Kanał Gliwicki - Śluza - Kłodnica

/ 7 komentarzy

Kanał Gliwicki łaczacy port w Gliwicach Łabędach z największym portem rzecznym w Polsce w Kędzierzynie-Kożlu jego długosc to 41 km. Różnica poziomu to 44m na odcinku tym wybudowano aż 6 śluz .Do jednych z nich należy sluza KŁODNICA jedna z największych tego typu budowli w Polsce. Średnia głębokośc kanału to 3.5 m chociaż zdarzają się odcinki dużo głębsze. Chciałem opisac odcinek pomiędzy śluzą KŁODNICA a wejściem do portu koło elewatora. Leży w województwie opolskim.

Do śluzy KŁODNICA najlepiej jest dojechac kierując się w miejscowości Kłodnica za wiaduktem kolejowym wzdłóżtorów kolejowych ul Kasztanową następnie Wandy aż do drogi leśnej prowadzącej nas aż do samej śluzy. Koło samej śluzy przechodzi most kolejowy nad kanałem jest to linia kolejowa Opole – Racibórz. Jedyną zmorą na tym jakże rybnym łowisku są przepływające barki a co za tym idzie bardzo częste śluzowanie no i ciągła zmiana poziomu wody- bardzo utrudnia to łowienie na spławik. Za pomocą większego ciężarka zależy to od uciągu wody można zastosowac metodę gruntową np. na sandacza czy też karpia. Odcinek od sluzy aż do mostu drogowego w Kłodnicy leży pośród lasu dlatego występuje tutaj bardzo bogaty drzewostan-porastają go gęsto drzewa jak i krzewy.

Brzegi kanału gliwickiego wyłożone kamieniami ze spadem w kierunku wody trzeba bardzo uważac aby nie zwichnąc sobie nogi. Ale pomijając wszelkie niedogodności można powędkowac. Ryby tutaj występujące to przede wszystkim wszędobylski boleń, karp, leszcz, okoń, płoc no i sandacz trafi się również czasami sum- są to ryby występujące również w rzece Odrze z racji połączenia z kanałem w okolicy Rybaże .Odcinek ten jest bardzo rybny a szczególnie poławia się tutaj dużo sandacza-metodą gruntową na żywą lub martwą uklejkę. Dużo również poławia się tutaj leszcza zleszczową zanętą w koszyczku. Co parę lat kiedy jest bardzo wysoki poziom rzeki Odry jak również w czasie powodzi do kanału gliwickiego wchodzi dużo ryby z Odry, a szczególnie karpi które są tutaj bardzo licznie poławiane.Zakupy można zrobic w sklepach spożywczych na terenie miejscowości Kłodnica zas artykuły wędkarskie również w Kłodnicy koło baru Zefirek.
Stanowiska wędkarskie od mostu drogowego w kierunku ujscia kanału gliwickiego są licznie obsadzane wędkarzami łowiącymi na bata poławiającymi leszcze jak i płocie jest ich tutaj naprawde dużo. Tylko nęcić i łowić. Zapraszam wszystkich wędkarzy do odwiedzenia tego bardzo rybnego odcinka kanału gliwickiego życząc połamania kija. Kanał Gliwicki - OBECNIE ADMINISTROWANY PRZEZ PZW OPOLE (porozumienie stron).


Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.plKanał Gliwicki - Śluza - Kłodnica opis łowiska:

Akwen: Kanał Gliwicki »
GPS: N 50o 21' 36" E 18o 9' 60"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Gliwicki »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2024r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW Opole
Noclegi w pobliżu: Kędzierzyn-Koźle - meteor
Tagi łowiska: KANAŁY Okręg PZW Katowice

 

4.2
Oceń
(20 głosów)

Kanał Gliwicki - Śluza - Kłodnica mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

darekgliwicedarekgliwice
0
jak zwykle bardzo cenne rady , i jak zwykle 5 gwiazdek , a tak w nawiasie to sporo jeszcze jest tych łowisk do opisania ? na wiosnę skorzystam z tych opisów i powędkuję na kilku z nich
(2011-01-19 18:16)
ModymitModymit
0
W zasadzie to pytanie: Piszesz że to "OBECNIE ADMINISTROWANE PRZEZ PZW OPOLE ", w opisie jednak pisze PZW Katowice. Prosiłbym o uściślenie jak to się ma na 2011 rok. (2011-01-22 23:33)
czapa1414czapa1414
0
To pod opole należy i jest to łowisko specjalne(wymagana dopłata) ale warto naprawde dużo ryb a przy łapaniu ich dużo zabawy. Polecam
(2011-04-13 22:28)
Kasza23Kasza23
0
5 za fajne i ciekawe przedstawienie ładnego i tajemniczego łowiska...pozdr
(2011-12-04 15:45)
Przemol34Przemol34
0
Nie ma miejscowości Kłodnica.Jest DK 423 , która nazywa sie Kłodnicka i z niej należy skręcić w Kasztanową i dalej Wandy, a samo łowisko mieści się w Kędzierzynie-Koxlu. Ale dzieki za opis. Na pewno tam "zakotwiczę" przynajmniej raz. *****
(2011-12-21 19:52)
GiersonGierson
0
witam i mam pytanie odnosnie tego kanalu doszly mnie sluchy ze jest tam sum czy ktos lowil jakie skutki i przyneta ??? (2013-07-24 12:30)
darekgliwicedarekgliwice
0
witam od tego roku jest to łowisko "złów i wypuść" (2023-01-04 21:28)

skomentuj ten artykuł