Jezioro Głuche

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć
  • konto usunięte

 

Okręg PZW Gdańsk
Szczupak Okoń

Jezioro Głuche leży około 3-4 km od Miejscowości Skórcz. jest to około 49 ha bardzo czystej wody. jego głębokość to max 8 metrów. Jest to bardzo zarośnięty zbiornik wodorosty pod wodą, w którym występują bardzo duże szczupaki, wzdręgi, liny oraz karasie szlachetne. Od strony wsi Głuche znajduje się spora plaża z długim pomostem. Cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Skórcza i okolic. Polecam jezioro na połowy przede wszystkim w Kwietniu na ponad kilową wzdręgę. Jezioro posiada podwójne dno. W weekendy jezioro jest okupowane przede wszystkim przez spinningowców. W lato jest czynne przy jeziorze pole campingowe. Turyści z całego powiatu zjeżdżają nad plaże aby zamoczyć się w jednym z najczystszych wód Pomorza. Niestety właściciel jest n/n oraz jego brak zainteresowania przyczyniły się do kłusownictwa latem jak i zimą. Zapraszam jednak do przyjazdu latem na piękne liny.Jezioro Głuche opis łowiska:

Akwen: Jezioro Głuche »
GPS: N 53o 46' 11" E 18o 28' 35"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Starogardzki » Gmina: Skórcz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2022r »)
Regulamin połowu:Jezioro należy do prywtnego właściciela który się nim nie interesuje.
Noclegi w pobliżu: Osiek - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gdańsk

 

3.6
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Głuche mapa:- opinie i komentarze

pawelbrzeski4pawelbrzeski4
-1
Też polecam bardzo to jezioro z powodu bardzo czystej wody i sporych okazów.
Jeszcze przed wielką przyduchą można było spotkać spore okazy węgorza i wiem o tym od miejscowych starszych wędkarzy. jezioro także było regularnie czyszczone z wodorostów i było znacznie głębsze bo teraz to wypływając na środek jeziora często czuje się wodorosty na brzuchu a głębokość nie jest większa niż 3 metry. Występuje także przykre zjawisko wysychania tego jeziora gdyż kiedyś woda sięgała do drogi polnej biegnącej przy jeziorze a teraz z powodu tego wysychania powstała plaża która z roku na rok staje się większa;
Wiosną dobrze bierze lin na sprężynę na białe i czerwone robaki oraz kukurydze.
Dobrze jest się zaopatrzyć w łódkę lub jakiś ponton i to gwarantuje udane połowy na spining na sporych okazów szczupaka a także okonia. Jeden chłopak wyłowił tu szczupaka który ważył około 5-6kg. A mi samemu udało się wyłowić lina około 2 kilogramów na sprężynę na białego robaka. Gorąco polecam to jezioro.
(2011-02-10 23:50)
tczkasttczkast
-1
Jezioro Głuche to nie są wody PZW (2020-12-16 08:34)
jeziorogluchejeziorogluche
+2
Witam, Relacja jest z roku 2011 a do dziś pojawiają się u nas wędkarze z opinią, że nasze jezioro jest opuszczone przez właścicieli. Nic bardziej mylnego. Po latach walki z kłusownikami (prąd, harpuny niszczące ryby oraz kilometry siatek wstawianych gdzie się da) mamy tu obecnie względny porządek. Staramy się odnowić stan naturalny wody zarybiając jezioro. Nie planujemy, aby stało się przystanią dla wędkarzy. Natomiast po uzgodnieniu z nami, prawowitymi właścicielami można okazyjnie pomoczyć kija z brzegu (bez jakiegokolwiek sprzętu pływającego) Szczególnie jeśli to rodzinny pobyt nad naszym jeziorem i odbywa się w poszanowaniu natury a goście pozostawiają po sobie czysty brzeg, wpuszczają złowione ryby spowrotem do wody i docenią piękno jakim matka natura nas obdarowała. (2022-06-20 07:30)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy