Kanał Cegielinka

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Jedno z bardziej łownych miejsc w Szczecinie, w weekendy oblegane przez miejscowych amatorów dużego leszcza i morskiej płoci. Jesienią dobre miejsce na sandacza i inne drapieżniki. Czasami trafiają się większe sumy.
Niestety miejsce często nawiedzane przez "szarpakowców"
Przy ujściu do Regalicy (Odry wschodniej) wymurowane nabrzeże i parking pod mostem gdzie można pozostawić samochód. Niestety to miejsce jest oblegane najbardziej i często w weekend nie można wcisnąć nawet jednego kija. Dalej już jest lepiej ale ilość miejsca ograniczona jest drewnianymi pomostami co zapewnia większe odstępy i trochę swobody w operowaniu kijami. Ostatnio częste są kontrole Policji wodnej we współpracy ze Strażą Graniczną, czasami przemknie też łódź Straży Miejskiej.Kanał Cegielinka opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od Gryfina - do J. Dąbie (obw. 5) »
GPS: N 53o 23' 16" E 14o 37' 6"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2020r »)
Regulamin połowu:- Obowiązuje całkowity zakaz połowu od 1 stycznia do 15 maja
- Zakaz spinningowania w okresie od 01.12. do 30.04.
- Zakaz dociążania zestawu spinningowego dodatkowym obciążeniem powyżej 20 g /cały rok/.
Noclegi w pobliżu: Szczecin - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Szczecin

 

3.8
Oceń
(11 głosów)

Kanał Cegielinka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

sapersaper
0
Bardzo rybne łowisko, szczególnie jeśli chodzi o rybę spokojnego żeru ale nie tylko... Najbardziej efektywne miejscówki są w okolicach oczyszczalni ścieków, jest tam dośc głębokie zakole dochodzące do 7-10 metrów w oklicy wschodniego brzegu. Doskonałe miejsce do połowu dużych leszczy, najlepsze efekty od drugiej połowy maja do sierpnia, w pozostałym okresie również łowi się dużo ale raczej niwielkie ryby ( od 1 stycznia do 15 maja zakaz połowu na całej długości). Trafia się często jaź i kleń na przystawkę i przepływankę. Zestawy z koszyczkiem zanętowym rzucamy niedaleko od brzegu w rynnę ok 20m, na spławik wystarczy tyczka 7m.
Jak wspomniaem to nie tylko biała ryba, doskonłe łowisko sandaczy i sumów choć tych ostatnich niewiele tam złowiłem, szczerze mówiąc to niewiele próbowałem. Najlepsze efekty mają szarpakowcy... tfu z nimi. Koledzy gońmy ich z Regalicy, dzwońcie do straży rybackiej i miejskiej, nie dajmy im poczucia bezkarności i swobody działania. 502 701 562 Straż Rybacka Szczecin, Telefon alarmowy Straży Miejskiej: 986, 96-56
(2009-05-19 19:59)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy