Jezioro Górskie

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Jezioro Górskie choć na większości map jezioro to występuje pod nazwą Jezioro Góra. Położone jest ono w województwie wielkopolskim, w gminie Pobiedziska, na terenie Pojezierza Poznańskiego, w ciągu rzeki Cybiny. Jest to jezioro przepływowe, o powierzchni ponad 30 ha. Zasilane jest wodami rzeki Cybiny.

Przy zachodnim brzego jeziora znajduje się zinwentaryzowane grodzisko, opuszczony, poniemiecki cmentarz a także niestrzeżona plaża. Ze względu na brudną wodę oraz duże zamulenie Jezioro Góra nie nadaje sie do kąpieli.
Dno jeziora jest zazwyczaj bardzo miękkie chociaż nie wszędzie, gdzieniegdzie porośnięte roślinnością, podobno są też jakieś kołki, jest dużo trzciny, brzeg porośnięty drzewami i niestety z roku na rok coraz bardziej zarasta zwłaszcza tam gdzie nie ma żadnych miejsc.

Zbiornik jest stosunkowo płytki, jego głębokość nie przekracza 3 m.

W Jeziorze występuje bardzo bogaty i zróżnicowany rybostan możemy tam złowić okonia, węgorza i leszcza. Licznie występuje tu pokaźny karp oraz szczupak, lecz niestety taki po 30 - 40 cm. Żerują przy okoniach i skubią.
Niemal każda metoda wędkarska się sprawdza czy na drapieżniki czy na białą rybę. Jest to woda dla każdego wędkarza początkującego jak i dla weteranów.
Polecam, naprawdę można tu spędzić wspaniałe rodzinne wakacje połączone z przygodą wędkarską.Jezioro Górskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Góra »
GPS: N 52o 27' 3" E 17o 12' 55"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Pobiedziska
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Zgodnie z RAPR
Noclegi w pobliżu: Pobiedziska - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Górskie mapa:- opinie i komentarze

paw3lopaw3lo
0
czy są to wody PZW ? a jak nie do gdzie można kupić zezwolenie na te łowisko a także w jakiej jest cenie? dziękuje za odpowiedź (2012-08-02 21:58)
78darekb78darekb
0
gospodarstwo rybackie bogucin w bogucinie przy stawach karpiowych jest biuro i siedziba gaspodarstwa i w sklepach wedkarskich w swarzedzu kazdy sklep prowadzi zezwolenia (2012-09-06 11:36)
kamil333kamil333
0
Czy wolno poławiać na spinning? Obowiązuje tam RAPR? (2014-12-17 01:48)
arek-kislyarek-kisly
0
Jutro sie wybieram to podrzuce świeżutkie wiadomości... (2016-07-26 20:44)

skomentuj ten artykuł