Kanał Łężyński

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć


Witam wszystkich. Nadszedł czas na mój pierwszy artykuł opiszę łowisko z okręgu PZW Konin, czyli jeden z licznych kanałów konińskich, a konkretnie kanał Łężyński.

Kanał ten jest bardzo dobrze znany wyczynowcom gdyż na kanele tym rozgrywa się tu cykl zawodów Colmic czy też Maver Cup.

KRÓTKO O POŁOŻENIU I JAK TU DOJECHAĆ

Kanał Łężyński znajduje się ok. 20km od Konina. Jeśli znajdujemy się w Koninie musimy kierować się na północ w kierunku Ślesina. Jadąc cały czas drogą nr. 25 mijamy Cukrownię Gosławice i za nią skręcamy w prawo w ul. Łężyńską i dalej trzymamy się cały głównej drogi jadąc nią będziemy mijali jeden kanał i za moment drugi ten drugi to nas cel kanał Łężyński.

TERAZ O SAMYM ŁOWISKU

Cały kanał rozciąga się na kilkanaście km długości. Jego szerokość przeciętnie sięga od 17 do 20m
Od brzegu w kierunku środka schodzi się na długości 7 metrów osiągając głębokośc 3,5 m. Uciąg wody około 1 grama (polecam łowić tutaj zestawem nr. 5 opisywanym w jednym z moich artykułów). Skarpa jest bardzo stroma i krótka, a co jest dużym minusem to, to że dodatkowo porośnięta krzewami, co utrudnia organizację stanowisk wędkarskich.

JAK ŁOWIĆ NA KANALE

Na zawodach na tym kanale liczy się przede wszystkim zręczność i szybkość. Bardzo ważna rzecz -zanęta musi być smużąca dlatego też w zanęcie powinny się znaleźć wypełniacze m.in. glina.

RYBY W KANALE

W kanale dominują ukleje, ale to nie jedyny gatunek ryb które zamieszkują ten kanał. Spotkamy tutaj także Jazie, Karasie, Krąpie, Leszcze, Liny, Okonie, Płocie, Szczupaki.

GZIE SPAĆ I DOBRZE ZJEŚĆ

W sezonie można wynająć domek i odpalić grilla nad jednym z pobliskich jezior w Mikorzynie czy też Ślesinie i tam również można spróbować swojego szczęścia w wędkarstwie. Poza sezonem polecam hotele położone nieopodal w Koninie czy też Mikorzynie. Miasto Konin oferuje dla swoich gości sporo restauracji, pizzeri i inych tego typu jadłodajni.

Kanał Łężyński opis łowiska:

Akwen: Kanał Łężyński »
GPS: N 52o 18' 39" E 18o 17' 16"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Koniński » Gmina: Ślesin
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Zgodnie z zasadami Gospodarstwa Rybackiego "Gosławice"
Noclegi w pobliżu: Mikorzyn - meteor
Tagi łowiska:

 

3.4
Oceń
(24 głosów)

Kanał Łężyński mapa:- opinie i komentarze

KirisKiris
0
Bardzo dobry opis łowiska, drogi dojazdowej i ew. aprowizacji- szkoda, ze tylko dla rybek..... Pozdrawiam (2009-09-28 19:07)
mikeusmikeus
0
Dobry opis łowiska, ale podane sklepy nie są tymi, które sam był polecał osobom odwiedzającym Konin. Lepszy asortyment mają zdecydowanie sklep "Orka" na ul. Błaszaka i "Wędkarz" (?) na ulicy Spółdzielców. Szczególnie ten drugi jest niezły, jeżeli chodzi o wybór wędek.
(2011-02-04 19:51)
latawieclatawiec
0
Witam kanal bardzo ladny przoduje ogromna ukleja i spora plotka sporo krapia i male leszcze fajnie sie tam lowi 6m batem podkreslam ukleji zatrzesienie biora na wszysko co zmiesci sie do pyska (2011-04-14 07:58)
mikeusmikeus
0
Koledzy łowili na Łężyńskim i nie zauważyli, że miejsce oznaczone na mapie jako "Kanał Łężyński" nijak się ma do prawdziwej lokalizacji tego łowiska? (2012-03-30 14:42)
adimat22adimat22
0
jak dojechać do łężyńskiego? kto ma dobrą mapke? (2013-11-16 20:47)
adimat22adimat22
0
Czy wciąż ktoś łapie na tym kanale? trzeba mieć cos wykupionego jakąś składkę specjalna czy wystarczy członkowska i nizinne? (2014-06-25 22:54)

skomentuj ten artykuł