Jezioro Zamkowe

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Powierzchnia jeziora wynosi 133,01 ha, lustro wody 129,57 ha, długość jeziora- 3350 m, szerokość max - 950 m, zaś średnia - 512,5 m, długość obrzeża -10.950 m, max głębokość wynosi uwaga - 41 m, średnia głębokość 12,9 m. Jezioro o dosyć regularnej lini brzegowej, część lini brzegowej stanowią zabudowania miasta wałcz na północy, resztę stanowią działki rekreacyjne, tereny rolne i łąki. Użytkownikiem jeziora jest od nie dawna PZW. Czystość wody w ostatnich latach zdecydowanie się poprawiła, na jeziorze od kilku lat pracuje Ekofloks który natlenia wodę. Jezioro jest regularnie od kilku lat zarybiane Sandaczem, Szczupakiem, Okoniem, Karpiem i Węgorzem. Rybostan tego jeziora stanowi głównie szczupak, sandacz, okoń ,karp, sum, tołpyga, płoć, węgorz, krąp i lin. Z roku na rok przybywa wędkarzy chcących łowić na jeziorze Zamkowym a nie jest to proste ze względu na głębokość a co za tym idzie tajemniczość tego zbiornika.
Przynęty jakie używam na jeziorze zamkowym to Blaszki wahadłówki typowe na szczupaka Kalewa, Alga, Gnom wszystkie w przedziale (18-24g). Z przynęt miękkich to Kopyta i Twistery główki ciężkie w przedziale od (10-15g) Okonia jest bardzo ciężko złapać na spining (ale dla wytrwałych i cierpliwych nic trudnego) sprawdzają się oczywiście wszystkie okoniowe paprochy, na żywca okoń bierze zdecydowanie lepiej ale ciężko jest znowu złapać dobrego żywczyka. Na węgorza polecam osobiście żabkę lub płoteczkę, rasówek nie polecam wieszają się sznurowadła szkoda haczyków. Co do sandaczy to jeszcze nie miałem przyjemności na tym jeziorze mimo że jest ono zarybiane od kilku lat. Wędkarze wspominają że słyszeli jak ktoś komuś się niby chwalił że złapał sandacza 4kg.Jezioro Zamkowe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Zamkowe (Wałcz) »
GPS: N 53o 16' 0" E 16o 28' 31"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Wałcz » Gmina: Wałcz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Wałcz - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Piła

 

4.1
Oceń
(14 głosów)

Jezioro Zamkowe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

sinisini
0
Wszystko co jest napisane jest prawdą. A prawda jest prawdziwa, jestem wędkarzem z wałcza i sam od trzech lat penetruje to jezioro. Jest bardzo kapryśne i tajemnicze ale myślę że do czasu!!!!!Pozdrawiam wszystkich wędkarzy!!!! (2008-12-30 22:12)
ZdzichuZdzichu
0
Widzę, że w Twojej okolicy masz duży wybór łowisk i do tego ciekawych.Niedługo mam zamiar wybrać się w Twoje strony na kropka.Obiecałeś zdradzić dobre miejscówki więc trzymam Cię za słowo.W razie co się odezwę. Pozdro ... (2009-01-17 22:22)
glizdaglizda
0
NO no ,a juz spisalem to jezioro na straty .Jak tam łowilem kilka lat temu plocie i leszce były skarlowaciale a tlen konczyl sie na 8m dalej zalegal siarkowodor.Widocznie urzadzenie spelnilo swoje zadanie i zbiornik sie oczyszcza.Rowniez daje 5
(2010-03-03 16:50)
waski8414waski8414
0
Tylko że te urządzenie napowietrzające nie działa od kilku lat.
(2010-06-16 09:20)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy