Jezioro Mnisze

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


Jezioro Mnisze: położone jest w województwie Wielkopolskim, powiat Międzychodzki, gmina Sieraków. Odległość od miasta Sieraków około 5km nie opodal osady Borowy Młyn. Średnia głębokość jeziora wynosi około 2m powierzchnia zaś 27,18 ha. Jezioro znajduje się w puszczy Nadnoteckiej w związku z tym dojazd do jeziora jest ograniczony ( możliwe drogi dojazdu zaznaczono na załączonej mapie). Obecnym dzierżawcą jeziora jest WOW Rybak Wielkopolski Ośrodek Wędkarski ( link do strony: http://www.wowrybak.pl/ ). Zezwolenia do nabycia bezpośrednio ze strony dzierżawcy bądź w sklepie wędkarskim „Relaks”, który znajduje się w Sierakowie przy ulicy Chrobrego 3, dla wędkarzy z poza regionu okolica Sierakowa udostępnia wiele urokliwych miejsc noclegowych.
Jezioro posiada bogatą szatę roślinną, jest silnie zarośnięte przez tatarak, moczarkę oraz kapelony, w związku z tym dostęp z brzegu jest dosyć utrudniony, w większym stopniu porą letnią, a co za tym idzie jezioro nie jest poddane wielkiej presji wędkarskiej. Linia brzegowa jest silnie zalesiona, więc spacer wzdłuż niej stanowi nie lada wyzwanie, na szczęście dzierżawca zezwala na wędkowanie z łodzi, w związku z mulistym dnem brodzenie nie wchodzi w rachubę.
Mniej więcej w połowie jeziora od strony wschodniej znajduje się rezerwat przyrody, w obszarze tym obowiązuje całkowity zakaz wstępu (patrz załączona mapka) w praktyce teren ten jest oznaczony tablicami. Drugi rezerwat znajduje się na południowym końcu jeziora (patrz załączona mapa). Samo występowanie rezerwatów przyrody dodaje specyficznego uroku oraz decyduje o pięknie i niezmienionej formie tego jeziora, nie rzadko można spotkać chronione gatunki zwierząt oraz roślin. W związku z tym iż jezioro znajduje się w puszczy jesienią obszar wokół jeziora ucieszy nie tylko wędkarzy lecz również zapalonych grzybiarzy jak i amatorów dobrej fotografii.
W związku z tym iż jestem głównie spinningistą mogę z doświadczenia oznajmić, że w jeziorze występuje liczna populacja szczupaka oraz okonia, nie rzadko udawało mi się podczas jednego wypadu zaliczać kilku bądź kilkunastu szczupaków, oczywiście większość z nich wróciła do wody, z opowieści starszych wędkarzy słyszałem również o występowaniu dużych węgorzy, niestety jeżeli chodzi o płoć to jest ona skarłowaciała w przeciwieństwie do okazałych wzdręg.

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Mnisze opis łowiska:

Akwen: Jezioro Mnisze »
GPS: N 52o 39' 47" E 16o 1' 34"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Międzychodzki » Gmina: Sieraków
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin dostępny na stronie dzierżawcy, poniżej link:
http://www.wowrybak.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=116
Noclegi w pobliżu: Sieraków - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.8
Oceń
(13 głosów)

Jezioro Mnisze mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

andrzej3023andrzej3023
0
Ciekawy artykuł ***** (2012-05-09 22:03)

skomentuj ten artykuł