Jezioro Starnin


Piękne, położone w bujnych lasach iglastych koło wsi Starnin jezioro przyciąga swoją malowniczością i bogactwem przyrody. Otóż ma ono charakter przepływowy, zarówno do jak i z jeziora są cieki wodne łączące się z rzeką Mołstową. Dojazd do jeziora jest łatwy. Należy kierować się do wsi Starnin (krzyżówka 2 km za Gorawinem w kierunku na Rymań), samochód zostawiamy u gospodarzy choć i do samego jeziora można prawie dojechać.
Jezioro jest niewielkie i płytkie (do 2 m głębokości) mocno zamulone i od strony wsi Grąd, porośnięte niezliczoną ilością żółcieni i lilii wodnych.Jezioro ma 6 ha powierzchni. Posiada bardzo stromą linię brzegową po wszystkich jego stronach.
Występuje tu przede wszystkim leszcz i to medalowy ,lecz mnóstwo jest krąpia wszędobylskiego. Polecam zasadzkę na lina,karpia,węgorza ( przeważnie występują tu sztuki do kg tzw. „sznurówki”.Dla spinningistów jest szczupak i okoń (polecam zabrać wodery,bo z brzegu jest dość słaby dostęp)
Jeszcze parę lat temu można było złowić medalową sztukę leszcza czy lina. Teraz graniczy to z cudem- kłusownictwo. Jeżeli znudzi się łapanie ryb polecam okalające lasy obfitujące w niezliczoną ilość podgrzybków i borowików.
Połamania kija!!Jezioro Starnin opis łowiska:

Akwen: Jezioro Starnin »
GPS: N 53o 57' 30" E 15o 27' 10"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Kołobrzeski » Gmina: Rymań
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2020r »)
Regulamin połowu:Zbiornik należy do okręgu PZW Koszalin.Obowiązuje regulamin połowu ryb.
Noclegi w pobliżu: Trzebiatów - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

4.6
Oceń
(16 głosów)

Jezioro Starnin mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy