Jezioro Piotrowskie

/ 5 komentarzy / 7 zdjęćPodążając szlakiem rzeki wełny, która zaczyna swój bieg z jeziora Wierzbiczańskiego, przez jezioro Jankowskie i jezioro Strzyżewskie trafimy na oddalony o pięć kilometrów na północny-wschód od Gniezna zbiornik typu rynnowego, to jezioro Piotrowskie, którego powierzchnia wynosi 52,1h.
Brzegi tego jeziora otoczone są od strony południowej terenami rolnymi oraz zabudowaniami dwóch wiosek, Goślinowo- zachodnia strona, oraz Dębówiec na wschodniej stronie, północna część tego akwenu okrążona jest lasami. Roślinność w strefie przybrzeżnej jeziora Piotrowskiego dająca doskonałe warunki rybom do odbycia tarła, to trzcina pospolita, pałka wodna, grążel wodny oraz lilia wodna biała.
Średnia głębokość tego łowiska wynosi 3,4 m, a najgłębsze miejsce znajdujące się w najszerszej części zbiornika mierzy 7,9 m. Łowisko zaliczane jest do jezior leszczowo-sandaczowych z dużą populacją drobnego krąpia i płoci. Od 1999 roku opiekę nad wodą sprawuje Polski Związek Wędkarski, właśnie od tego okresu zaczęły się zarybiania jeziora karpiem oraz amurem. Wiosenne łowy na zbiorniku zaczyna się od płoci oraz krąpia, miesiące maj i czerwiec to także atrakcyjny czas na
połowy lina oraz węgorza, który dochodzi tu do znacznych rozmiarów. Okres letni, a
przede wszystkim lipiec i sierpień, zaczyna się okres dobrych brań leszcza. Leszcze z jeziora Piotrowskiego nie należą do największych okazów, średnia naszych zdobyczy
może nie przekraczać jednego kilograma, zawsze jednak można nastawić się na złowienie lina lub karpia, który przysporzy nam większy przypływ adrenaliny.
Jesień to oczywiście okres intensywnego żerowania drapieżników, na zastawionego żywca uderzy nam głównie szczupak, który przebywa w tym okresie w strefie przybrzeżnej. Na jeziorze Piotrowskim w okresie zimy, gdy zbiornik jest pokryty lodem zaczynają się bardzo dobre brania okonia, który równie dobrze atakuje małe blaszki jak i mormyszkę.
Jezioro Piotrowskie leżące na pojezierzu gnieźnieńskim objęte jest strefą ciszy, nie posiada żadnych ośrodków wypoczynkowych oraz możliwości wypożyczenia łodzi.
Aby dojechać do jeziora od strony Gniezna, trzeba kierować się drogą na Bydgoszcz, skręcając później w prawo do Goślinowa, następnie przejeżdżając wioskę na jej końcówce skręcić w lewo, trzymając się prawej strony dojedziemy do celu.
Opiekunem wody jest Koło PZW nr 25 Łabiszynek. Na łowisku obowiązuje regulamin amatorskiego połowu ryb Polskiego Związku Wędkarskiego okręg Poznań.
Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.plJezioro Piotrowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Piotrowskie k.Gniezna »
GPS: N 52o 36' 13" E 17o 39' 20"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Gniezno » Gmina: Gniezno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2019r »)
Regulamin połowu:Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW Okręg Poznań
Noclegi w pobliżu: Gniezno - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

4.4
Oceń
(33 głosów)

Jezioro Piotrowskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

wojtek1987wojtek1987
0
Co tu by mówić jezioro jest rejem dla mięsiarzy...Więcej jest na nim kłusowników niż prawdziwych wędkarzy. (2009-06-22 08:04)
Jacek18Jacek18
0
Piękna woda ale nie dla nas karpiarzy !! żaden z nas nie chciałby   mieć po odcinane zestawy w połowie długości... a kłusownictwo to tam jest rozpowszechnione na bardzo wielka skale ;/
(2010-01-02 13:56)
wilimswilims
0
Jacek18 czemu tak piszesz?mam ochotę wybrać się tam na wiosnę własnie na karpia. (2010-01-25 21:49)
lin75lin75
0
KOLEJNE JEZIORO ZATRACONE!!!OPANOWANE PRZEZ KŁUSOWNIKÓW I MIĘSIARZY!!!!!JESZCZE TROCHE I NIEBĘDZIEMY MIELI GDZIE JEŻDZIĆ NA RYBY,BO  JUŻ ICH NIEBĘDZIE!!!!!!ZAMAŁO KONTROLI JEST I TO JEST PRZYCZYNĄ I NIE TYLKO BO NASZA OBOJĘTNOŚĆ TEŻ TRZEBA WZĄŚĆ POD UWAGE!!!!
(2010-02-13 21:24)
20wala20wala
0
to trzeba zgłaszać nieprawidłowości do STRAŻY (2015-07-01 19:16)

skomentuj ten artykuł