Jezioro Borówko

/ 1 komentarzy

Jezioro Borówko to jezioro typu linowo-szczupakowego. Dno jest muliste. Akwen ukryty jest w lesie , więc presja wędkarska jest bardzo mała.Brzegi porośnięte są trzciną . W okresie letnim na płytkiej wodzie stoją okonie i szczupaki ,ganiające ławice uklei.
Nieco głębiej złowimy płocie , karpie ,liny i leszcze. Jezioro jest dzikie - "nieruszone jeszcze ludzką ręką". Polecam spinningowanie na gumy , oraz łowienie na spławikówkę na rosówki i czerwonego robaka.
Jeziora otoczone jest lasem mieszanym , w którym rośnie dużo grzybów.
Bardzo łatwo jest trafić do jeziora pociągiem. Wsiadamy do pociągu np. w Nidzicy i po minięciu 2/3 stacji wysiadamy. Przy stacji znajduje się jezioro Bujaki , a tuż za nim nasz cel - Jezioro Borówko.
Otoczone jest one lasem mieszanym , w którym rośnie dużo grzybów. Zapraszam nad jezioro Borówko , nad którym z pewnością złowicie piękne ryby i odpoczniecie.
"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Borówko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Borówko »
GPS: N 53o 28' 20" E 20o 21' 57"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Szczycieński » Gmina: Jedwabno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Wikno - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Mazowiecki

 

3.4
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Borówko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

ConquistadorConquistador
0
o to jezioro podpytywałem niedawno na forum... Jak tam się ma sprawa z drapieżnikami? Chodzi mi głownie o Szczupaka... Łowiłem na nim dwu-krotnie ale nic konkretnego nie złapałem - same maluchy 30-35cm, tak jakby wszystko co wieksze zostało odłowione w siaty... (2011-02-17 13:37)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy