Czy to jest normalne?

/ 26 komentarzy  • konto usunięte
W swoich felietonach staram się opisywać sprawy bardzo ważne dla wędkarstwa , wskazywać sprawy ważne, dziwne i absurdalne. W tym blogu jako działający od 10 lat Komendant Powiatowy SSR Kamienna Góra chciałbym podzielić się z wszystkimi wędkarzami, strażnikami i innymi znawcami pewnym ciekawym zdarzeniem. W dniu dzisiejszym czytając swoją pocztę otrzymałem od użytkownika tego forum o nicku PITBUL członka Koła PZW Grodzkie Jelenia Góra i jednocześnie strażnika społecznego działającego przy ów Kole od kilku dni wiadomość cyt:” w związku z wyłączeniem strony http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl proszę przyjąć zgłoszenie, które zapewne Pan już czytał. Pozwolę sobie jednak powtórzyć:
http://www.grodzkie.pl/forums/viewtopic.php?f=2&t=435
pozdrawiam
Tomasz Kozar”
Pomyślałem cóż to za poważna sprawa targa tym młodym niedoświadczonym społecznym strażnikiem ,wiec postanowiłem zagłębić się w jego dziwną informację. Zaczynając od początku zadziwiło mnie to ,że nasza strona SSR jest nieczynna bo przecież jest cały czas czynna http://www.spoleczna-straz-rybacka.pl , ale do rzeczy. Ów strażnik zgłasza ,że użytkownik tego szanownego forum wędkuję.pl o Nicku mimruś dopuścił się wykroczenia z Regulaminu amatorskiego Połowu Ryb –Rozdział IV Zasady Wędkowania PUNKT 3.5. Ryby w stanie Żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy
uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno
złowione przez siebie ryby, z tym Że zabrania się przechowywania Żywych ryb dłużej
niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów
dobowych. Podał link do tego użytkownika gdzie to stwierdził wykroczenie https://wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,168359 . Na zdjęciu w brodziku widoczna ryba gatunku karp i podpis , że ryba została złowiona na zbiorniku But w Kamiennej Górze. Oczywiście nie ma żadnych szczegółów kiedy złowiona, żywa, czy martwa. Dla osób nie mających problemów ze wzrokiem ryba widoczna na zdjęciu leży w wannie , ja tam wody nie widzę? Ten gorliwy strażnik wnosi do mnie o ściganie i ukaranie jak to określa „sprawcy tego czynu” a swój wątek na forum nazywa bardzo poważnie „Gwałt na RAPR „ co można przeczytać na forum koła Grodzkiego PZW Jelenia Góra http://grodzkie.pl/forums/viewtopic.php?f=2&t=435&sid=f2c3104c380ab0f11b30de744b035631 . Tak sobie pomyślałem czego ten człowiek chce? Rozumiem, że nie lubi on strażników z Kamiennej Góry , ale zachowanie ocenione prze zemnie za wysoce nadgorliwe. Napisałem do użytkownika mimruś, który był bardzo oburzony tym absurdem. Napisał, że rybę złowił 2 lata temu i fotkę wrzucił aby się wszystkim pochwalić swoim okazem i zdjęcie wykonał gdy ryba leżała w brodziku. Nie dziwię się oburzeniem mimrusia bo działanie strażnika działającego od niedawna przy Kole PZW Grodzkie Jelenia Góra jest wysoce niezrozumiałe. Koledzy czy wszyscy niedługo będziemy musieli pousuwać fotki naszych ryb z tego forum? bo strażnik z Koła PZW Grodzkie będzie pisał wnioski o ściganie nas wszystkich? Do jakich absurdów potrafi posunąć się zdeterminowany człowiek? Czy na tym polega wzajemna bytność na forum i wzajemny szacunek? Oczywiście odpisałem do Pana strażnika Tomasza Kozar ,że nie rozumiem jego pobudek, jeżeli Wy szanowni forumowicze widzicie napiszcie o tym. Czy wszyscy będziemy terroryzowani przez Internet przez tego Pana i oskarżani bezpodstawnie za to ,że zrobimy fotkę ryby? Przyjdzie nie długo się nawet tutaj nie odzywać bo Pan ze Straży przy Kole PZW Grodzkie wszystkich nas bezpodstawnie oskarży. Współczuję mimrusiowi bo spotkała go wielka krzywda i został pomówiony przez Pana strażnika dodatkowo w opisie jego ryby V-ce prezes Koła PZW Grodzkie o Nicku Jarrek też strażnik pisze cyt: „Piękna ryba, gratuluję. Miło oglądać takie widoki. Od razu widać, że to wędkarz z grupy skupionej wokół Komendanta Kurzei. Postawa godna, a ryby przepięknie prezentowane w ciekawych ujęciach. Dla mnie warte ***** !!! ..za całokształt ;) [2011-08-17 09:14]” link: https://wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,168359 . Wydaję mi się, że dla ludzi będących aż tak gorliwymi nie powinno być miejsca w szeregach SSR i swoje cukcesy powinni osiągać na swoich wodach w ściganiu kłusownictwa. Do czego potrafi posunąć się człowiek ? Skłaniam Szanownych Kolegów do skomentowania zachowania opisywanego strażnika i V-ce prezesa Koła PZW Grodzkie.

 


3.6
Oceń
(28 głosów)

 

Czy to jest normalne? - opinie i komentarze

mimrusmimrus
0
dzięki za podniesienie ducha ...   (2011-08-17 23:03)
marian48marian48
0
Jest to jeden z tych nadgorliwców, którzy w każdym i we wszystkim widzą przestępców. Myślę, że należy stworzyć konkretne kryteria, wg których będzie się zasilało szeregi SSR, PSR, PSŁ, itp. Do tak odpowiedzialnych służb należy rekrutować ludzi wykształconych o jak największym stopniu kultury osobistej, wrażliwości społecznej, potrafiących rozmawiać i prawidłowo oceniać różnorodne sytuacje i zdarzenia. Niestety i w naszych służbach kontrolnych i w policji jest spora grupa nieudaczników (nie mówię tu o wszystkich, broń Boże), którzy swoją służbę traktują jako zabawę w "policjanta i złodzieja" mając przy tym wielką uciechę w znęcaniu się nad nami wszystkimi, i niestety bardzo często bez konkretnego powodu. Dla nich każda sytuacja, każdy człowiek, każda rzecz, każdy nasz ruch, każde spojrzenie są bardzo podejrzane. Tacy ludzie nie mają pojęcia o służbie dla społeczeństwa, nie mają pojęcia o misji do jakiej zostali powołani jako stróże przestrzegania prawa. Mówiąc językiem ludzi młodych, ich to rajcuje, czują się jak istoty stojące ponad wszystkim. Takich w szeregach służb kontrolujących i pilnujących przestrzegania prawa nie powinno być. Pozdrawiam i życzę pogody ducha. (2011-08-17 23:13)
użytkownik61658użytkownik61658
0
dodaję, że Kol. mimrus to człowiek skromny i uczciwy bardzo zaangażowany w życie PZW, mimrus jesteśmy z Tobą (2011-08-17 23:35)
mimrusmimrus
0
Dziękuję za dobre słowo,ale zastanawiając się nad tym co ów jarekk napisał to miałem ze sobą chyba na łowisku ten brodzik .... (2011-08-17 23:39)
użytkownik61658użytkownik61658
0
ów jarrek to V-ce prezes koła PZW Grodzkie Jelenia Góra i strażnik rybacki, najwidoczniej nie ma szacunku dla wędkarzy, bo zobaczyć taki post pod zdjęciem Twojej ryby to chyba o czymś świadczy...a ten strażnik PITBUL, który żada aby Cię ukarać...niech inni to skomentują (2011-08-17 23:43)
robinerobine
0
matko Boska to jest jakiś absurd .Co to za człowiek ten Pitbul , nadgorliwy (2011-08-17 23:47)
PitbulPitbul
0
Dziękuję za profesjonalne podejście do zgłoszenia.Koledze @Marian48 również dziękuję za wnikliwą analizę mojej osobowości. Żałuję, że oprócz opinii nie ma w tej wypowiedzi argumentów ją popierających. Osobiście (a gówniaż jestem w stosunku do Pana) nie wydaję sądów i nie oceniam zachowań na podstawie felietonu napisanego w sposób mocno tendencyjny. Cytat:"Dla osób nie mających problemów ze wzrokiem ryba widoczna na zdjęciu leży w wannie , ja tam wody nie widzę?"Pominę mylenie wanny z brodzikiem bo to nieistotne. Ja widzę tam wodę i stąd moje zawiadomienie, które stało się dla Pana Komendanta tak ważnym by je publicznie komentować. W geście odwagi proszę również przytoczyć swoją odpowiedź wysłaną na moją skrzynkę. Ja wyrażam zgodę na publikację.pozdrawiamTomasz Kozar  (2011-08-18 00:40)
jarekkjarekk
0
Mirek, no dajże spokój. Przecież mój komentarz pod zdjęciem tego zdechłego karpia jest zupełnie serio. Przecież gratuluję koledze rewelacyjnego połowu i szacunku dla swojego trofeum. No przecież mógł go sfotografować w kiblu ...ale on nie, wsadził do brodzika ! :) Brawo ! dla mnie rewelacja. Wysoka ocena, nawet ode mnie - sceptyka i niepoprawnego etyka, powinna podbudować ego zasłużonego łowcy :) Wiesz Mirek czym się różnimy - ja nie kłamię. Możesz więc zaufać - dalem 5 gwiazdek :) jarekk, www.grodzkie.pl (2011-08-18 00:41)
jarekkjarekk
0
...no, a ten dinozaurek - po prostu miód ! Bardzo trafne uzupełnienie kompozycji. Podam linka, żeby łatwiej można bylo podziwiać >>> https://wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,168359# (2011-08-18 00:44)
micbmicb
0
No nieźle:/ Pan zrobił rybie zdjęcie w domu i za to ma być ukarany? Tzn ryba w domu też miała być w siatce? Bo nie rozumiem? Paranoja. Jeśli przepisy będziemy w ten sposób interpretować / nadinterpretować to czuję, że za chwilę powędkować będziemy chodzili z dwoma wiaderkami. Jednym do zanęty, drugim jako WC, bo jak się oddalimy w krzaczki za potrzebą to zostaniemy oskarżeni o załamanie RAPRu. A propos brodzika/wanny to ja osobiście w nim/niej wody nie widzę.

Zdrowy rozsądek - tego wielu osobom jak widzę brakuje, w związku z czym dużo zdrowia życzę!
(2011-08-18 08:57)
rafikorafiko
0
Ja przecieram oczy ze zdziwienia. Czy to jest możliwe, że ten Pan strażnik dokonuje taich oskarżeń i dodatkowo chce aby karać użytkownika tego forum za to, że zdjęcie ryby zrobił.Gratulacje dla tego "strażnika" jak to kiedyś ktoś powiedział "nadgorliwość jest gorsza....." żal mi tylko użytkownika mimrus (2011-08-18 09:46)
jarekkjarekk
0
Ja przepraszam, troszkę z innej beczki. Tekst strażnika rozpoczyna się zdaniem: "W swoich felietonach staram się..." coś tam, coś tam :) Chciałbym zauważyć, że felieton, to gatunek publicystyki kierujący się pewnymi prawami. To powyżej nawet nie leżało obok felietonu ;) Nie chcę się czepiać, ale szanujmy ludzi na poziomie, którzy bez wątpienia również tutaj zaglądają ;) (2011-08-18 09:53)
użytkownik57785użytkownik57785
0
Czytam to i oczom nie wierzę! Strażnik, strażnikowi wilkiem? To tak ma wyglądać współpraca i wspieranie się na wzajem w interesie wędkarzy, ryb i Strażników SSR? Najeżdżać na wędkarza, że złowił rybę (ZGODNIE Z RAPR!), zabrał do domu i wpuścił do wanny? Nie rozumiem co tu jest nie tak, gdzie jest złamany jakikolwiek regulamin, naruszony RAPR czy zasady moralne. Strażnik SSR czy PSR nie ma prawa kierować się własnymi zasadami typu C&R, lecz wykonywać swoje obowiązki bezstronnie i zgodnie z regulaminami i ustawami. Zdaje się, że rzeczywiście mamy tu do czynienia ze zjawiskiem "nadgorliwości" w pełnieniu funkcji strażnika, bo mniemam, że ten młody stażem strażnik nie chce popierać wędkarstwa w świetle ustanowionego prawa, ale chce stworzyć dodatkowe prawo, SWOJE PRAWO zabraniające łowienia i zabierania każdej ryby. Paranoja kolego strażniku. Można byś kreatywnym w swoich działaniach, ale w granicach prawa i rozsądku. Wędkarze mają prawo łowić ryby zgodnie z RAPR i zabierać je do domu! Może to zaskakujące stwierdzenie dla kolegi, ale tak jest od zawsze. Może ja tu czegoś (kogoś) nie rozumiem, to proszę o korektę moich wniosków. Kolego @meridianon, moim zdaniem za bardzo bierzesz do serca sobie tego typu "donosiki", bo ja bym odpisał krótko- "Nie doszukałem się tu znamion wykroczenia, złamania RAPR, a tym bardziej przestępstwa". Pozdrawiam. (2011-08-18 10:31)
jarekkjarekk
0
Kolego Mastiff chętnie bym Ci pewne sprawy wyjaśnił, ale jak wiem z doświadczenia przy innym wątku, posty kierowane do Ciebie pozostają bez odpowiedzi. Jaki sens ma takie wieszanie monologów ? :) Do rozmowy, wypada, aby było przynajmniej dwie strony ! :) (2011-08-18 13:29)
jurekjurek
0

Pitbul

Dziękuję za profesjonalne podejście do zgłoszenia.Koledze @Marian48 również dziękuję za wnikliwą analizę mojej osobowości. Żałuję, że oprócz opinii nie ma w tej wypowiedzi argumentów ją popierających. Osobiście (a gówniaż jestem w stosunku do Pana) nie wydaję sądów i nie oceniam zachowań na podstawie felietonu napisanego w sposób mocno tendencyjny. Cytat:"Dla osób nie mających problemów ze wzrokiem ryba widoczna na zdjęciu leży w wannie , ja tam wody nie widzę?"Pominę mylenie wanny z brodzikiem bo to nieistotne. Ja widzę tam wodę i stąd moje zawiadomienie, które stało się dla Pana Komendanta tak ważnym by je publicznie komentować. W geście odwagi proszę również przytoczyć swoją odpowiedź wysłaną na moją skrzynkę. Ja wyrażam zgodę na publikację.pozdrawiamTomasz Kozar
Gwałt na RAPR Tutaj rozmawiamy o wszystkim co jest związane z wędkowaniem. Dzielimy się wiedzą, chwalimy wynikami, rozmawiamy o sprzęcie, umawiamy na ryby. Forum wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych.
Wyślij odpowiedź 12 posty(ów) • Strona 1 z 1 Gwałt na RAPR

Postprzez PITBUL w 16 Sie 2011 22:52

Ponieważ strona (właściwej dla dokonanego czynu) SSR Kamienna Góra znowu jest "chwilowo nieczynna" pozwalam sobie natychmiast po ujawnieniu faktu dokonać zgłoszenia na stronie równie często odwiedzanej przez Pana Komendanta wspomnianej SSR.

W dniu dzisiejszym ujawniłem złamanie Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb przez użytkownika forum http://www.wędkuję.pl o nicku "mimrus" (imię i nazwisko oraz przynależność do koła PZW podam oczywiście w trakcie przesłuchania - ustawa o ochronie danych osobowych). Nadmienię, że zrobiłem scany jednoznacznie potwierdzające moje zgłoszenie i nawet usunięcie wspomnianego materiału z portalu http://www.wędkuję.pl uznać można za bezcelowe.
Naruszony przepis:
Rozdział IV - ZASADY WĘDKOWANIA
PUNKT 3.5. Ryby w stanie Żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy
uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno
złowione przez siebie ryby, z tym Że zabrania się przechowywania Żywych ryb dłużej
niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów
dobowych.
oto linki dowodowe:
https://wedkuje.pl/wedkarz,74418
https://wedkuje.pl/fotka-wedkarska,ryba,168359

Jednocześnie wierzę, że wspomniany "mimrus" nie jest (jak sam podaje -[log z 2011-08-16 23:49] ) Strażnikiem SSR.
Liczę że ze względu na fakt dokonania połowu na zbiorniku "But" w Kamiennej Górze oraz miejsce zamieszkania i przynależności (do kamiennogórskiej) PZW sprawcy - podejmie Pan stosowne czynności służbowe.
Z służbowym pozdrowieniem i troską o szanowanie obowiązującego prawa
Strażnik SSR Jelenia Góra
Tomasz Kozar Ostatnio edytowany przez PITBUL, 16 Sie 2011 23:16, edytowano w sumie 1 raz Więc głowa do góry, gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi, by łazić na nich
We dni, czy gorsze, czy lepsze
Ten jest ostatni, który nie pierwszy... Awatar użytkownika
PITBUL słynący z wypuszczania Posty: 1118Dołączenie: 11 Kwi 2009 13:33Miejscowość: Jelenia Góra E-mail Góra


Cóż za jakieś brednie , kolego PITBUL TY CHYBA POWINIENEŚ ZREZYGNOWAĆ Z PIASTOWANIA TEJ FUNKCJI SPOŁECZNEJ , JAKĄ JEST SSR ---------------- ( do tego ten głupawy wierszyk ??? )

Otóż uważam , że w centralnej Polsce kolego nie zdałbyś egzaminu corocznego, jaki przeprowadza Komendant PSR . Mam podejrzenia , że jeżeli czepiasz się tak głupawych spraw , aby tylko zemścić się na innej osobie , to nawet nie chcę wiedzieć do czego zdolny jesteś człowieku w naginaniu RAPR i Ustaw o Rybactwie wobec innych naiwnych wędkarzy .

Powiem , a raczej napiszę szczerze , że przynosisz wstyd wszystkim społecznikom , swoim zachowaniem . Potrzeba dużo się podszkolić , lub w porę się wycofać z twarzą .

A Komendantowi powiatowemu SSR , proponuję nie przedłużać w następnym roku legitymacji społecznego strażnika i podziękować za dotychczasową pracę .

P.S. A od kiedy to możesz kolego przesłuchywać wędkarza , chyba pomyliłeś funkcję  !!!!   ,    od tego jest RZECZNIK DYSCYPLINARNY i SĄD KOLEŻEŃSKI przy KOLE lub OKRĘGU .

  (2011-08-18 14:37)
marian48marian48
0
Kolego "Pitbul" gdybyś wczuł się w to co napisałem powyżej to na pewno spostrzegłbyś i argumenty, a od których także roi się i w innych wpisach. Krytyki nigdy nie należy się obawiać, ale umieć ją przyjąć, a nie obwiniać wszystkich na około, ale broń Boże siebie. Kolego !!! Źle postąpiłeś, że na podstawie fotki wsiadasz na człowieka i starasz się go wdeptać w ziemię. Nie tędy droga. Tą drogą daleko nie zajdziesz a spowodujesz tylko to, że namnożysz sobie niepotrzebnie nieprzyjaciół. Jesteś młodym człowiekiem, początkującym strażnikiem, który dopiero zaczął pełnienie swojej misji w naszej społeczności. Dobrą cechą u Ciebie jest to, że jesteś nieustępliwy, ale czy masz rację ??? Zastanawiałeś się nad tym ??? Myślę, że nie. Jestem przekonany, że w tym konkretnym przypadku wzięła górę u Ciebie gorąca, młoda głowa i chęć dokonania czegoś "ważnego" i to poniekąd Cię usprawiedliwia. Radzę Ci jednak jako człowiek, który w swoim życiu zawodowym także był jednym z tych, którzy czuwali nad przestrzeganiem przepisów, prawa, regulaminów, instrukcji - nigdy jednak nie domagałem się, bez przemyślenia i dokładnego zbadania sprawy, bezwzględnego karania. Nigdy nie opierałem się na takich argumentach jak jakaś fotka, obrazek, czy coś podobnego. Chcę tu powiedzieć, że każda kara, a szczególnie ta nieuzasadniona i krzywdząca wywołuje u drugiej strony jakiś stopień agresji, większy lub mniejszy, i takie nieprzemyślane i pochopne działania prowadzą w końcowym efekcie do tego, że tracisz szacunek i poważanie. Lepszym kierunkiem będzie tu częsty kontakt z kolegami nad wodą, rozmowy z przyłapanymi na niestosownych uczynkach, naprowadzanie ich na prostą i prawidłową drogę, jeszcze raz rozmowy i wskazywanie dobrej drogi. Oczywiście przestępców i recydywistów należy traktować z całą surowością. Wież mi, że ten kierunek daje znacznie więcej satysfakcji i wzbogaca szacunek do Ciebie u innych. Wczytaj się jeszcze raz w te wszystkie wpisy, które tu są i przemyśl to co jest tu podane. Jestem przekonany, że po dokładnym przemyśleniu i wyciągnięciu odpowiednich wniosków będzie z Ciebie w przyszłości dobry strażnik i szanowany kolega. Pozdrawiam i jeszcze raz życzę pogody ducha, a także otwartości na krytykę.  (2011-08-18 23:53)
robinerobine
0
"strażniku" PITBUL radziłbym ci posłuchać jednak dobrych rad doświadczonego człowieka użytkownika forum marian48 - święta prawda (2011-08-19 01:03)
jurekjurek
0


marian48

Kolego "Pitbul" gdybyś wczuł się w to co napisałem powyżej to na pewno spostrzegłbyś i argumenty, a od których także roi się i w innych wpisach. Krytyki nigdy nie należy się obawiać, ale umieć ją przyjąć, a nie obwiniać wszystkich na około, ale broń Boże siebie. Kolego !!! Źle postąpiłeś, że na podstawie fotki wsiadasz na człowieka i starasz się go wdeptać w ziemię. Nie tędy droga. Tą drogą daleko nie zajdziesz a spowodujesz tylko to, że namnożysz sobie niepotrzebnie nieprzyjaciół. Jesteś młodym człowiekiem, początkującym strażnikiem, który dopiero zaczął pełnienie swojej misji w naszej społeczności. Dobrą cechą u Ciebie jest to, że jesteś nieustępliwy, ale czy masz rację ??? Zastanawiałeś się nad tym ??? Myślę, że nie. Jestem przekonany, że w tym konkretnym przypadku wzięła górę u Ciebie gorąca, młoda głowa i chęć dokonania czegoś "ważnego" i to poniekąd Cię usprawiedliwia. Radzę Ci jednak jako człowiek, który w swoim życiu zawodowym także był jednym z tych, którzy czuwali nad przestrzeganiem przepisów, prawa, regulaminów, instrukcji - nigdy jednak nie domagałem się, bez przemyślenia i dokładnego zbadania sprawy, bezwzględnego karania. Nigdy nie opierałem się na takich argumentach jak jakaś fotka, obrazek, czy coś podobnego. Chcę tu powiedzieć, że każda kara, a szczególnie ta nieuzasadniona i krzywdząca wywołuje u drugiej strony jakiś stopień agresji, większy lub mniejszy, i takie nieprzemyślane i pochopne działania prowadzą w końcowym efekcie do tego, że tracisz szacunek i poważanie. Lepszym kierunkiem będzie tu częsty kontakt z kolegami nad wodą, rozmowy z przyłapanymi na niestosownych uczynkach, naprowadzanie ich na prostą i prawidłową drogę, jeszcze raz rozmowy i wskazywanie dobrej drogi. Oczywiście przestępców i recydywistów należy traktować z całą surowością. Wież mi, że ten kierunek daje znacznie więcej satysfakcji i wzbogaca szacunek do Ciebie u innych. Wczytaj się jeszcze raz w te wszystkie wpisy, które tu są i przemyśl to co jest tu podane. Jestem przekonany, że po dokładnym przemyśleniu i wyciągnięciu odpowiednich wniosków będzie z Ciebie w przyszłości dobry strażnik i szanowany kolega. Pozdrawiam i jeszcze raz życzę pogody ducha, a także otwartości na krytykę.  [2011-08-18 23:53]
To chyba najlepsza rada , jaką mogłem sobie wyobrazić , jesteś młodym strażnikiem ( każdy kiedyś ucząc się , je popełniał ) , lecz człowiek uczy się do końca swych dni , warto więcej słuchać , niż pisać głupoty . Jeżeli pojąłeś ten przekaz , to dobrze , natomiast jeżeli jesteś narwańcem i wykorzystujesz swą pozycję  ( strażnik SSR ) i chcesz w ten sposób walczyć , czy zemścić się na kimś , kto ma odmienne poglądy lub kogo nie lubisz , to najlepiej zrezygnuj z tej społecznej funkcji.

Ale mam ogromną nadzieję , że zrozumiałeś przekaz od kolegów , którzy życzą Ci dobrze ........... pozdrawiam społeczny strażnik Jurek .S.

(2011-08-19 12:54)
marian48marian48
0
Ja również mam nadzieję, że kolega Pitbul skorzysta z tego bogatego materiału, który ma powyżej od wszystkich kolegów. Jestem także przekonany, że jak zacznie częściej rozmawiać z wędkarzami nad wodą, jak będzie bardziej słuchał co do niego mówią, to znacznie poszerzy swoje horyzonty. Strażnik nie tylko powinien być tym, który trzyma w ręku mandatariusz. Lepszym strażnikiem jest ten, kto ma mandatariusz schowany a bardziej posługuje się własnym językiem i słowną argumentacją. Takie postępowanie przynosi dużo, dużo lepsze owoce, choć często jest bardzo trudne i niejednokrotnie trzeba bardzo dużo cierpliwości aby delikwenta, nad którym się pracuje, wyprostować. Postępowanie takie przysparza też dużo satysfakcji jak osiągniemy to co zamierzaliśmy, a co najważniejsze przynosi szacunek i poważanie innych. A o to chyba nam wszystkim chodzi. Pozdrawiam i przyrzekam, że nie będę już Was zanudzał swoimi wywodami. (2011-08-19 15:38)
PitbulPitbul
0
W związku z pewną deklaracją, która potraktowana została poważnie, wstrzymuję zamieszczanie swoich komentarzy odnośnie (również tego) tematu.
pozdrawiamTomek (2011-08-20 00:11)
jarekf61jarekf61
0

Panie Tomku nie powinien Pan obrażać sie z opinią kolegów ponieważ mają racje . Ciesze sie , że meridianon jest profesjonalistą i nie doszło do pośmiewiska .

                                                                            Pozdrawiam...

(2011-08-20 19:02)
PitbulPitbul
0
Panie Kolego @jarekf61 nie komentując (jak obiecałem) tematu, odpowiem Panu jedynie, że nie każdy jest mnie w stanie obrazić. Co do pośmiewiska to przyznam, że mnie nie śmieszą np zdjęcia z rzezi (https://wedkuje.pl/fotka-wedkarska,leszcz,142532). To pewnie kwestia wrażliwości na "dowcip", ale przy Kolegi poczuciu humoru szczerze polecam udział w konkursie: (https://wedkuje.pl/wedkarstwo,moje-najsmieszniejsze-zdjecie-wedkarskie-konkurs,36643)"To co lubię najbardziej" jest chwytliwym hasłem. Hasłem które łączy ludzi.... Może doczekam jakiegoś oficjalnego manifestu ?
Pozdrawiam
(2011-08-21 00:59)
jarekf61jarekf61
0

I dlatego Panie Tomku staram sie pokazywać jak najmniej zdjęć z wypraw wędkarskich , a wyciąganie z nich pochopnych opini to nie jest dobry pomysł .

 

                                                                            

(2011-08-21 16:24)
PitbulPitbul
0
I bardzo fajnie. Z tymi zdjęciami to dobry wybór.  Zgadzam się w pełni z ostatnim zdaniem Pańskiej ostatniej wypowiedzi. (2011-08-22 17:41)
rytryt
0
a może GWAŁT na PITBULU :) (2011-08-31 21:11)
PitbulPitbul
0
Są takie miejsca w "sieci", gdzie nawet wędkarze nierozumiejący stronniczo i prześmiewczo podanych im interpretacji przepisów, uważają, że to co dla jednych stanowi łamanie prawa, dla innych - nie powinno być powodem do drwin (dowód - praktycznie urwane komentarze po wyjaśnieniu kwestii). Dlaczego zostałem przez Pana "pojechany" tu, a nie odniósł się Pan do poniżej cytowanego wątku. Pytanie o tyle ważne, że zwłaszcza jeśli z tytułu sprawowanych w SSR funkcji, prawo znać Pan powinien i deklarując na tym forum pomoc wszelaką odnieść się należało (oczywiście możliwe, że Pan na ten wątek nie natrafił, ale teraz jest link - jest szansa). 
https://wedkuje.pl/wedkarstwo,karp-w-wannie-nielegalnie,41865
A nawet jeśli niezrozumienie i nieznajomość prawa bywa powodem takich reakcji, to tym bardziej Panie SS(t)Rażniku nieładnie dla pozyskania oklasków tłumu popierać tegoż prawa łamanie....T.P.S. Przepraszam za wielokrotną złożoność formułowanych zdań, ale to jedyna forma stymulacji do włączenia neuronów (po jakże bolesnym zderzeniu hadron(k)ów). Tak w P.S. Była to złośliwość. Red/Mod - w przypadku decyzji o wycięciu - wnioskuję o usunięcie jedynie P.S. jako wspomnianej i zadeklarowanej złośliwości stanowiącej off-top  (2011-12-28 03:05)

skomentuj ten artykuł