Reklama

Zawody Podlodowe o Mistrzostwo Koła LIN II tura.

31/01/2017 13:43

W ostatnią niedzielę stycznia br. na zbiorniku Błonie w Sobkowie odbyła się II tura zawodów podlodowych o mistrzostwo Koła LIN w Jędrzejowie. Przed przystąpieniem do zawodów wiceprezes ds. sportu Mirosław Czajor sprawdził pokrywę lodu, która wynosiła grubo ponad 25 cm. W zawodach wystartowało 16 zawodników, którzy stawili się na godzinę 7,50 przy zbiorniku. Następnie po przywitaniu wszystkich zawodników przez wiceprezesa ds. sportu Mirosława Czajora, sprawdzeniu listy obecności i wyjaśnieniu zasad, przystąpiono do losowania stanowisk. Przed wejściem na stanowiska zawodnicy rozgrzali się gorącą herbatą z cytryną. Po sygnale sędziego w ruch poszły świdry a następnie wędki podlodowe. Podczas zawodów łowiono głownie płocie, okonie a także trafiały się karasie i jazgarze. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, było mroźno około minus 10 stopni C. W miarę upływu czasu słoneczko zaczęło przygrzewać i zrobiło się dość przyjemnie ale chwilami dokuczał niewielki wiatr. Pod koniec zawodów brania były coraz rzadsze i słabe. Po sygnale sędziego oznaczającym koniec 3 godzinnych zmagań przystąpiono do ważenia złowionych ryb.
 
W czasie podliczania wyników zawodnicy tradycyjnie posilali się ciepłą kiełbaską z ogniska i rozgrzewali zmarznięte ręce. Po chwili sędzia ogłosił wyniki zawodów po dwóch turach.
 
Podlodowym Mistrzem Koła LIN został Rokicki Robert wynikiem 3290 punktów, II miejsce zajął Czajor Mirosław wynikiem 2790 punktów, a trzeci był Wrześniewski Przemysław z wynikiem 2705 pkt.
 Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach mimo mroźnej pogody.
Wyniki zawodów można sprawdzić w zakładce Sport.

P.S. Serdecznie dziękujemy Zarządowi oraz Prezesowi PZW Koło Nida Sobków za udostępnienie łowiska.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wedkuje.pl




Reklama