Dociążanie Soft 4 Play

/ 6 komentarzy / 5 zdjęć


Dociążanie Soft 4 Play
Miękka rybka firmy Sevage Gear w postaci Soft 4 Play zasługuje zdecydowanie na pochwałę, co zdążyli już potwierdzić Koledzy w poprzednim materiale poświęconym tej ciekawej przynęcie. Po kolejnych próbach z różnymi wariantami zbrojenia muszę stwierdzić, że najciekawiej przynęta pracuje z oryginalnym systemikiem zaopatrzonym w kotwiczkę. Znacznie gorzej sprawy się mają, jeżeli zastosujemy główkę jiggową. Z symbolicznym obciążeniem w postaci główki, jeszcze można w miarę naturalnie poprowadzić przynętę, jednak każde jego zwiększenie, doprowadza do nienaturalnego nurkowania przynęty i zatracania tak ważnego, wężowatego ruch imitującego płynącą rybkę.
Zależało mi podczas dociążania na utrzymaniu poziomej pozycji podczas prowadzenia przynęty, przy jednoczesnej możliwości wykonywania wyrzutów na większą odległość, szybszym sprowadzeniu przynęty na głębokość kilku metrów i możliwości jej prowadzenia na większej jak dotychczas głębokości. Konkretnie nie powierzchniowo, ale nad pasami roślinności zanurzonej znajdującej się na głębokości około 2-4m.
Do obciążenia przynęty wykorzystałem istniejący drut systemiku zbrojenia przynęty od strony kotwiczki, taśmę ołowianą i szczypczyki do zaciskania taśmy. Po odcięciu pożądanej długości taśmy, wstępnie z wykorzystaniem zapałki zrobiłem rulonik z taśmy. Następnie lekko wysunąłem drut systemiku i po zaciśnięciu pierwszego milimetra taśmy, obracając ją palcami zawinąłem całą długość wokół drucika. Lekko ścisnąłem w trzech miejscach szczypcami, a następnie taśmę schowałem w naturalnej szczelinie przynęty umieszczonej w jej części brzusznej.
Takie dociążenie pozwoliło zachować praktycznie wszystkie dotychczasowe parametry, a także uzyskać te, które zostały zaplanowane do osiągnięcia.
Pamiętać jednak należy, że przynęta jest stosunkowo miękka i dlatego podczas wykonywania samego jej zbrojenia jak i dociążania, należy się z nią obchodzić łagodnie.

 


4.6
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Dociążanie Soft 4 Play - opinie i komentarze

kabankaban
+1
A może "tajemny" systemik z małym przegubem byłby lepszy... ? (2014-01-08 15:19)
TomekooTomekoo
+1
Ciekawy sposób , musiał bym wypróbować go jak się ma do pracy ;-) ***** (2014-01-08 18:05)
esox61esox61
+1
Na moim systemiku a'la Drachkovitch pracuje idealnie. (2014-01-09 00:02)
PRESTON85PRESTON85
0
Ja miałem ten sam problem. Przy zakupie soft4play-a w zestawie(4szt) opakowanie zawierało główkę( o ile pamiętam 2,5gr o dość specyficznej budowie) niestety ten zestaw mimo znakomitej łowności nie pozwalał na dalekie wyrzuty. Kiedy zastosowałem główkę o większej gramaturze także zauważyłem, że guma traci swoją ruchowość. W kolejnym sezonie zdecydowanie muszę spróbować w/w sposobów. Dziękuję koledze za poruszenie tego tematu. Chętnie poczytam jak inni sobie radzą z problemem. (2014-01-09 19:00)
marek-debickimarek-debicki
0
Sprawdzałem zachowanie się tego zestawu na małej rzeczce z umiarkowanym prądem. Miałem czasami wrażenie, że obserwuję rybkę zmagającą się z prądem, innym razem starającą się odpocząć w spokojniejszej zatoczce. Piękna reakcja na każde podciągnięcie, na każdy ruch korbką kołowrotka, przyśpieszenie na silniejszym a spowolnienie pracy w spokojniejszym nurcie. Pozostaje tylko sprawa doboru wielkości poziomego obciążenia, stosownie do tego na jakiej głębokości zamierzamy prowadzić przynętę. Jednym słowem przednia zabawa. (2014-01-10 23:01)
Grucha27Grucha27
0
A ja czekam na haki offsetowe z obciazeniem. Ciekawe jaka bedzie praca moich gumek LB 9,5 cm. Jesli mial ktos stycznosc z w/w systemem zbrojenia niech podzieli sie wrazeniami. (2014-02-18 11:11)

skomentuj ten artykuł