Jezioro Bialskie - Białka

/ 6 komentarzy / 11 zdjęć


Jezioro Bialskie, nazywane po prostu "Białką" to bardzo malownicze jezioro położone na pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim oddalone ok 20 km od Parczewa. Jego powierzchnia to 32 ha a maksymalna głębokość 18m. Charakteryzuje się bardzo czystą wodą i z każdej strony otoczone jest lasem. Naprawdę urocze miejsce. Dostęp do jeziora - jedna połowa to ośrodki wczasowe i plaże z licznymi pomostami także dostęp do wody jest wygodny, natomiast pozostała część jest mocno zarośnięta trzciną i tutaj połowimy tylko z małych pomostów, których na szczęście nie brakuje. I oczywiście idealnie będzie jeśli ktoś dysponuje środkiem pływającym ( nie można stosować silników spalinowych ). Jest to raj dla wędkarzy nastawiających się na białą rybę. Są tu naprawdę piękne wypasione leszcze, sporo grubego lina a także karpie i płocie. Z przynęt najczęściej stosuje się kukurydzę, różne ciasta własnej roboty i białe robaki. Dobre wyniki są też na czerwonego robaczka ale tu musimy liczyć się czasami z ciągłym braniem natrętnego sumika karłowatego, popularnego "kolucha". W nocy warto też zapolować z rosówką bądź filetem na węgorza ! Co do spiningu, najczęściej stosowanymi przynętami jest tutaj błystka obrotowa, wahadłówka i woblery. Mamy tu szansę na grubego okonia i okazałego szczupaka, rzadko trafi się sum lub sandacz choć też zamieszkują ten zbiornik..
Nad jezioro najlepiej wybrać się poza sezonem urlopowym, wtedy mamy tutaj ciszę i spokój. W okresie od czerwca do września raczej ciężko będzie połowić z brzegu, wtedy odpada raczej połów od strony ośrodków wczasowych gdyż przebywa tu mnóstwo wypoczywających osób.
Generalnie super miejsce na urlop bądź weekendowy wypad. W pobliżu są też jezioro Czarne Sosnowickie i Białe Sosnowickie - to drugie to zbiornik komercyjny także nudzić się tu nie można.
Linki do tych dwóch łowisk :
Jezioro Czarne Sosnowickie
Jezioro Białe Sosnowickie
Pozdrawiam !Jezioro Bialskie - Białka opis łowiska:

Akwen: Jezioro Bialskie »
GPS: N 51o 32' 11" E 23o 0' 51"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Parczew » Gmina: Dębowa Kłoda
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW
Noclegi w pobliżu: Białka - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Lublin

 

4.9
Oceń
(43 głosów)

Jezioro Bialskie - Białka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

kowal166kowal166
0
Przyznaję urocze jeziorko ! Miałem przyjemnośĆ złowić tam swojego pierwszego węgorza :)
(2011-03-13 11:17)
marek-debickimarek-debicki
0
Piękne okolice i piękne łowiska. Do dzisiaj pamiętam swoje pierwsze wypady z bratem nad zalew zamborzycki, jezioro Białe, a nawet na Bystrzycę. Za opis ***** piąteczka. (2011-03-13 16:36)
SamotnikSamotnik
0
      ***** . Szkoda że daleko . Pozdrawiam  (2011-03-19 04:34)
Waldi FishWaldi Fish
0
Kiedyś były tam ładne ryby. Teraz łowi się głównie koluchy i to co raz mniejsze.
(2012-01-06 18:05)
kazikalbertowkazikalbertow
0
jezioro sumin w miejscowosci sumin tez daje ladne efekty -radze sprobowac (2012-07-20 20:26)
popers12popers12
0
był ktoś ostatnio??? (2013-06-02 18:30)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy