Reklama
  • Forum wedkuje.pl2011-07-24 12:38:57

    Witam. Mam zamiar kupić Shimano Vengeance Spinning 15-40g którą łowił bym na rzece szczupaki i sandacze .

  • barman314 2012-03-01 09:32:52

    Myślę,że w tym przedziale cenowym,szalenie trudno o alternatywę.
    Jest to dobra,szybka(jak dla mnie b.szybka wędka)
    Może nie należy do najlżejszych ale jak za tą cenę(kupiłem ją za 108zł)
    grzechem byłoby narzekać.Na pewno kij na nie jeden sezon. Bardzo ładnie wykonana,jeżeli masz możliwość,przed zakupem weź ją do ręki,machnij parę razy kijem,znajomy mówi,że mu "nie leży" a bez sensem jest kupować coś co nie będzie sprawiało Ci frajdy.
    Jeżeli zdecydujesz się na zakup, pochwal się jak złapiesz ładnego szczupłego
    Połamania kija

  • berthold 2012-03-01 10:02:52

    ja taką posiadam ale szczerze powiedziawszy niezbyt mi leży ta wędka jest jakaś taka patykowata nie wiem jak to nazwać ale frajdy nie ma mimo że jest mocna drugą mam jaxon zander i powiem szczerze że o wiele lepszej akcji i przyjemniej się łowi

  • Wodziniak 2012-03-05 18:29:19

    Na szczupaka jak najbardziej tak, zwłąszcza za tak nie duże pieniądze. Jeśli chodzi o sandacza, to w tej samej serii jest kijek Vengeance Spinning Shad w długościach 2,40 i 2,70 o c/w 14-40 i 20-50 gramów. Jeśli więcej łowisz z łódki to na pewno krótszy będzie lepszy, po pierwsze nałodkę krótszy zawsze lepszy, po drugie mocniejsze zacięcie. Jeśli większość z brzegu to dłuższy da ci większy zasięg. Niestety nie łowiłem nim, więc na razie nie mogę Ci nic więcej napisać niż wyczytałem z katalogu, ale obiecuję w najbliższych dniach wziąc ten kij do ręki i oblukać. W realu na razie nie ma szans go sprawdzić, dopiero w czerwcu.

  • Reklama
  • Wodziniak 2012-03-14 17:19:05

    Oglądałem dziś Vengeance Spinning Shad 2,7 m do 40 gram. Bardzo przyzwoity kijek, fajnie się ugina. W porównaniu do klasycznego spinningu Vengeance wersja Shad jest lżejsza o ok. 60 gram. Shad uzbrojony jest w 9 przelotek, wersja klasyczna ma ich 6.

    Vengeance Spinning Shad do 40 gram to sztywny kij, który przy dużym obciążeniu ładnie pracuje do samego dolnika, pozwoli to utrzymać nawet poważnej wielkości szczupaka. Sztywność wędziska pozwoli na mocne zacięcie, co w przy połowie sandaczy jest zasadniczą kwestią. Tylko bardzo mocne zacięcie może przebić kościste podniebienie mętnookiego. Jeśli nie zatniemy sandacza to holujemy na "szczękościsku", w takim przypadku jeśli otworzy on pysk, a często robi to praktycznie pod naszymi nogami, kończy się to zawsze tak samo:P

    Jeżeli szukasz uniwersalnego kija pod szczupaka, na który będziem mógł bez problemów łowić sandacze, to  w tej strefie cenowej Vengeance Spinning Shad jest właśnie tym wędziskiem, którego szukasz. Pozdrawiam:)

  • ZanderHunter 2013-03-07 18:46:00

    utworzono: 2013/03/07 18:19
    SHIMANO VENGEANCE SHAD 270 MH Wyrzut 14-40 g,

    » » »

    Wędkarstwo spinningowe »

    Shimano wędkarstwo, Sh… subskrybuj:

    Wędkarstwo Shimano - Lubisz sprzęt Shimano? Zapraszamy do grupy adresowanej do osób stosujących sprz…»

    1004 wędkarzy | 392 wątków


    new-blaszak-bar co o tym myślicie ??


    zgłoś naruszenie




  • 89krzysztof 2013-03-07 19:47:12

    Strasznie ciężka :) 

  • ryukon1975 2013-03-07 20:02:22

    Strasznie ciężka :) 









    Około 150 PLN
    15-40 g ,2,7 m
    208 g ciężka ?
    Za takie pieniądze nie kupisz nic lżejszego.
    Kije po 200-250 zł z równie mocno promowanych firm są cięższe.
    Mi się całkiem podoba.

  • Reklama
  • stelmi1980 2013-04-21 11:47:53

    Dobry kij jak za nieco ponad 100zł, tyle że akcję określiłbym raczej na medium-fast. Przez to do rzucania jest taki sobie jeśli zależy ci na dalekich i precyzyjnych rzutach. Do trollingu za to bardzo dobry kij, jest taki nieco lejący się i to akurat pasuje. Używam go jako jedną z dwóch wędek do trollingu i do tej metody mi bardziej leży nić drugi dużo droższy Nexeave.



Reklama
Reklama