Dziergowice-wyrobisko

/ 4 komentarzy

Dziergowice-wyrobisko leżące blisko wioski o tej samej nazwie Dziergowice.Akwen o powierzchni 9.90 hektara (powierzchnia wody).Woda leży w gminie Bierawa zaś koło opiekujące się jest PZW koło Bierawa. Dojazd możliwy zarówno samochodem jak i również pociągiem ponieważ akwen ten leży przy samej stacji PKP-Dziergowice.Koleją można dojechać zarówno od stacji Kędzierzyna-Koźla jak i od strony Raciborza.Samochodem zaś droga nr 425 od strony Kędzierzyna – Koźla skręcając przed kościołem cmentarzem w lewo – droga ta poprzez przejazd kolejowy doprowadzi nas do samej wody.Wyrobisko to leży w takiej niecce ponieważ jest woda po wydobywaniu piachu jak i żwiru .Z jednej strony bardzo stromy brzeg porośnięty drzewami i krzewami z drugiej zaś strony również wysoko ale przy brzegu płasko no i dużo stanowisk wędkarskich.Woda bardzo czysta nie zarośnięta przeważnie o podłożu piaszczystym. Głębokość waha się od 1.5 m do około 3.5 m chociaż w samym rogu od strony pompy może nieco głębiej. Rybostan to przeważnie leszcz,płoć,okoń,karp amur,sandacz. C roku akwen zarybiany karpiem toteż woda w tym czasie licznie odwiedzana przez wędkarzy po tym okresie wędkarzy jak na lekarstwo-chyba że miejscowi.Cicho i spokojnie można naprawdę wypocząć no a przy okazji coś złowić. Obok akwenu po lewej stronie czynne jeszcze wyrobisko cisze zakłóci czasami przejeżdżający samochód z urobkiem. Osobiście łowiłem na tym akwenie karpie w granicach od 3-4 kg na kukurydzę próbując również na proteinę ale efekty były mierne.Zakupy można zrobić w wiosce Dziergowice znajduje się tam sklepy spożywcze natomiast sprawy wędkarskie trzeba załatwić albo w Kędzierzynie-Koźlu lub w Raciborzu.Akwen bardzo atrakcyjny ale bardziej w sferze wypoczynku przy wędkach.Chcącym odpocząć w ciszy i spokoju polecam akwen Dziergowice-wyrobisko.

Dziergowice-wyrobisko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dziergowice »
GPS: N 50o 15' 16" E 18o 18' 3"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Kędzierzyńsko-Kozielski » Gmina: Bierawa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Kędzierzyn-Koźle - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Opole

 

4.1
Oceń
(12 głosów)

Dziergowice-wyrobisko mapa:- opinie i komentarze

darekgliwicedarekgliwice
0
woda przepiękna , jedynym minusem jest masa ludzi kąpiących się i masa pozostawionych przez nich i pseudowędkarzy stosy śmieci, ja osobiście w sezonie letnim omijam te łowisko, (lubię spokój i ciszę)
(2011-05-15 19:48)
Krzysiak88Krzysiak88
0
Witam a jak z dojazdem? Czy da się podjechać pod samo łowisko czy trzeba dreptać i czy akwen jest ogólnie dostępny czy trzeba coś płacić??
(2013-07-28 20:31)
ostrylol123ostrylol123
0
koledzy możecie mi napisać najmniejszy zbiornik tuz obok stacji PKP oraz baru i płatnej plaży jest z okręgu Katowice czy opolskie (2015-04-16 18:50)
OsteroOstero
0
te bombel chyba już wywnioskowaliśmy to sami XD Opolski ... mam nadzieje ze będzie brać bo inaczej wędki ida do kosza, twoje tez (2015-04-16 19:08)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy