Siekierka -starorzecze Narwi

/ 10 komentarzy / 9 zdjęć


Starorzecze „SIEKIERKA” , znajduje się w województwie mazowieckim, 6km od Ostrołęki pomiędzy miejscowościami Kordowo-Nożewo.Jest to całkiem spore starorzecze jednak ze współrzędnych google, nie do zauważenia(na dole zamieszczam link z dokładną mapą satelitarną). Brzegi starorzecza są na ogół dostępne, lecz miejscami trzeba się nieźle nafatygować żeby wykonać prawidłowy rzut , ze względu na rosnące miejscami nad brzegiem drzewa, krzaki.

Głębokość łowiska wacha się od 0,5-2m,średnia głębokość to 1m, woda stojąca ,dno jest muliste, więc metoda gruntowa tutaj odpada, raczej w grę wchodzi spławik, spinning, lub metoda żywcowa. Siekierka miejscami jest dosyć szeroka około 35m.Starorzecze te jest stale połączone z korytem rzeki Narew, dzięki czemu ryby stale się przemieszczają, można spotkać się z naprawdę pięknymi sztukami. Na białą rybę przynętą numer 1 są bez wątpienia czerwone jak i białe robaczki, czasem ciasto i kukurydza.

Ryby jakie możemy złowić na wyżej wymienione przynęty to: płoć, wzdręga, lin ,okoń ,leszcz ,krąp ,ukleja ,jaź. Drapieżniki jakie możemy tutaj złapać to okoń, szczupak, jaź. Okonia najlepiej sprowokować twisterkami, zaś szczupak częściej chwyci za blachę, dobrą przynętą są również woblery, rippery i kopytka . Jesienią jak i wczesną wiosną możemy z powodzeniem łowić , wiele ryb wchodzi tutaj wówczas w celu zdobycia pożywienia . Na co dzień starorzecze jest dosyć mocno okupowane przez wędkarzy, jak wyżej napisałem nie bez powodu.

Dojazd:
krajową 61 kierujemy się na Różan, w miejscowości Kordowo skręcamy w polną drogę
Zezwolenie:
Zezwolenie jednodniowe w cenie 10zł dla członków PZW, oraz 25,-zł dla nie zrzeszonych.
Zezwolenia można wykupić w Ostrołęce w sklepie Kontrast przy ulicy Kopernika (przy starej remizie strażackiej).

link do dokładnej mapy satelitarnej z której widać starorzecze:

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/Default.aspx?mapId=900b1f38-fb97-472c-9a77-00c8140f2f89Siekierka -starorzecze Narwi opis łowiska:

Akwen: Staw Siekierka »
GPS: N 53o 2' 34" E 21o 31' 46"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Ostrołęcki »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:RAPR
Noclegi w pobliżu: Ostrołęka - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Mazowiecki

 

3.3
Oceń
(37 głosów)

Siekierka -starorzecze Narwi mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

luzaakluzaak
0
Bardzo proszę o poparcie swojej oceny komentarzem ;>.Z góry dziękuje (2009-10-29 20:12)
u?ytkownik8030u?ytkownik8030
0
Wkład pracy trochę... no może trzeba było więcej i bardziej opisowo. Informacje wystarczające. O gustach sie nie dyskutuje, zatem biorąc pod uwagę wszystkie zgłoszone prace jest średnio, a zatem 3. I to niew jest mało, za to jest uczciwie. ;-) (2009-10-30 12:16)
luzaakluzaak
0
Pan co prawda włożył dużo pracy we własny opis łowiska, lecz moje nie jest aż tak mocno rozległe, jak rzeka Odra, więc nie można by tu pisać w nieskończoność, oczywiście mogłem użyć twardszego,może ciekawszego języka, lecz nie wydaje mi że oto tutaj chodzi to ma trafiać "DO LUDU" i w jak najprostszy sposób ma być zinterpretowane (2009-10-30 16:23)
mikolaj37mikolaj37
0
Nie wiem czy oceniać za styl czy za informacje zawarte w tekście.Za styl nie będe bo nie jestem polonistą.Ale mogę za treść bo jestem wędkarzem z Ostrołęki i znam to łowisko.Ogólnie jestem zszokowany jak można zwykłe bajoro opisać że wygląda atrakcyjnie dla wędkarza.Prawda wg. mnie jest taka że w łowisku tym można połowić głównie płoci i to okresowo podczas wiosennych rozlewów.Od czerwca robi sie bezrybnym bajorem.Jakieś tam niemiarowe szczupaczki czy okoneczki pewnie pływają ale żeby komuś polecić takie łowisko to nie śmiałbym.Tylko jak mówiłem w kwietniu na płoć ale z racji nie tej że taka rybna woda ale że Narew wtedy jest porozlewana a Siekierka ma wysokie brzegi i jest dostępna cały rok. (2009-11-13 13:50)
mikolaj37mikolaj37
0
Nie wiem czy ocenić za styl czy za treść .Za styl nie będe bo nie jestem polonistą za treść mogę bo znam dobrze to łowisko.Jestem zszokowany jak można atrakcyjnie opisać zwykłe bajoro.Łowisko to w zasadzie można uznać za godne uwagi tylko wczesną wiosną ale nie dlatego że takie dobre ale dlatego że rzeka jest wtedy porozlewana i nigdzie w zasadzie nie mozna dojechać.Siekierka z racji wysokich brzegów jest dostępna w zasadzie cały rok.A i wtedy łowi się głównie płoć.Oinnych rybach daswno już zapomniano.Chyba że ktoś lubi łowic narybek szczupaka czy okonki jak palec.Od czerwca jest to już zwykłe bajoro. (2009-11-13 13:59)
luzaakluzaak
0
a przyjrzał się Pan bliżej temu łowisku?, bo ja tak, w takich właśnie "bajorach" żyją czasem ciężkie do schwytania ryby, znam osoby które rok rocznie łapią tam liny, ładne okonie i szczupaki. Pozdrawiam (2009-11-13 18:59)
krapkrap
0
Będzie trzeba się przejechać
(2010-01-02 10:25)
wedkarz690wedkarz690
0
ej a może ktoś z was wie czy przyjeżdża tam dużo wędkarzy,bo ja to lubie jak nie ma zbyt wielu osób z góry dziękuje i prosze o jak najszybszą odpowiedz pozdrawiam.  (2010-02-02 19:36)
dariuszdyldariuszdyl
0
Siekierka było dobrym łowiskiem na drapieżniki jeszcze z 15 lat wstecz. Teraz jest tak jak poprzedni kolega napisał, sam wiosenno - jesienny białoryb. Łowisko bardzo proste dla kogoś kto ma jako takie pojęcie o spiningu. Całe starorzecze składa się w zasadzie z 3 odcinków, najdłuższy około 500 może 600 m i najwęższy, około 2 może 3 metrów szerokości jest odcinek pierwszy , potem jest następny odcinek o szerokości około 10 - 15 metrów i długości może 300 metrów i trzeci najszerszy ma kształt podobny do owalu i w najszerszym miejscu ma około 30 metrów i długości może 200 metrów. 
Zwykle w weekendy jest tam masa wędkarzy.  (2010-04-30 16:47)
mercelimerceli
0
Łowisko typu ,,zobaczyć i zapomnieć"  mnóstwo spławikowców  przez cały rok a łowią drobnicę.
Tak jak wyżej pisano wiosną można połowić. kiedyś było to tarlisko leszcza miło było patrzeć jak w wąskich przepływach pływały prawdziwe narwiańskie łopaty.
Nikt nie pisał o połowach jesienią a można połowić ładnych okoni i płoci (ale nie w weekendy bo jest tłoczno).
(2011-01-14 21:07)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy