Jezioro Głowińskie

/ 6 komentarzy

Jezioro Głowińskie położone jest w północno-zachodniej części Brodnickiego Parku Krajobrazowego pomiędzy osadami Głowin, Wronka i Wesółkowo. Dojechać można do Łąkorza z Łasina, Biskupca, Nowego Miasta Lubawskiego i dalej lokalną drogą nad jezioro. Głowińskie ma powierzchnię 130 hektarów,a głębokość maksymalna wynosi około 18 metrów. Jezioro ma bardzo ciekawą linię brzegową o długości 10 kilometrów. Na prawie całej długości porastają ją lasy. Jedynie od północy i wschodu jezioro otaczają łąki i pola. W północnej części jeziora, która jest najgłębsza, można się zasadzić na leszcze i płocie. Te pierwsze osiągają tutaj pokaźne rozmiary. Łowi się je najczęściej na czerwone i białe robaki, a także na kukurydzę. Południowo-wschodnia część jeziora jest gęsto porośnięta roślinnością wodną. Łowi się tu liny, wzdręgi, leszcze, płocie, okonie i szczupaki. Najbardziej rybną częścią jeziora jest zatoka południowo-zachodnia. Można tu złowić okazałego lina lub szczupaka. Trafiają się także rekordowe wzdręgi i duże karpie.Jezioro Głowińskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Głowińskie »
GPS: N 53o 24' 20" E 19o 18' 30"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Brodnicki » Gmina: Zbiczno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Toruń » (zobacz porozumienia Okręg PZW Toruń 2020r »)
Noclegi w pobliżu: Ciche - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Toruń

 

4.3
Oceń
(4 głosów)

Jezioro Głowińskie mapa:- opinie i komentarze

krzszczkrzszcz
0
Łowię na tym jeziorze ale z karpiem się nie spotkałem i również nie słyszałem aby znajomi wędkarze złowili karpia. Potwierdzam, że występują tu piękne liny.
(2011-09-25 19:55)
BOLO12A1BOLO12A1
0
no tak piekne jezioro tylko miejsce parkingowe dla wedkarzy znajduje sie kilka set metrow od jeziora!!!!!!WYZNACZONE JEST PRZY LESNICZOWCE ROSOCHY !!! STRAZ LESNA WLEPIA MANDATY WEDKARZOM KTORZY DOJEZDZAJA DO LINI BRZEGOWEJ!!WIEC SIE PYTAM JAK DOTRZEC DO WODY Z ŁODKA OD LESNICZOWKI !!!!! SKANDAL !!! TO JEST WINA POROZUMIENIA MIEDZY PZW A NADLESNICTWEM BRODNICA (2012-12-12 18:48)
Sasiad44Sasiad44
0
Łowiłem tam parę lat temu, o złowionych karpiach też nic nie słyszałem. Ciekawi mnie jak jest tam teraz- zwłaszcza lin i szczupak. Może uda mi się odwiedzić to piękne jezioro we wrześniu... (2013-06-26 22:28)
Gimli-BrodatyGimli-Brodaty
0
A można przy jeziorze przenocować (np. w namiocie albo we wsi) ? I druga rzecz: można na miejscu wypożyczyć łódkę (albo dwie) ? (2014-01-06 22:56)
Gimli-BrodatyGimli-Brodaty
0
A można przy jeziorze przenocować (np. w namiocie albo we wsi) ? I druga rzecz: można na miejscu wypożyczyć łódkę (albo dwie) ? (2014-01-06 23:00)
126p126p
+1
dostęp do jeziora ograniczony przez ogrodzone działki które dochodzą z ogrodzeniem do samej wody jeziora co jest nie prawidłowe gdzie jest PZW i jej kontrolerzy panowie prezesi z PZW od kogo macie wynagrodzenia od członków PZW czy ? a jeżeli między działkami są drogi dojazdowe to również są zagrodzone paskiem kolorowym lub słupem jest to prawidłowe ? I dlatego płacimy najdrożej za PZW w naszym kraju jako okręg toruński i to jest prawidłowe (2016-06-05 12:00)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy