Stara Odra-Januszkowice

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Odra nieprzewidywalna rzeka z racji przyboru wód i powodzi z swoja odnogą starorzeczem Stara Odra-Januszkowice. Położona koło wioski Januszkowice woj. Opolskie administrowana przez PZW Opole.
Dojazd-od strony Kędzierzyna-Koźla drogą nr w kierunku Opola przed samą wioska Januszkowice trzeba skręcic w lewo i utwardzoną drogą(płyty betonowe i asfalt) jechać w kierunku jeziora Srebrnego (są oznaczenia)aż dojedziemy do samej wody która znajduje się po lewej stronie.
Akwen częściowo ogrodzony przez właściciela jeziora Srebrnego toteż za przejazd to tylnej części właściciel pobiera opłatę (przejazd droga prywatną)paranoja ale nie ma wyjścia.
Głębokość-łowiska od metra do 2 metrów ale bywają również miejsca głębsze.Dno akwenu częściowo zamulone a to z racji powodzi i wysokich stanów wody (połączenie z Odrą).
Rybostan-bardzo bogaty występują—leszcz,karp,amur,płoć,okoń sandacz,sum,boleń trafi się lin,kleń a nawet węgorz.
Brzegi-urozmaicone częściowo porośnięte trzciną od strony pola bardzo wysokie zaś od strony drogi normalne stanowisk bardzo dużo zarówno z jednej jak i z drugiej strony.
Łowi się tutaj przeważnie na feedery z koszykiem to leszcza którego przysmakiem jest zanęta z dodatkiem czosnku lub wszędobylska płoć która dorasta do dużych rozmiarów.
Połowy dużego karpia czy amura to łowienie z gruntu na kukurydzę lub na kulki proteinowe –owocówki najlepiej pływające lub lekko neutralne (zamulenie) zakarmiając kukurydzą sypać więcej ponieważ jest tutaj dużo drobnicy.
Spining-najlepiej na białe gumki lub woblerki skuteczne są również wahadłówki lub paprochy poławia się tutaj duzo szczupaka.
Wędkując w nocy można zapolować na króla polskich rzek –suma który dorasta tutaj do dużych rozmiarów najlepiej na dużego leszcza lub flaki drobiowe można na wątrobę lub pellet o zapachu ryby,muszli itp. pellet najlepiej o rozmiarach około 40 mm jest naprawdę skuteczny.
Żywiec- na żywca to najlepiej na karasia lub uklejkę złowić możemy dużego szczupaka,okonia a może wziąć nawet sandacz czy nawet węgorz.
Wędkarze nastawiający się na dużego karpia czy amura muszą liczyć się z osobnikami czasami powyżej 20 kg toteż sprzęt trzeba mieć naprawdę mocny a na kołowrotku najlepiej plecionka z powodu zatopionych barek barek które znajdują się częściowo pod wodą.
Sklepy-najbliższe w wiosce Januszkowice z artykułami spożywczymi znajdują się się tam również bary gdzie można dobrze zjeść nawet smażoną rybę natomiast sklep wędkarski najbliższy w miejscowości Kłodnica lub Zdzieszowice.
Uważac trzeba na zmieniający się poziom wody jest to uzależnione od przepływających barek na rzece Odrze tak zwane śluzowanie.
Ogólnie akwen bardzo przyjazny dla wędkarzy szczególnie od strony wspomnianych już pól znajdziemy tam cisze i spokój gorzej od strony drogi przeszkadzają poruszające się tutaj samochody ale można się przyzwyczaic.
Polecam wszystkim wędkarzom starorzecze Stara Odra-Januszkowice życząc połamania kija.

Stara Odra-Januszkowice opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od ujścia M.Panwi - do ujścia kan. kłodnickiego (obw. 1) »
GPS: N 50o 22' 30" E 18o 6' 57"
Położenie: Województwo: Opolskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW Opole
Noclegi w pobliżu: Kędzierzyn-Koźle - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Opole

 

4.2
Oceń
(19 głosów)

Stara Odra-Januszkowice mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik26041u?ytkownik26041
0
to może byc nie złe łowisko kolega dość szczeółowo je opisał i można zasadzić sie na dużą rybke może sie tam wybiore latem ***** (2011-01-26 13:22)
grosik 60grosik 60
0
Łowisko rzeczywiście jest super jak jego opis tylko te opłaty.Za wjazd wędkarza 10 zł. za samochód 5 a za namiot także 10 zł.Jest to jawne zdzierstwo.Lepiej wykupić zezwolenie roczne lub półroczne.Ośrodek jest nocą zamykany ale w sezonie jest tam pełne obłożenie i ciężko o dobrą miejscówke.
(2011-04-06 13:43)

skomentuj ten artykuł