Witam! Chciałbym się zapoznać z Waszymi opiniami na temat wiosennych przynęt. Na co łowicie ? W jakich warunkach sprawdzają się wasze przynęty? Gdzie łowicie wiosną? Jaka pogoda "odpowiada" wiosennym rybom ( sensie kiedy najlepiej żerują)?
Ja osobiście nigdy nie zaczynałem sezonu "spławikowego" w marcu czy kwietniu. Najwcześniej na początku maja przy okazji wyprawy na szczupaka, gdzy ten nie chciał współpracować to zarzucałem spławikówkę w jakieś zakole o wolnym nurcie ,a na haczyk drewniak lub mały czerwony robak. Efekty był raczej średnie (z powodu braku odpowiedniego przygotowania , brak zanęty itp. Nastawiałem sie w końcu na majowego zębacza;) )
Czekam na wasze opinie:) Za współprace z góry dziękuje:)
Ja za najleprze przynety na ta pore uwazam biale robaki i czerwone oraz przenice na wczesne płocie bylem juz kilka razy w ta wiosne i efetky byly rozne ale zawsze cos sie zlowilo:)
Najlepszą i uniwersalną przynętą jest ochotka.Mogą być także pinki,białe i czerwone robaki.Wczesną wiosną używam zanęt mało słodkich tzn.że nie dodaje żadnych zapachów ani atraktorów,nęce czystą zanętą.Na wczesno wiosenne łowienie odradzam przynęty roślinne,ja używam ich dopiero od końcówki kwietnia.
może macie jeszcze jakieś ciekawe "tricki" przynętowe ? Próbowaliście możne łowić na pijawki lub inne żyjątka wodne dostępne o tej porze ? (np. drewniaki , bo słyszałem że pojawiły się ostatnio w większej ilości) pozdrawiam:)
jeśli chodzi o spławik to ja tam zawsze biorę mady lub czerwone robaki.............ewentualnie kukurydza nasączona wanilią..........biorą płocie, wzdręgi... itd
Ja na wiosnę w tym sezonie miałem najlepsze efekty na białego robaczka, testowałem chyba wszystko poza ochotką i rosówką, ale polecam także kukurydze konserwową i pinke. Pozdrawiam
Na wiosnę pinka i dzdzownice, to są według mnie najlepsze przynęty na wiosnę, bardzo dobrze idzie płoć,karaś, jakiś okoń, i zdarza się leszcz,karp,lin. Dopiero póżną wiosną przerzucam się na inne przynęty albo na spinning.
Witam!
Chciałbym się zapoznać z Waszymi opiniami na temat wiosennych przynęt.
Na co łowicie ? W jakich warunkach sprawdzają się wasze przynęty? Gdzie łowicie wiosną? Jaka pogoda "odpowiada" wiosennym rybom ( sensie kiedy najlepiej żerują)?
Ja osobiście nigdy nie zaczynałem sezonu "spławikowego" w marcu czy kwietniu. Najwcześniej na początku maja przy okazji wyprawy na szczupaka, gdzy ten nie chciał współpracować to zarzucałem spławikówkę w jakieś zakole o wolnym nurcie ,a na haczyk drewniak lub mały czerwony robak. Efekty był raczej średnie (z powodu braku odpowiedniego przygotowania , brak zanęty itp. Nastawiałem sie w końcu na majowego zębacza;) )
Czekam na wasze opinie:)
Za współprace z góry dziękuje:)
Ja za najleprze przynety na ta pore uwazam biale robaki i czerwone oraz przenice na wczesne płocie bylem juz kilka razy w ta wiosne i efetky byly rozne ale zawsze cos sie zlowilo:)
Najlepszą i uniwersalną przynętą jest ochotka.Mogą być także pinki,białe i czerwone robaki.Wczesną wiosną używam zanęt mało słodkich tzn.że nie dodaje żadnych zapachów ani atraktorów,nęce czystą zanętą.Na wczesno wiosenne łowienie odradzam przynęty roślinne,ja używam ich dopiero od końcówki kwietnia.
a gdzie jeździsz ? rzeka? jeziorko? kanał? co polecisz na inne gatunki np na okonia? jaką metodą łowisz?
Zgadzam się z ochotką, to najlepsza wiosenna przynęta choć łowi się na nią dość trudno,najlepiej pęczkować.Pozdrawiam połamania kija.
może macie jeszcze jakieś ciekawe "tricki" przynętowe ?
Próbowaliście możne łowić na pijawki lub inne żyjątka wodne dostępne o tej porze ? (np. drewniaki , bo słyszałem że pojawiły się ostatnio w większej ilości)
pozdrawiam:)
bardzo dobre są larwy chruścika
jeśli chodzi o spławik to ja tam zawsze biorę mady lub czerwone robaki.............ewentualnie kukurydza nasączona wanilią..........biorą płocie, wzdręgi... itd
Ja na wiosnę w tym sezonie miałem najlepsze efekty na białego robaczka, testowałem chyba wszystko poza ochotką i rosówką, ale polecam także kukurydze konserwową i pinke. Pozdrawiam
Na wiosnę pinka i dzdzownice, to są według mnie najlepsze przynęty na wiosnę, bardzo dobrze idzie płoć,karaś, jakiś okoń, i zdarza się leszcz,karp,lin. Dopiero póżną wiosną przerzucam się na inne przynęty albo na spinning.