Kanał Szymoński jest sztucznym kanałem łączącym jeziora Szymon i Jagodne. Głębokość 1,5 - 2m, szerokość ok 25 m. Odbywają się tam dość często zawody wędkarskie . Cała długość łowiska jest dostępna z brzegu.
Kanał na prawie całej swej długości porośnięty z jednej i drugiej strony drzewami, przez co jest osłonięty od wiatru. Jedyną wadą tego łowiska są bardzo uciążliwe łodzie przepływające przez kanał i mącące wodę,jednak wynagrodzeniem są piękne ryby bytujące w tym łowisku .
Kika krotni byłem w tym miejscu i stwierdzam że jest to łatwe łowisko, nawet początkujący wędkarz nie odjedzie stamtąd z pustymi rekami . Często trafiają się tam nawet 2 kilowe leszczyki i ładne płotki czasami na haczyku pojawi się karaś lub jazgarz.Nie wiem co jeszcze pisać o tym łowisku pojedziecie to się przekonacie :)
Dojazd: Z Mikołajek jedziemy w kierunku Giżycka do miejscowości Szymonka Wyjeżdżając z Szymonki w stronę Giżycka przejeżdżamy przez most nad kanałem Szymońskim. Za mostem skręcamy w lewo, w drogę która prowadzi dokładnie wzdłuż łowiska. Samo łowisko od kanału dzieli ok 5 metrowy pas zarośli
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze