Jezioro Wygonin

/ 6 komentarzy

Jezioro Wygonin położone jest na północnym krańcu Borów Tucholskich, na południe od miejscowości Stara, Kiszewa. Całkowita powierzchnia jeziora wynosi 68 ha, długość 2200m, szerokość 500m, maksymalna głębokość 24,8m. Brzegi jeziora wysokie, a od północy i wschodu zalesione. Na północnym krańcu jeziora znajduje się malowniczo położona wieś Wygonin.
Łowisko nie jest eksploatowane rybacko i dlatego jest w nim tak wiele szczupaków czy wspaniale ubarwionych okoni. Dla miłośników białej ryby polecamy tłuste leszcze, duże liny oraz bardzo liczne stado karpi niezwykle zacnej wielkości, przekraczające wagę 20kg. Miłośnikom nocnej przygody polecamy węgorze, które w dużej ilości występują w tej wodzie i Miętusy! Oddzielnym zjawiskiem są trocie jeziorowe, palie alpejskie i pstrągi tęczowe, dla których najlepszym okresem łowienia na wędkę jest czas po zejściu lodu (marzec, kwiecień, maj).

Na Wygoninie dopuszczone są wszystkie dozwolone metody wędkowania, a ograniczona ilość sprzedawanych licencji powoduje, że nikt tam wśród braci wędkarskiej nie będzie drugiemu przeszkadzać. Zarówno dzieciom jak i dorosłym, którzy nigdy wcześniej nie wędkowali zapewniamy opiekę instruktora, który wszystkich może nauczyć i umożliwi złowienie pierwszej dużej ryby. Znakomicie położona baza nad samym brzegiem jeziora i możliwość korzystania z bardzo bezpiecznych i wygodnych łodzi powoduje, że łowienie ryb na Wygoninie jest dużą przyjemnością.

Baza - Rybaczówka Wygonin obejmuje sześć dwupoziomowych segmentów z łazienkami, telewizorem, lodówką. W każdym segmencie może nocować 5-6 osób. Oprócz tego do dyspozycji są dwa pokoje 3-osobowe ze wspólną łazienką. Całkowicie drewniana konstrukcja pokryta strzechą z trzciny, piękny drewniany taras wchodzący w wodę, z którego można łowić ryby - wszystko sprawia, że do tak naturalnych warunków przyjeżdżają wędkarze z całymi rodzinami tym bardziej, że cena wynajęcia całego segmentu dla kilkuosobowej rodziny nie jest wygórowana, zważywszy na wyposażenie i zapewniony standard. Specjalne kąpielisko dla dzieci i dorosłych oraz możliwość grillowania dodatkowo umilają czas naszym gościom. Obiekt jest wyposażony w kuchnię z wszystkimi stosownymi urządzeniami, naczyniami i środkami czystości, gdzie o dowolnej porze można przyrządzić sobie samemu posiłki.

Wzależności od tego, skąd jedziemy, trzeba kierować się na Kościerzynę bądź na miejscowość Stara Kiszewa. Stamtąd drogą na Konarzyny i tuż przed tą miejscowością mijamy zjazd na Wygonin , po niespełna 2 km skręcamy w lewo, na drogę wyłożoną betonowymi płytami. Dojeżdżamy do wsi Wygonin i za sklepem spożywczym znowu w lewo, w ubitą drogę, która doprowadzi nad samo jezioro.Jezioro Wygonin opis łowiska:

Akwen: Jezioro Wygonin »
GPS: N 53o 58' 60" E 18o 9' 60"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Kościerski » Gmina: Kościerzyna
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin łowiska

Na łowisku obowiązują ustawowe wymiary i okresy ochronne ryb. Dodatkowo ustanawia się górny wymiar ochronny dla szczupaka 85 cm i dla okonia 40 cm. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpia i jazia. Wędkujący odpowiadają za wszelki
Noclegi w pobliżu: Stara Kiszewa - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA

 

4.7
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Wygonin mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

Kristoph1Kristoph1
0
Ciekawszy byłby opis oparty o własne spostrzeżenia . (2008-03-26 17:27)
blazerblazer
0
Jezioro chyba nie srzyja wedkarzą sama nazwa "WYGONIM" heh pozdawiam.
(2008-04-11 21:44)
chavezzchavezz
+1
byłem tam i latem i na lodzie -pełna kicha ceny drakonskie-nie polecam.za taką kase jest wiele lepszych miejscówek.90zł doba to troche za duzo.karpiarze 100zł za dobe. (2009-03-20 10:14)
MisiaczekMisiaczek
+1
Tam jest cena 210 zł za tydzień. Pozdro
(2010-01-26 23:42)
Patrick249Patrick249
0

Była tam kręcona 1 część filmu "na karpie z Przemysławem Mroczkiem" - ciągneli ładne sztuki ok.15 kg

(2010-03-13 12:16)
Hunter1982Hunter1982
+1
Witam...dopiero wróciłem z Wygonina ...Przez całe 3 dni nic nie pikło nic nawet delikatnego odjazdu...Na całym jeziorze były tylko 3 ekipy...coś podejrzanego i najgorsze jest to, że oni przez tydzień czasu nic nie złowili...Jakaś masakra na Wygoninie:(
(2010-05-23 12:37)

skomentuj ten artykuł

 
Aplikacja