Jezioro Rokitno - (Rakowe, Rakieta, Rokiet)

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Rokitno - (Rakowe, Rakieta, Rokiet)

Powierzchnia 31,33 ha;
głębokość maksymalna 15,0 m;
głębokość średnia 6,4 m;
wysokość n.p.m. 68,9 m;
szerokość maksymalna 300 m;
długość maksymalna 2270 m;
długość linii brzegowej jeziora 5100 m.

Jezioro Rokiet taką słyszę najczęściej jego nazwę, położone jest niedaleko malowniczo położonej wioski Zatom. Inne spotykane nazwy jeziora to Rakowo, Rakieta oraz Rokitno. Zbiornik jest otulony lasem co powoduje że dojazd do niego jest bardzo trudny lecz sprzyja to turystyce oraz wędkarstwu. Leśnymi drogami można dojechać do dwóch leżących po przeciwległych końcach jeziora pól biwakowych, gdzie zwłaszcza w okresie letnim przyjemnie spędzić nie tylko weekend ale nawet dłuższą chwilę czasu. Dla wymagających amatorów wędkarstwa gościnna jest pobliska wioska Zatom, która jest wyposażona w bogate zaplecze agroturystyczne i to właśnie od niej najprościej dotrzeć nad jezioro.

Jeśli chodzi o rybostan nie jest on tu zbyt bogaty, ale na jedynej podwodnej górce można trafić na dobre brania. Dno jeziora jest muliste, poza małymi wyjątkami, roślinność denna jest bardzo uboga a brak zupełnie roślinności przybrzeżnej. Jedynie korony drzew przysłaniają wodę a ich ogromna ilość powalona w wodzie stanowi dobre schronienie dla ryb drapieżnych a zwłaszcza okonia. Uzupełnieniem linii brzegowej jest trzcina, która nie rośnie tutaj zbyt obficie.

Biwakowiska należą do dwóch rożnych Leśnictw dlatego trzeba zdecydować na pobyt na jednym nich aby uniknąć dodatkowych opłat. Pole są dobrze oznakowane i w łatwy sposób można doszukać się wszystkich potrzebnych nam informacji.

Polecam łapanie ze środków pływających, gdyż zasiadki leszczowo karpiowe są raczej nie możliwe. Przeszkadzają tutaj gęsto porośnięte drzewa, a na polach biwakowych w sezonie letnim jest dość tłoczno co nie sprzyja łapaniu.

Pozdrawiam.

Jezioro Rokitno - (Rakowe, Rakieta, Rokiet) opis łowiska:

Akwen: Jezioro Rokitno (Rokita) »
GPS: N 53o 6' 32" E 15o 50' 15"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Choszczeński » Gmina: Krzęcin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gorzów Wlkp. » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gorzów Wlkp. 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Drawno - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gorzów Wlkp.

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Jezioro Rokitno - (Rakowe, Rakieta, Rokiet) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

misieq9112misieq9112
0
Pochodze z tamtych rejonow łowilem tam wielokrotnie i  w sumie nic specjalnego tam nie polapalem oprocz ploci i  okonia z pontonu. Wiem ze jest tam b. duzy leszcz lecz bardzo ciezko jest go dostac ...   (2011-10-01 00:17)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy