Dnia 21 czerwca b.r. na kanale w Brąswałdzie, na rzece Łynie, odbyły się zawody wędkarskie "Maraton wędkarski" zorganizowane przez koło PZW Olsztyn - Miasto. Zawody trwały 6 godzin i wzięło w nich udział 10 zawodników. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.30 i skończyły się o 14.30.
Trening poprzedzający zawody wykazał, że w kanale jest niewiele ryb i biorą bardzo delikatnie. Gatunkami dominującymi były płoć oraz krąp. Sporadycznie trafiały się: leszcz, okoń oraz ukleja.
Ja wylosowałem stanowisko w środku sektora, więc sytuacja na starcie nie wyglądała rewelacyjnie. Na szczęście dobrze obrana taktyka i celne nęcenie pozwoliło mi uzyskać dobre, 3 miejsce w całych zawodach.
Wyniki całych zawodów wyglądały następująco:
1. miejsce – Krzysztof Kłowas (4845 g)
2. miejsce – Jan Sawczuk (3640 g)
3. miejsce – Jan Stasiak (2845 g)
4. miejsce – Tomasz Butkiewicz (1235 g)
5. miejsce – Sylwester Majchrzak (950 g)
6. miejsce – Alfred Szydłowski (905 g)
7. miejsce – Grzegorz Błażewicz (665 g)
8. miejsce – Tadeusz Wiziecki (565 g)
9. miejsce – Rafał Pawlicki (535 g)
10. miejsce – Tomasz Duda (450 g)
Całe zawody przebiegły w miłej atmosferze. Nie zgłoszono żadnych protestów. Po zawodach odbyło się ognisko, a na koniec zostały ogłoszone wyniki oraz wręczenie nagród dla 5 najlepszych zawodników. Następne zawody koła PZW Olsztyn - Miasto odbędą 12 lipca b.r i ponownie zostaną rozegrane na tym samym łowisku. Będą to zawody Puchar Koła. Do tych zawodów przygotuję się jeszcze lepiej i mam nadzieję, że znów uda się zająć miejsce w pierwszej trójce :)
Po więcej zdjęć i opisów wypraw wędkarskich zapraszam na FanPage Wędkuj z Bigfoot"em na Facebook"u: https://www.facebook.com/pages/W%C4%99dkuj-z-Bigfootem/112624899071115?ref=aymt_homepage_panel
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze