Jezioro Krzeczeń jest bardzo dużym, malowniczym i uważam dość atrakcyjnym akwenem wędkarsko-rekreacyjnym. Wokół jeziora znajduje się wał dzięki któremu jest doskonałe rozległe dojście do jeziora. Oczywiście moim zdaniem leprze wyniki są z łodzi, lecz z brzegu również nigdy nie zdarzyło się że nic nie złowiłem. Oczywiście roślinność przybrzeżna jak i podwodna dość bogata. Okolica cichutka i spokojna pozwalająca na pełny relaks oraz spokojne wędkowanie, gdyż jest tam znikoma presja uciążliwych turystów (jezioro bardziej wędkarskie).
Gatunki dominujących ryb: Karaś srebrzysty – naprawdę spore egzemplarze, sumik karłowaty – głównie 20-30 cm (mniejsze rzadziej), okoń (konkretne sztuki spod lodu), wzdręga, leszcz, karp, sandacz, szczupak.
Dojazd od Ostrowa Lubelskiego, jadąc na wchód w miejscowości Uścimów Stary skręcamy w prawo w kierunku Krasnego, mijamy jezioro Krasne, mostek i Kanał Wieprz – Krzna i jedziemy prosto aż do zatoczki z przystankiem PKS gdzie skręcamy w drogę nieutwardzoną (żwirówka), za kolejnym mostkiem dojeżdżamy do jeziora.
Komentarze