Jezioro Ciche

/ 5 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Ciche - Powierzchnia 110,8 ha, długość maks. 3120 m, szerokość maks. 460 m, objętość 7604,0 tys.m3, głębokość maks. 13,4 m Głębokość śred. 8,8 m.

Jezioro Ciche jest przez wiele osób uważane za najpiękniejsze jezioro na Pojezierzu Brodnickim. Posiada kształt silnie wydłużony południkowo lecz słabo rozwiniętą linię brzegową. Jest to poro o umiarkowanej głębokości i niewielkim urozmaiceniu dna. Roślinność wodna zanurzona jest dużo lepiej rozwinięta niż wynurzona. Występują tu dobre warunki do wędkowania z brzegu. Jezioro nie jest zagrożone przez ścieki. O dobrej jakości jego wód świadczą korzystne warunki tlenowe i stosunkowo duża przeźroczystość wody. Średnio w okresie wiosenno-letnim ok. 2,5 m). Z południowego krańca Cichego wypływa Cichówka (dopływ Skarlanki ), która poprzez jeziora Tomaszek i Zbiczno płynie do Strażymia. Przy wyższych stanach wody można nią przepłynąć zarówno kajakiem jak i łodzią.

Dojazd dość trudny: samochodem szosą Brodnicia-Ciche na początku miejscowości Ciche należy skręcić w kierunku zachodnim i dalej drogą polną oraz leśną do pól biwakowych. Dojazd do południowej części jeziora drogą leśną, w którą skręcamy z szosy Ciche-Zbiczno ok. 1 km za mostkiem na Cichówce.

źródło: Przewodnik wędkarski po jeziorach brodnickich.Jezioro Ciche opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ciche »
GPS: N 53o 22' 21" E 19o 21' 33"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Brodnicki » Gmina: Zbiczno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Toruń » (zobacz porozumienia Okręg PZW Toruń 2017r »)
Noclegi w pobliżu: Zbiczno - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Toruń

 

3.6
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Ciche mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

coralgol73coralgol73
0
Ciekawy opis, ale brakuje mi twoich wyników. ps : czytałem że można w tym jeziorze złapać też suma.? (2008-12-19 15:12)
VITO73VITO73
0
Witam
Fakt dotarcie do jeziora zwłaszcza tym robiącym to pierwszy raz jest dość trudno lecz jeśli nam się to uda :) pobyt, widoki i niesamowita cisza okolicy będzie długo przez nas mile wspominana.Przeważająca ryba tej wody to płoć i leszcz . Wieczorkiem można pokusić się o przysiadkę na węgorza . Nie są to co prawda rekordowe okazy (choć i takich pewnie nie brakuje) to zawsze jest to miły przyłów . Takim jest również lin choć tego zapewne w nadmiarze nie połowimy.Jeśli zdarzy się dzień bez brań to i tak możemy wspaniale wypocząć i odstresować się od codzienności i zgiełku miasta
Jeszcze raz polecam życzę miłej zabawy i udanego wypoczynku (2009-02-19 11:34)
daro1969daro1969
0
Witam! polecam ten akwen z racji walorów widokowych!!! faktem jest, iż dojazd jest utrudniony i tylko ze zezwoleniem. Polecam w sierpniu okolice wyspy, gdzie można zapolować na pięknego okonia na żywca, faktem jest że nie zawsze można złapać żywna, najlepiej średnie ukleje, ale na duże tez bierze. zaopatrzcie siew wiele przyponów bo okoń nieźle potrafi szarżować!!! Na wlocie oraz zakończeniu jeziora można spotkać pięknego lina, ale trzeba sobie dać trochę czasu co by go złapać... Pozdrawiam! (2012-07-13 12:38)
daro1969daro1969
0
Witam! polecam ten akwen z racji walorów widokowych!!! faktem jest, iż dojazd jest utrudniony i tylko ze zezwoleniem. Polecam w sierpniu okolice wyspy, gdzie można zapolować na pięknego okonia na żywca, faktem jest że nie zawsze można złapać żywna, najlepiej średnie ukleje, ale na duże tez bierze. zaopatrzcie siew wiele przyponów bo okoń nieźle potrafi szarżować!!! Na wlocie oraz zakończeniu jeziora można spotkać pięknego lina, ale trzeba sobie dać trochę czasu co by go złapać... Pozdrawiam! (2012-07-13 12:39)
BOLO12A1BOLO12A1
0
NA TYM JEZIORZE NIE MA WYZNACZONEGO MIEJSCA PARKINGOWEGO DLA WEDKARZY TZW ZEZWOLENIA{ZIELONE KSIAZECZKI} SA NIE AKTUALNE!!!! OD LIPCA NADLESNICTWO BRODNICA ZABRALO PARKING DLA WEDKARZY I JEST ZAKAZ WJAZDU!!!! TAKZE DOTARCIE DO JEZIORA PIESZO ALBO Z POWIETRZA!! NADLESNICTWO OPUBLIKOWOLO MAPKE JEZIOR Z PORKINGAMI http://www.torun.lasy.gov.pl/web/brodnica/107 (2012-12-12 19:21)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja