Jezioro Nowa Korytnica.

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Nowa Korytnica.

Powierzchnia 97,5 ha;
głębokość maksymalna 4,7 m;
głębokość średnia 2,4 m;
wysokość n.p.m. 77,8 m;
szerokość maksymalna 750 m;
długość maksymalna 2875 m;
długość linii brzegowej 7225 m

Jezioro Nowa Korytnica leży na Równinie Drawskiej. Dojazd do zbiornika powadzi przez Niemieńsko, które leży przy trasie Drawno - Dobiegniew. Samo jezioro jest usytuowane głęboko w lesie. Na południowym brzegu jeziora, tuż opodal ujścia rzeki Korytnicy znajduje się pole biwakowe. Jest one znakomitym miejscem do zwodowania środków pływających, gdyż jezioro nie posiada stanowisk nabrzeżnych dla wędkarzy także łapanie z brzegu jest praktycznie nie możliwe.

Oprócz przepływającej rzeki Korytnicy, jezioro zasilane jest jeszcze strumieniem Kamionka mającym źródło w okolicach Białego Zdroju. Linia brzegowa zbiornika przeważnie jest sucha i wysoka miejscami przechodząca w strome skarpy, co obfituje w ciekawe widoki. Dno akwenu jest płytkie i muliste sięgające do około 5 metrów głębokości o ukształtowaniu jednolitym. Brakuje tu dołków, nierówności, wzniesień wszędzie możemy spodziewać się czegoś w rodzaju łąk bądź równin podwodnych. Brzeg jest obficie porośnięty szuwarami. nie brakuje tu też grążeli i grzybieni. Woda nie jest chlubą jeziora bowiem klasyfikuje się w 3 klasie czystości. W sezonie letnim można spodziewać się kajakarzy ponieważ jezioro leży na trasie spływów kajakowych rzeką Korytnicą.

Pozdrawiam.
Jezioro Nowa Korytnica. opis łowiska:

Akwen: Jezioro Nowa Korytnica »
GPS: N 53o 13' 4" E 15o 59' 23"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Choszczeński » Gmina: Drawno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gorzów Wlkp. » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gorzów Wlkp. 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Kalisz Pomorski - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gorzów Wlkp.

 

4.6
Oceń
(14 głosów)

Jezioro Nowa Korytnica. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

szajba76szajba76
0
Coś wydaje mi się że własciciel wody już dawno się zmienił :)
(2011-09-04 17:12)
Fason6Fason6
0
Byłem kilka dni powędkować na Jeziorze,niestety nie było łatwo.Gdyby nie łódka najprawdopodobniej wróciłbym pusto do domu."Zakwitła "woda jezioro pokryła warstwa glonów.Ryba uciekała przed pływającym, zielono-niebiesko-różowym dywanem zawiesiny pchanym po wodzie przez wiatr.Zmuszało to do częstej zmiany stanowiska i o zanęcaniu nie było mowy.Jest to tylko przejściowe zjawisko ale wyjeżdzając powędkować na to jezioro latem trzeba się z tym liczyć.Mimo to ,ciekawa woda obfitująca w rybę. (2012-08-18 10:56)
Fason6Fason6
0
Nie można ukryć ,że jezioro zagospodarowane,obfituje w rybę ,szczególnie płoć ,leszcz lin i okoń.Nie brak też szczupaka.Trzeba też wspomnieć o życzliwości gospodarzy jeziora.Nadmienić tu trzeba Pana Leśniczego Jurka potrafi doradzić i jak trzeba służy swoim doświadczeniem "nowym "wędkarzom na łowisku.Jest tu możliwość skorzystania z pola namiotowego które usytuowane jest nad samym jeziorem.Na tym łowisku choć nie brakuje pomostów to jednak wskazane jest posiadanie łodzi. (2013-06-02 16:07)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy