Opis jeziora Sicina i Tamy


Jezioro Sicina I – (we wszystkich tytułach jez. Sicina) położone w pobliżu Pyrzyc obok dawnej drogi krajowej nr 3. Ryby: sandacze, szczupaki, karpie, leszcze, płocie, karasie. Obowiązuje całkowity zakaz używania środków pływających. Gospodarz wody - okręg szczeciński PZW.

Dojazd;
- dla jadących od Gorzowa; Na początku Pyrzyc po lewej stronie znajduje się CPN, skręcamy więc w lewo do tej stacji i za stacją znajduje się polna droga, tą drogą jedziemy jakieś 300m i widzimy jezioro. Miejsce zbiórki - po drugiej stronie jeziora (musimy przejechać tamę).
Uwaga - jeżeli jedziecie S3 to najlepiej zjechać zjazdem w prawo na Myślibórz a następnie na krzyżówkach 2 razy w lewo i cały czas prosto przez m.in. Renice, Lipiany i dojedziecie do Pyrzyc - tędy jest najbliżej.
- dla jadących od Szczecina czy Stargardu: Przejeżdżamy całe Pyrzyce w kierunku Gorzowa i na wyjeździe z miasta po prawej stronie znajduje się CPN, wjeżdżamy do stacji i dalej tak samo jak dla jadących z Gorzowa. 

Mój opis Jeziora Sicina często nazwanego "Tama" gdyż właśnie na jednym z brzegów na którym nikt nie wędkuje znajduje się właśnie tama (widoczna na zdjęciu tytułowym).
Średnia głębokość łowiska około 1,5m.  

1. Gatunki ryb na zawodach;
- ryby dominujące: płoć (od małych do 200g) i leszcz (50g wzwyż),
- ryby pojawiające się: często zdarzają się karpie ok 1kg, okonie.

2. Dominująca technika;
- płocie najczęściej łowi się batem 4-6m ze spławikiem 0,5 do 1g bądź na skróta tyczką,
- leszcze z reguły dłuższym batem 7-9m lub tyczką z troszkę cięższym spławikiem ok. 2g.

3. Zanęty, przynęty;
- na płoć ciemne drobne mieszanki - doskonale sprawdzają VDE (miejscowi na to łowią), Lorpio,
- na leszczyki grubsze jaśniejsze mieszanki (z tego co zauważyłem te mniejsze leszczyki wchodzą po połowie zawodów i nie boją się rzucania kul z ręki,
- jeśli chodzi o przynęty to na płoć z reguły pinka i fifisy bo tych ryb jest najwięcej, natomiast leszczyki wolą z reguły np. kilka ochotek lub kanapkę (pinka + ochotka)

4. Dojazd do stanowisk; Na każde stanowisko jest doskonały dojazd, na zbiórkę jest wyznaczone miejsce z parkingiem oraz z zadaszeniem gdzie można przeprowadzić zbiórkę. Właśnie na tym brzegu znajduje się 85 kładek, natomiast po drugiej stronie jeziora nie ma kładek ale spokojnie wejdzie ponad 25 stanowisk.

5. Wyniki na zawodach; Gdy rybka bierze dobrze to w ciągu 4h często będą występowały wyniki ponad 8kg.

Zdjęcia, wyniki z zawodów na tej wodzie na stronie głównej; tutaj (już coś jest, jak tylko zdobędę jakiś materiał będę stale dodawał).Opis jeziora Sicina i Tamy opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Sicina I »
GPS: N 14o 53' 19" E 14o 53' 19"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Pyrzycki » Gmina: Pyrzyce
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2022r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Szczecin

 

0
Oceń
(0 głosów)

Opis jeziora Sicina i Tamy mapa:- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy