Zalew Nowa Huta

/ 5 zdjęć


Zarządcą łowiska jest Koło PZW Nowa Huta. Jest to niewielkie jeziorko położone w samym sercu Nowej Huty przy ulicy Bulwarowej. Średnia głębokość nie jest wielka i na ogół nie przekracza 1,8m. Stojąc tyłem do Domu Wędkarza - lewa strona została pogłębiona. Większość wędkarzy siada właśnie na tym brzegu, na którym stoi budynek będący siedzibą Okręgu PZW Kraków. Wyjaśnieniem tego jest bardzo dobry dostęp do wody z tej właśnie strony. Mamy tutaj wyasfaltowaną alejkę na której mozna wygodnie usiąść.

Na Zalewie w weekendy jest rozgrywae sporo zawodów i właśnie pod tym kątem znam to łowisko. Dominującą rybą jest leszcz (a właściwie leszczyk 200-300g). Jest też sporo płoci podobnych rozmiarów. Łowisko jest dorybiane karpiem i nawet łowiąc blisko brzegu na baty 4m mamy szansę spotkać się z taką rybą. Nie można zapominać tutaj o drapieżnikach - jest sporo szczupaka, a także naprawdę ładne sumy, przekraczające 150cm. Trafiają się również sandacze, a przy połowie białej ryby - krasnopiórki.

Na zalewie znajduje się wyspa, z której zabronione jest wędkowanie. Wokół niej bardzo często pływają łabędzie i jest to naprawde piękny widok.

Ogólnie mówiąc łowisko jest bardzo zadbane, wygodne nawet dla starszych wędkarzy z uwagi na bardzo dobry dojazd oraz idealny dostęp do wody. W zasadzie nigdy nie schodzi się z niego o przysłowiowym kiju i nawet niewielkich rozmiarów rybki ochoczo lapią się na nasze przynęty.
Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.plZalew Nowa Huta opis łowiska:

Akwen: Staw Nowa Huta »
GPS: N 50o 4' 41" E 20o 3' 7"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Kraków »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kraków » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kraków 2023r »)
Regulamin połowu:Połów dozwolony jest na jedną wędkę z brzegu. Okresy ochronne, wymiary ochronne i limity ilościowe zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW z wyjątkiem:
· karp - 2 szt. dziennie
· karaś - 5 szt. dziennie
· sum - 1 szt. dziennie (70 cm)
· karaś pospolity - obowiązuje całkowity zakaz połowu
· leszcz - 10 szt. dziennie
· płoć - 2 kg dziennie
Od dnia 05.06.2009 w każdy piątek zezwala się na połów wyłącznie metodą spiningową oraz na żywą lub martwą rybkę.
Ryby limitowane:
· szczupak (od 05.06) - 50 cm 1 szt. w tygodniu
· sandacz (od 05.06) - 50 cm 1 szt. w tygodniu
· sum (od 03.07) - 70 cm 1 szt. dziennie
do łowienia na żywą lub martwą rybkę zabrania się używania kotwic.
w każdy piątek zezwala się na połów wyłącznie metodą spiningową oraz na żywą lub martwą rybkę (od czerwca). Obowiązuje zakaz połowu w niedzielę i święta, za wyjątkiem organizowanych zawodów. Wyłącza się od wędkowania odcinek brzegu obejmujący plażę oraz odcinek brzegu przed Domem Wędkarza
Noclegi w pobliżu: Kraków - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Kraków

 

3.5
Oceń
(10 głosów)

Zalew Nowa Huta mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy