Jezioro Morzycko

/ 2 komentarzy

Jezioro Moryńskie położone jest z zachodniej części Pojezierza Myśliborskiego w dorzeczu Słubi - jednego z dopływów Odry, w obrębie Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. Zbiornik ten usytuowany jest 51 m npm powierzchnia lustra wody wynosi 343 ha, max głębokość osiąga 60m szerokość 2,9km, całkowita długość lini brzegowej wynosi 12km . Na zachodnim brzegu jeziora leży Moryń - prastary gród, który prawa miejskie nabył w 1306r. w Morzycku występuje bardzo dużo podwodnych górek mielizn i wypłyceń. Od strony Gądna dno jest twarde piaszczyste i opada na głębokość ok. 7m. Latem, w godzinach popołudniowych buszują tutaj w pogoni za drobnicą średnie i duże okonie, a wieczorem na żer wychodzą ze swoich kryjówek węgorze.
w wodach tego czystego zbiornika żyją: szczupaki, okonie, sandacze, węgorze, sumy, sieje, sielawy, płocie, leszcze, liny, wzdręgi, karasie, miętusy i ukeje.trzon rybostany stanowią jednak szczupaki, okonie, leszcze, liny, węgorze i płocie.Jezioro Morzycko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Morzycko »
GPS: N 52o 51' 45" E 14o 24' 21"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Gryfino » Gmina: Moryń
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2020r »)
Noclegi w pobliżu: Chojna - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Szczecin

 

4.1
Oceń
(10 głosów)

Jezioro Morzycko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

jary23jary23
+1
ciekawy opis ale skromny, a po za tym jest jeszcze w tym rejonie kilka fajnych jezior z ładną rybą i II klasą czystości wody, choćby j.Ostrów, j.Jelenińskie, j.Bielińskie, i inne nie koniecznie tak czyst i z prejżystą wodą ale z niezymi karpiami, szczupakami, sumami, leszczami, linami i innymi rybami. Moim ulubionym jeziorem w tej okolicy jest jezioro Mętno ok. 120 hektarów z czego wody około 100, głębokość max 5 m, i troszke zarośnięte i muliste ale ryby zawsze były i brały. (2012-06-28 16:12)
imatoimato
0
na jeziorze lowilem raz z lodki (boczny trok) od strony Gadna,rzeczywiscie dno piaszczyste twarde i okonie sa ale nic wiekszego nie siadlo. Moze kiedys powtorze wypad, ale nie szybko. Bylo fajnie ale zaczekam az z krajobrazu jeziora znikna te siaty ustawione przez "zacnych" panow rybakow. (2014-06-01 02:29)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy