Zbiornik w Górecku Kościelnym

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć


Zbiornik znajduje się w malowniczej scenerii Roztocza. Powstał poprzez zbudowanie tamy elektrowni wodnej w Górecku na rzece Szum. Od razu nadano zbiornikowi status wody górskiej.
Linia brzegowa jest pięknie urozmaicona, występują zatoki,zwężenia. Głębokości łowiska tez jest bardzo różna, od pół metrowych płycizna , do 8 metrowego koryta.
Wędkowanie na ty zbiorniku jest bardzo utrudnione poprzez liczne zaczepy w postaci drzew i pniaków, które pozostały w wodzie. Dlatego ten kto tu pierwszy raz będzie wędkował , ma bardzo trudne zadanie.Najczęściej spotyka się tutaj spinningistów polujących na szczupaki , okonie i pstrągi.Z biało rybu polecam płocie,które rosną tu do imponujących rozmiarów, sztuki30 cm nikogo nie dziwią.
Takze zapraszam na Roztocze, w razie braku bran mozna podziwiac piekne i duze zaskronce , które bardzo dobrze zyja na terenia zbiornika.Zbiornik w Górecku Kościelnym opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Górecko Kościelne »
GPS: N 50o 29' 52" E 22o 58' 3"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Biłgoraj » Gmina: Józefów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zamość » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zamość 2017r »)
Regulamin połowu:Na zbiorniku obowiązuje regulamin okręgu Zamość na wody górskie , zezwala się na wędkowanie 2 wędkami metodami spławikowo, gruntowymi na przynęty roślinne.
Noclegi w pobliżu: Józefów - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Zamość

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Zbiornik w Górecku Kościelnym mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

anan
0
Jak dla mnie to niestety studnia bez dna zero ryb (2012-12-27 21:23)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy


 
Aplikacja