Jezioro Tychowo

/ 3 komentarzy

Jezioro o długości 0,6 km i szerokości 0,25 km. Typowe jezioro powytopiskowe powstałe w zagłębieniu po martwym lodzie. Położone pomiedzy szosą S-3 a wsią Tychowo tuż za Stargardem w kierunku wschodnim za obwodnicą. Jezioro z dobrym dostępem zarówno od strony drogi S-3 po zjeździe w kierunku Tychowa jak również od strony samej wsi. Wiele miejsc z dostępem do wody (stanowiska) wokoło całego akwenu. Jezioro o zróżnicowanej głębokości , którego średnia wynosi 5,8m-w połowie jeziorka głębokość wacha sie od 8 do 15 m ale w najgłębszym miejscu (niewielki odcinek) ma aż 14 m ( wszystko wg wskazań echosądy). Z prowadzonych obserwacji ryba najczęściej występuje w części wschodniej i środkowej jeziora na głębokości 5-7m. Zauważyłem piękne okazy karpia ale nie zbliżają się raczej do brzegów. Stanowiska szczupakowe w części południowej.
Jezioro Tychowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Tychowo »
GPS: N 53o 18' 28" E 15o 6' 57"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Stargardzki » Gmina: Stargard Szczeciński
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2023r »)
Regulamin połowu:Woda będąca w zarządzaniu przez PZW Szczecin i obowiązuje regulamin PZW.
Noclegi w pobliżu: Stargard - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Szczecin

 

4.4
Oceń
(14 głosów)

Jezioro Tychowo mapa:- opinie i komentarze

dziki212dziki212
0
Witam byłem dzisiaj na Tychowie i powiem że ryb to tam niema kilka godzin wędkowania wszelkimi sposobami i rezultat przypadkowy  okoń jak palec, płotka i mały krąp żenada
(2011-07-20 18:40)
salimensalimen
0
To prawda złapać rybę na Tychowie ciężko ale ryba tam jest sam złapałem tam Szczupaka i cały czas płotki nawet duże. Trzeba dużo cierpliwości na tym akwenie żeby złapać ładną sztukę. I jeszcze jedno strasznie szkoda że niektórzy strasznie śmiecą, a to bardzo miłe jeziorko szkoda go.    
(2011-07-24 16:02)
mariusz222mariusz222
0
Jezioro bardzo głębokie,echosondą pokazywało mi nawet 17 metrów głębokości.Chyba w okolicy nie licząc miedwia najgłębsze jezioro.Wokół niego jest jeszcze kilka mniejszych.Jak jest dzień można złapać niezłą rybę.Ta większa żeruje na głębszej wodzie. (2012-02-14 15:02)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy