Daiwa Regal Plus 3500 BRi-AB

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


[p] Przygotowując się do sezonu 2010 kupiłem dwa kołowrotki [strong]Daiwa Regal Plus 3500 BRi-AB[/strong] do feederów Aqualite 150 g tej samej firmy.Używam feederów o długościach 3,9 m i 4,2 m ,łowię w rzece o sporym uciągu więc kołowrotek do tej metody i na to łowisko musi być naprawdę mocny i trwały by nie skończyć szybko swojego żywota.

Podstawowe dane techniczne:
- masa 480 g
-przełożenie 4,9:1
-wolny bieg
-poj. szpuli 220 m żyłki 0,30 mm
-blokada obrotów wstecznych Infinite
-6 łożysk kulkowych
-dwie szpule aluminiowe
-cena około 280 zł/szt

Używałem tych kołowrotków cały ubiegły sezon w ciężkich warunkach spowodowanych bardzo wysokimi stanami wody utrzymującymi się przez większą część roku na rzece Wisłok która jest moim łowiskiem.Po ponad roku nad wodą nie stwierdziłem żadnych oznak zużycia.Nie ma luzów,tarć wszystko nadal pracuje idealnie.

Na sezon 2011 potrzebowałem dwóch kołowrotków do feederów Team Daiwa 150 g.Przejrzałem ofertę firmy Daiwa i znalazłem tam nowość kołowrotek Daiwa Regal Z 3500 BR.Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenie z tymi kołowrotkami bez większych namysłów zdecydowałem się na ich zakup.

Podstawowe dane techniczne:
-masa 480 g
-przełożenie 4,9:1
-wolny bieg
-poj.szpuli 220 m żyłki 0,30 mm
-blokada obrotów wstecznych Infinite
-6 łożysk kulkowych
-dwie kute szpule aluminiowe
-cena około 370 zł/szt

Kołowrotki te już nie raz były ze mną nad wodą i sprawują się rewelacyjnie.
Podsumowując dodam że te dwa modele różnią się praktycznie tylko kształtem korpusu i kilkoma mało istotnymi szczegółami technicznymi.Istnieje możliwość wymiany pomiędzy nimi szpul z żyłką z czego korzystam bo mam na szpulach różne średnice żyłek.Można też wymienić korbki i inne elementy.

Kołowrotki z serii Regal Plus są dostępne w sprzedaży już tylko w największych rozmiarach ponieważ ten model już wyszedł z produkcji,natomiast z zakupem Regal Z nie ma żadnych problemów.W sprzedaży jest też tańsza wersja kołowrotka Daiwa Regal Z występuje pod symbolem Regal X,podstawowa różnica to mniejsza ilość łożysk i grafitowe szpule.Firma Daiwa udziela dwuletniej gwarancji na swoje produkty.
Serie kołowrotków Regal firmy Daiwa to naprawdę dobry sprzęt a ich zakup to dobra inwestycja w kołowrotki i dobre samopoczucie nad wodą bo to świetne,dopracowane i dobrze wykończone maszynki.
Ceny Regal Z są co prawda większe jak Regal Plus zostało to spowodowane tym że końcem ubiegłego roku fuzja firm Daiwa-Cormoran podniosła ceny swoich wyrobów.
Życzę wszystkim kolegom równie udanych zakupów.
Z wędkarskim pozdrowieniem,Krzysiek.[/p]

 


3.9
Oceń
(21 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Daiwa Regal Plus 3500 BRi-AB - opinie i komentarze

XV1600XV1600
0
Siema!! A jakieś refleksje na temat tych kołowrotków na dzień dzisiejszy? Połamania (2012-11-15 13:01)
urchinurchin
0
Kupiłem dwa takie kołowrotki i wszystko byłoby super gdyby nie uginająca się nóżka kołowrotka, jak zwijasz coś z nieco większą siłą kołowrotek wychyla się na boki. Nawet się zastanawiałem czy nie zdarzają się jakieś podróbki, to przecież Daiwa, ale chyba wszystkie takie są. Kołowrotek bardzo ładnie nawija, płynnie chodzi, mechanizm wolnego biegu bez problemu zaskakuje tylko ta kiepska obudowa, niestety nie lubię wyginania kołowrotka na boki. (2013-07-02 19:01)

skomentuj ten artykuł