Jezioro Sołeckie

/ 2 komentarzy

Jezioro Sołeckie - jezioro rynnowe w województwie pomorskim powiecie kartuskim, w gminie Stężyca. Leży na pojezierzu Bytowskim , w okolicach miejscowości Nowe Czaple i Teklowo. Powierzchnia akwenu z różnych danych wynosi od 7,5 hektara , do około 9 hektarów. Średnia głębokość zbiornika to około 3,5 metra . Głębokość maksymalna to od 9 do 12 metrów. Wymiary łowiska to 0,6 kilometra długości i 0,1 szerokości. Występują tu takie gatunki ryb jak okonie , szczupaki , węgorze , płocie , leszcze , liny i ukleje. Jezioro pod względem wędkarskim jest bardzo ciekawe. Żyje tu duża populacja zarówno drapieżników , jak i ryb białych. Zapraszam nad ten ciekawy , pod względem wędkarskim i rybny akwen i połamania kija .
"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Sołeckie opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 54o 14' 46" E 18o 2' 48"
Położenie:
Właściciel:
Noclegi w pobliżu: Brodnica Górna - meteor
Tagi łowiska:

 

3.1
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Sołeckie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skruczstogiskruczstogi
0
Przez małe zarybianie i nagminne odławianie rybaka sieciami i pupami ,rzeczywiście trzeba będzie połamac kije!! Opłaty są drogia ,a ryb jest bardzo mało.Jak tak dalej będzie mało ryb ,to nikt nie będzie płacił za same moczenie kija ,a rybak niechwtedy sobie pływa,od świtu do świtu,bo my możemy od świtu do zmierzchu ,a rybak nawet o 10 rano jeszcze nie ma ściągniętych sieci ,co utrudnia łapania wędkarzom!!Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku!! (2012-01-01 11:37)
PawelK.PawelK.
0
Cześć. Czy na tym zbiorniku można wędkować? To woda PZW czy jakiś inny właściciel? Niestety nigdzie w internecie nic na ten temat nie mogę znaleźć. (2022-09-06 16:26)

skomentuj ten artykuł