  1 - 1,5 g -  a wędkarze i tak po swojemu ?    Mnie interesuje tymczasem : jakich spławików używacie na te ryby. Podałem już niektóre rodzaje spławików , których używam osobiście , dlatego zachęcam do dalszego dialogu i wymieniania doświadczeń - nie "bzdetów". Pozdrawiam.

  • Reklama
  • FranceCola 2011-07-24 12:28:14

    :) Ja zazwyczaj używam spławików o gramaturze od 1g do 2 g. Sa lekkie, dlatego że, lin to bardzo czuła ryba, i na takich spławikach dobrze widać branie ryby.



Reklama
Reklama