Jezioro Wielkie Partęczyny

/ 9 komentarzy

Jezioro Wielkie Partęczyny położone jest w odległości około 15 kilometrów na północ od Brodnicy. Można dojechać drogą nr 15 do Brodnicy i dalej na Łąkorz. Jego powierzchnia wynosi prawie 324 hektary. W najgłębszym miejscu jezioro ma około 28 m. Średnia głębokość nie przekracza 7 m. Południowo-wschodnia część jeziora charakteryzuje się niezwykle ciekawym dnem. Znajdziecie tu kilka podwodnych górek, ostrych stoków i rozległych piaszczystych blatów. Na prawym brzegu w jezioro wchodzi wąski, ale długi pas trzcin. Tę część jeziora polecam przede wszystkim łowcom grubych okoni, leszczy i płoci. Część południowo-zachodnia ma niewiele ponad 3 metry wody. Ta niewielka głębokość, a także dobrze rozwinięta roślinność wodna sprzyjają szczupakom, linom i węgorzom. Szczupaków w Partęczynach jest dużo. Choć najczęściej łowi się sztuki nie przekraczające 2 kilogramów, można też upolować o wiele większe okazy. Węgorze w Partęczynach nie są duże. Za to jest ich dużo. Biorą na pęczki czerwonych robaków i rosówki.
"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl".Jezioro Wielkie Partęczyny opis łowiska:

Akwen: Jezioro Partęczyny Wielkie »
GPS: N 53o 23' 60" E 19o 23' 60"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Nowomiejski » Gmina: Kurzętnik
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Toruń » (zobacz porozumienia Okręg PZW Toruń 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Ciche - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Toruń

 

3.8
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Wielkie Partęczyny mapa:- opinie i komentarze

HichuHichu
0
Jako stały bywalec jeziora od wielu lat, opis jakoś nie przemawia do mojej wyobrażni pomimo iż jest mi ono tzn. jezioro dobrze znane. Dla kogoś kto tam będzie pierwszy raz , nie posiadającego planu jeziora może być mimo wszystko mało czytelny.Jezioro jest duże i można mieć kłopoty z znależieniem opisywanych miejsc. Jezioro pod względem wędkarskimjest bardzo ciekawe, chociaż moim zdaniem mocno wyeksploatowane poprzez działalność gospodarczą/odłowy rybackie/. Może wstrzymanie działalności rybaków od niedawna spowoduje wzrost ilościi wielkości ryb w jeziorze.Skąd takie informacje na temat szczupaków, czy to własne spostrzeżenia?.Pozdrawiam (2011-08-06 21:59)
kalafior78kalafior78
0
Zgadzam się rybac wyczyścili te jezioro oni są najgorszymi kłusownikami dobrze że mają zakaz połowów! (2011-09-12 21:39)
pyrek1960pyrek1960
0
rowniez zgadzam sie z opiniami moich kolegow jezioro jestw miare rybne czesto tam wedkuje ale szczupaki hm..... opis przesadzony! pozdrawiam! (2012-03-18 14:02)
Adamo1Adamo1
0
Czy sa tam jakies tanie kwatery, lub miejsce w lesie na rozbicie namiotu? Bylem tam 28 lat temu na wczasach a teraz chcialbym zabrac syna na ryby. Pozdrawiam. (2012-04-17 15:26)
HichuHichu
0
Co do kwater to nie wiem, czesto jednak po przyjezdzie na miejsce mozna znależć ogłoszenie/a/ na drzewie, słupie wynajmę domek. Spróbuj proszę poszukać w internecie. Na terenie ośrodka znajduję się również pole namiotowe. Pozdrawiam. (2012-04-26 17:31)
PiernikTorunskiPiernikTorunski
0
Witam kolegów,jeździłem tam od 1984 r do 2008 co roku z uwagi na to ze Bumar Warynski miał tam swój ośrodek (2 od stołówki) zawsze lapalem tam rybki z większym lub miejszym skutkiem, z czasem przejawilo sie to w pasje i zawsze na majowke i Boże ciało byłem tam, lapalem zawsze biała rybę a wieczorami wegorza, próbowałem śpiningu ale nie miałem takiego doświadczenia jak dziś wiec wyników niebylo wielkich ale :lapalem tam po 2-3 dniach będę ja Leszcze 1,5 kg oraz ładne płocie gruntowe 0,5 kg ale z czasem faktycznie ryb było mniej i nie było ich aż tak dużo jak wcześniej.nocowalem w dawnym posterunku policji który mieścił sie jak jedyny obiekt przy lini brzegowej, fantastycznie było obserwować jezioro,pogodę i wędkarzy rano oraz necic na prawie swoim pomoscie ( tyle razy tam byłem ze kochalem tam być i łowić ) niestety firma w której wynajmowalem kwatere Prefabrykaty Kurzetnik sprzedała pawilon (składał sie z 3 oddzielnych wejść ) osobom prywatnym, do dziś nie mogę przebolec ze nie wiedziałem o tym, fantastycznie spędzone dzieciństwo nad ta woda i potem okres dorastania wraz z pobytem już z moja rodzina, wspaniale duże jezioro i wtedy bardzo czyste. Aha przypomniało mi sie ze przeplywajac je kiedyś z przyjacielem spadła mi obraczka na środku może ktoś miał rybę ztego zbiorńika (szczuplego albo inna) z zlotkiem w środku proszę dać znać, pozdrawiam. (2012-05-07 00:09)
RavusRavus
0
Może ktoś się wypowie jak w tym roku ze szczupaczkiem na tym jeziorku ? (2013-02-21 17:00)
Gimli-BrodatyGimli-Brodaty
0
Ja z przyjaciółmi myślimy o majówce (1-3 maja) i biorę ten akwen pod uwagę. Jakiś domek na nocleg wyhaczyłem w internecie i w związku z tym że jest tam ośrodek (czy nawet dwa) zapewne będzie można pożyczyć łódeczki. Tylko ciekawi mnie czy coś tam złowię. Mniej mnie interesuje okoń, płoć czy leszcz, bardziej lin, szczupak czy węgorz. Ktoś może podpowiedzieć jak minął maj 2013 nad tym łowiskiem i ogólnie cały miniony sezon ? Są tam ryby ? (2014-01-01 21:49)
Gimli-BrodatyGimli-Brodaty
0
Ja z przyjaciółmi myślimy o majówce (1-3 maja) i biorę ten akwen pod uwagę. Jakiś domek na nocleg wyhaczyłem w internecie i w związku z tym że jest tam ośrodek (czy nawet dwa) zapewne będzie można pożyczyć łódeczki. Tylko ciekawi mnie czy coś tam złowię. Mniej mnie interesuje okoń, płoć czy leszcz, bardziej lin, szczupak czy węgorz. Ktoś może podpowiedzieć jak minął maj 2013 nad tym łowiskiem i ogólnie cały miniony sezon ? Są tam ryby ? (2014-01-01 21:49)

skomentuj ten artykuł