Jezioro Płaczewskie

/ 1 komentarzy / 17 zdjęć


Jezioro Płaczewskie - popularne Płaczewo kojarzy się większości starogardzian przede wszystkim z kąpieliska ,przeżywającego różne koleje losu - upadku i świetności ,teraz jakby się odradza ,po prostu stan wody w jeziorze wrócił do dawnych lat. Położone jest około 9 km na południe od Starogardu Gd. w kierunku Lubichowa ,powierzchnia około 45 ha ,maks. głębokość ok.5 m , kształt ma raczej owalny z zatoczką w południowo zachodniej części - ok. 4-5 ha powierzchni ,w północnej części jeziora znajduje się mała wyspa , jezioro otoczone jest pasami trzcin szczególnie w części wschodniej i północnej ,niektóre zaciszne miejsca pokryte są grążelami i grzybieniami ,a dostępność do zatoczki od strony zachodniej jest praktycznie niemożliwa ,w pozostałych można znaleźć ciekawe stanowiska, niestety dla zmotoryzowanych - chcących mieć pojazd na oku ciężko będzie zaparkować zgodnie z przepisami ,a Straż Leśna czuwa :)

Co prawda nad zatoczką wybudowano dojazd do ujęcia wody ,można tam postawić pojazd z nadzieją ,że nikt się nie przyczepi. Bardzo ciekawe miejsca są od strony północnej - od wyspy na lewo i prawo ,jednak nikomu nie radzę poruszać się tam pojazdem.
Prawda tutaj najlepiej wędkować ze sprzętu pływającego.

Płaczewo otoczone jest lasami z wyjątkiem strony wschodniej - pola.
Rybostan jeziora nie jest już taki jak kiedyś ,w wyniku przyduchy 95-96 zniknęły leszcze i węgorze ,ale wytrwali dorwą swoje okazy ,przede wszystkim lin ,szczupak i okoń ,występuje również płoć ,wzdręga ,karaś ,sandacz ,podobno karp i sum .
życzę powodzenia i taaaakiej ryby :)Jezioro Płaczewskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Płaczewo »
GPS: N 53o 54' 10" E 18o 29' 41"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Starogardzki » Gmina: Starogard Gdański
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2022r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Starogard Gdański - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gdańsk

 

4.4
Oceń
(19 głosów)

Jezioro Płaczewskie mapa:

Dołączone pliki (1)

  • placz.bmp - położenie i głębokość - 463 kb

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

BoombelsBoombels
0
Spędzałem nad tym Jeziorem weekend w jednym z ośrodków położonych nad jego brzegiem. Przed wyjazdem dokonałem kupna pozwolenia na wędkowanie na czas pobytu. Jezioro urokliwe położone w ładnej okolicy przejrzystość wody duża. Ale wracając do wędkowania, pierwszy dzień zaskoczył mnie deszczową pogodą natomiast rybki w tym dniu współpracowały, po zanęceniu łowiska oraz posłaniu gruntówek na odpowiednią odległość jako pierwszy zameldował się lin o masie około 1,5 kg oraz płocie. Drugi dzień poświęciłem na spacer brzegiem jeziora z bocznym trokiem w roli głównej. Praktycznie co rzut fioletowego twistera o wielkości 5 cm atakowały okonie które nie imponowały wielkością ponieważ rzadko ich wielkość przekraczała 15 cm natomiast zabawa była przednia i oczywiście mile spędzony czas nad wodą. Wyjazd i pobyt na duży plus. (2016-07-13 18:38)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy