Jezioro Myślice

/ 8 komentarzy / 6 zdjęć


OGÓLNY OPIS JEZIORA
Jezioro Myślice to niewielki akwen wodny położony na wysokości ok. 144 m n.p.m opodal wsi Waplewo w województwie warmińsko-mazurskim. Powierzchnia zbiornika to około 19ha (595m długości oraz 375m szerokości), zaś maksymalna zbadana głębokość wynosi około 6,5m. Średnia głębokość jeziora to 3m.
Od północnej strony wpływa strumień a od strony wschodniej wypływa rzeka, która swe ujście ma w rzece Marózce.


DZIERŻAWA I ZEZWOLENIA
Jezioro należy do Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki Sp. z o.o. i jest łowiskiem udostępnionym do wędkowania. Zezwolenie można kupić m.in. w Nidzicy (4 punkty sprzedaży), w siedzibie Gospodarstwa w Swaderkach, w Olsztynie, Olsztynku, Mławie, Działdowie, Jedwabnie,Ciechanowie (ul. Ludowa), Pluskach, Jabłonce.


WĘDKARSTWO
Pomimo niewielkich rozmiarów (długość linii brzegowej 1610.0m) posiada wiele miejsc przyjaznych wędkarzom. Bujnie porośnięte trzciną obrzeża jeziora mogą, miejscami, stanowić problem w wędkowaniu z brzegu. Ale jest to wspaniała kryjówka takich ryb jak wzdręga czy płoć, których w tych wodach występuje bardzo dużo. Wyprawa z łódką może rozwiązać problem wybujałej roślinności.
Dodatkowo jezioro obfituje w drapieżniki takie jak szczupak czy okoń. Zdarza się, że przy holu białorybu szczupak uderzy w naszą rybkę i stracimy niedoszłą zdobycz, często razem z przyponem. To znak aby zapolować na drapieżnika.
Poza wymienionymi gatunkami ryb w jeziorze można złapać duże okazy klenia, lina czy leszcza. Jest to również dobre miejsce na połów węgorza (sprawdzona metoda to połów z gruntu na martwą rybkę).
Strofujące może być jednak występowanie żarłocznych ławic uklei czy małego krąpia, które dosłownie "w locie" same zaczepiają się na haczyk.

Wśród trzcin, znajdują się 2 kładki oddalone od brzegu i najlepiej jest dostać się do nich w woderach. Gdy już się tego dokona to zyskuje się wspaniałe miejsce do wędkowania, gdzie po odpowiednim zanęceniu i zachowaniu ciszy można złowić piękne okazy lina-patrz foto 6. Drugim miejscem, w którym można zasiąść na lina jest prowizoryczna kładka, która znajduje się na północnym brzegu jeziora i jest najbardziej oddalona od drogi-patrz foto 5.

Trzeba przyznać, że okolica jest zadbana, nie występują tu hałdy śmieci, jak to coraz częściej bywa w naszych polskich lasach. Można spokojnie odprężyć się zasiadając z wędką. Jeżeli nie bierze zawsze można przenieść się na rzekę gdzie brania na pewno nas nie ominą. A może nawet uda się złowić jakąś dorodną krasnopiórkę.


TURYSTYKA I REKREACJA
Jezioro Myślice jest początkowym etapem spływów kajakowych, które są często organizowane w okresie letnim. Z plaży położonej na wschodnim brzegu następuje wodowanie kajaków. Następnie uczestnicy kierują się w stronę rzeki, którą mogą dopłynąć do rzeki Marózki a w kolejnym etapie wraz z nurtem do jeziora Maróz Duży.

Bardzo malownicza okolica to głównie przyczyna leśnych terenów okalających zbiornik, a także porośniętych drzewami pagórków. Dodatkowym pozytywnym punktem dodającym miejscu uroku jest most oddzielający jezioro od rzeki.

Miejsce jest oddalone od często uczęszczanych dróg, zaciszne i bardzo spokojne. Można tu z powodzeniem odpocząć. Jedną z głównych atrakcji jest obcowanie z naturą. Występuje tu wiele gatunków flory i fauny a dla wytrawnego obserwatora może być to nie lada gratką. Należy jednak wspomnieć, iż należy zachować ostrożność i założyć odpowiednie obuwie, gdyż w okolicy występuje dużo okazów jadowitej żmii.

Osoby, którym nie wystarczają piękne widoki, wody obfitujące w ryby czy kąpiele słoneczne, mogą zwiedzić takie atrakcje jak Bunkier w Witramowie oddalony od jeziora o 3,9km czy Kościół z 1753 roku w Kurkach w odległości 9,6km.


DOJAZD
Jeżeli chodzi o dojazd to najłatwiejszy dostęp do jeziora jest od strony południowo-wschodniej, wzdłuż której biegnie droga asfaltowa, którą można dojechać z trasy E7 zjeżdżając na wieś Waplewo.

Niedaleko znajduje się również stacja kolei (5minut marszem od jeziora drogą asfaltową), co umożliwia dodatkowy łatwy i dogodny dojazd.


Wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem zapraszam na Myślice! Jezioro nieduże ale się pomieścimy. A miejscowi, których poznałam nadzwyczaj gościnni i uprzejmi. Nie skąpią informacji ani pomocy. Powodzenia wędkarze!

"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Myślice opis łowiska:

Akwen: Jezioro Myślice »
GPS: N 53o 30' 45" E 20o 20' 35"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyński » Gmina: Olsztynek
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:http://www.szwaderki.pl/images/pdf/regulamin2012.pdf

Noclegi w pobliżu: Olsztynek - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA

 

3.6
Oceń
(14 głosów)

Jezioro Myślice mapa:- opinie i komentarze

a-d-o-1a-d-o-1
0
Spoko łowisko-----do wyboru jezioro lub rzeka----Polecam do wędkowania w zimie !!! (2012-05-14 15:18)
ConquistadorConquistador
0
straszna nędza jesli chodzi o drapieżnika :/ (2012-08-23 13:22)
Szpulka28Szpulka28
0
Conquistador* Nie zgodzę się. W kilku wypadach udało mi się upolować kilka ładnych okoni 32-35cm, szczupaka 65cm i kilka wymiarowych kleni. Trzeba dodać, że w większości przypadków był to przyłów przy zasiadce na leszcza więc nie wiem jak by wyglądała sytuacja z innym nastawieniem. Widziałam też, że na kukurydzę szczupak potrafił wziąć a ile razy straciłam przez niego przypon to już nie wspomnę;) Może dużego wyboru nie ma ale drapieżnika nie brakuje. (2012-11-04 23:38)
oli84oli84
0
Ryby jest tam masa widzialem wiec wiem co pisze przy odpowiednim podejsciu mysle ze zyciowke mozna wyciagnac z kazdego gatunku lowisko 100% polecam (2013-06-02 23:58)
oli84oli84
0
A zapomnialem dodac ze moge ci polecic kolego kilka fajnych lowisk np. Tesco , Auchan tam jest duzo ryb:) polamania (2013-06-03 00:34)
TchorekTchorek
0
Witam mam pytanie z noclegiem... Interesuje mnie nocleg na 5 osob czy bedzie ciezko ze znalezieniem czegos w okolicy? (2013-07-10 19:28)
Szpulka28Szpulka28
0
Niedaleko znajduje się drugie o wiele większe ale i bardzo rybne jezioro połączone rzeką z tym z mojego opisu. Nazywa się Maróz. I tam też znajduje się ośrodek wypoczynkowy nad samym jeziorem. Jest tam dużo kładek przeznaczonych dla wędkarzy odpoczywających w tym ośrodku. I również prosta droga do jeziora Myślice (2014-03-11 19:22)
amur24amur24
0
witam kolegów ja dobrze znam to jezioro i ludzi w koło bywam tam w lecie 3 razy w miesiącu o drapieżniku się nie wypowiem łapałem okonki drobny szczupak duzy japoniec karp jest amur i tołpyga a kto nie chce niech nie wierzy liny tam są cudne sam złapałem 3 jest w wodzie kto chce pobić rekord polski zapraszam tam 3 4 dni nęcić pużniej kukurydza z czerwonym tylko z wieczorka pod trzcinami z gruntu polecam (2014-10-10 19:08)

skomentuj ten artykuł