Reklama

Na jeziorze Owieczki - z nadziejami

15/05/2012 11:01
Z wielkimi nadziejami wyjeżdżamy w dniu 12-V-2012 w liczbie 35uczestników koła 168 "Chrobry" na zawody spławikowo – gruntowe na jeź. Owieczki. Z nadziejami bo, podobno woda bardzo rybna. Złowienie tutaj 10kg ryb/indywidualnie/ podczas zawodów to po prostu jest normą. Nigdy takiego wyniku nie osiągnęliśmy. Jak będzie teraz? Jeź. Owieczki to akwen o powierzchni około 15 ha, położony, niedaleko trasy Gniezno - Kiszkowo. Stanowiący własność prywatną.
Charakteryzuje się dobrą dostępnością dla wędkarzy. Zagospodarowane brzegi obfitujące w wygodne stanowiska wędkarskie zarówno dla tych, którzy chcą łowić z wody oraz z "suchego brzegu". Duży parking, ławeczki stoły piknikowe sprzyjają turystyce rodzinnej i zapraszają do miłego spędzenia czasu. Jezioro jest systematycznie zarybiane. Po przyjeździe na miejsce i dokonaniu rozpoznania terenu przez zawodników przystąpiono do realizacji części organizacyjnej. Na wstępie prezes koła kol. Piotr Wągrowski powitał obecnego właściciela wody p.Jana Jóźwiaka, p.Anię Wojtyniak- przedstawiciela firmy ”PROCLEANSERWIS” fundatora pucharów oraz pozostałych uczestników. Po sprawnym przeprowadzeniu losowania zawodnicy w liczbie 32 udali się na swe stanowiska. Na przygotowanie się do łowienia przeznaczono 1godz. Czas łowienia 4 godz. Metoda spławikowo – gruntowa. Pogoda nie napawa optymizmem, jest chłodno i wietrznie. W nocy nad rejonem przeszła nawałnica. O godz.8 słychać określony sygnał, a więc zaczynamy. Jako że byłem zawodnikiem docierające do mnie skąpe wieści nie były zadawalające. Brania były słabe w większości drobnica. Przeważał krąp, był też karaś, płotka, okoń. Największą rybę zawodów złowił kol.Pietrzak Zbigniew - karaś/srebrny 37cm. A gdzie olbrzymy? Godz.12 - koniec zawodów. Komisja sprawnie dokonała ważenia złowionych ryb i ogłosiła wyniki.
Ostateczne wyniki.
I-kol. Szargan Andrzej – 2940pkt II-kol. Wągrowski Piotr –2680pkt
II-kol. Lenarczyk Maciej -2380pkt IV-kol. Maik Bronisław - 2060pkt
V- kol. Gmerek Bogdan – 1980pkt VI-kol. Urbaniak Maciej- 1880pkt.
A więc rzeczywistość okazała się inna niż przewidywano. Nie po raz pierwszy. Na osłodę wyjrzało słonko. Ciepełko poprawiło trochę nastrój. Kol. prezes wraz z w/w dokonał wręczenia pucharów i bonów towarowych. Na zakończenie smaczna grochówka z wkładką i stosowne do niej napoje. Ten miły akcent kończy zawody. Wynik dzisiejszy nas nie zniechęca. Na jeź. Owieczki powrócimy.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wedkuje.pl




Reklama