Dragon Street Fishing Spinn 2,75 m 7-28 g

/ 7 komentarzy / 7 zdjęć


Dobór sprzętu do określonych potrzeb

Podczas kilku kolejnych dni nad rzeką zauważyłem potrzebę wymiany swojego wędziska na dłuższe. Zarówno warunki brzegowe jak i wodne pokazały że mój krótki spinning szczupakowy jest przyczyną dyskomfortu. Nie pozwala odpowiednio podać i zaprezentować przynęty wielu wytypowanych potencjalnych stanowiskach ryb. Szukałem wędziska mocnego i takiego któremu nie jest straszny kontakt z krzakami których na brzegach zrobiło się ostatnio naprawdę sporo. Od ich ostatniego czyszczenia i wycinki wiklinowych zarośli minęło już kilka lat. Poziom wody nie był wysoki więc zdecydowałem że jeśli chodzi o ciężar wyrzutowy wybiorę taki który sprawi że nowy kijek będzie takim uniwersałem szczupakowo - boleniowym.

Street Fishing Spinn dł 2,75 m cw 7-28 g

Biorąc w pierwszej kolejności wędziska które posiadam i znam szukałem kija o wymaganych parametrach w seriach z których te pochodziły. Wybór padł na wędzisko Dragon Street Fishing Spinn długość 2,75 m cw 7-28 g. Miałem już dwa wędziska z tej serii, wiedziałem że wybrane spełni moje oczekiwania w stu procentach.

Podstawowe parametry techniczne:

długość 2,75 m
ciężar wyrzutowy 7-28 g
długość transportowa 1,42 m
ilość części 2
masa 163 g

Elementy zbrojenia:

przelotki typu SiC
dolnik z twardej pianki EVA
uchwyt kołowrotka typu SCXVS
dwuskładnikowy niestarzejący się epoksydowy lakier do omotek
nici do omotek amerykańskiej firmy Gudebrod

Pozostałe dane techniczne pominę by bez potrzeby nie przedłużać. Ktoś nimi zainteresowany bez problemu znajdzie je na stronach sklepów internetowych czy stronie firmy Dragon.

Własnym zdaniem

Jest to klasyczny dwuczęściowy spinning o bardzo szybkiej akcji i ładnym płynnym ugięciu. Jeśli chodzi o gatunki ryb na jakie go polecam to głównie szczupak i boleń. Nie jest to super finezyjne wędzisko do małych przynęt, opisane przez producenta dolne 7 g to lekko za mało by nim rzucić przynętę bez wysiłku i w miarę daleko. Osobiście jako najmniejszych przynęt używam gum 7,5 cm na główkach 10 g. Nie używam go przecież do łowienia okoni czy kleni ale gatunków osiągających większe rozmiary. Ogólnie 10 -12 g to minimalna masa przynęt do tego wędziska. Jak to w firmie Dragon jest już chyba tradycją wędzisko to jak i inne w tym przedziale cenowym charakteryzuje się zapasem mocy i jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Polecam je do łowienia w trudnych i bardzo trudnych warunkach oraz początkującym którzy nie mają obycia ze sprzętem i drogie delikatne węglowe kije mogą im długo nie służyć.

Długość wędziska powala ominąć przeszkody przy brzegu jak i osiągnąć znaczną odległość rzutu. Można nim bez problemu łowić w trudnych nurtowych pełnych zaczepów warunkach rzeki jak i na wodach stojących. Wędzisko dobrze pracuje zarówno pod szczupakiem który nieznacznie przekracza wymiar ochronny jak i pod naprawdę dużymi rybami. Kijek jest bardzo czuły, dodam że używam przy nim tylko plecionek z żyłek dawno przy spinningu zrezygnowałem jeśli chodzi o gatunki osiągające duże rozmiary. Nie miałem najmniejszych problemów z elementami w jakie uzbrojono blank. Przelotki są bardzo trwałe tak jak i pianka z której wykonano dolnik. Uchwyt kołowrotka mocny i pewny.

Z wędziska jestem w pełni zadowolony. Kijek przez dzięki swoim cechom i parametrom technicznym praktyczny, mocny i ładny. W pewnych rękach dobrane do odpowiednich warunków pozwala na wiele. Ostatnim elementem który podsumowuje całość i niewątpliwie cieszy jest jego przystępna cena. Od siebie polecam go całkowicie wszystkim wędkarzom którzy szukają sprzętu do ciężkich warunków o jakich pisałem.


 


4.7
Oceń
(12 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Dragon Street Fishing Spinn 2,75 m 7-28 g - opinie i komentarze

u?ytkownik228759u?ytkownik228759
+1
Mam kij z tej serii ale nico mocniejszy o cw. 10-35 g i długości 2,60. Kupiłem go właśnie za radą kolegi i muszę przyznać, że jest bardzo zadowolony z wędziska. (2018-11-03 13:11)
lyhalyha
+1
Witam! Posiadam ten spining od Lipca br 2,6 długość to jedyna różnica. . Sprawuje mi się idealnie, trochę trollowałem na niego jednakże wg. mnie jest ciut za sztywny do tej metody. Łowię od października na niego sandacze i czuję wszystkie pstryknięcia oraz puknięcia. Złowiłem na niego już około 100 "mętnookich". Jedyny minus to fakt, że się słabo ładuje. O dalekich rzutach bez wysiłku można zapomnieć. (2018-11-03 19:02)
wojtas1986wojtas1986
+1
Zastanawiam się nad kupnem tego kija pod dropshota. (2018-11-04 10:59)
ryukon1975ryukon1975
+2
wojtas1986 skoro zastanawiasz się nad zakupem takiego wędziska to właśnie dla takich jak Ty osób są takie teksty, jak i nie mniej ważne komentaże pod nimi. Masz tu już opinie kilku osób, nie startujesz od niczego. (2018-11-04 18:33)
kabankaban
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:
Ja wolalbym ten 5-21 gram bo jakby nie było łowię lżej. A co do jakości kija względem ceny niewątpliwie zasługuje na poznanie go bliżej. (2018-11-05 14:31)
SithSith
+1
Jak zwykle ***** (2018-11-06 10:26)
ryukon1975ryukon1975
+2
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Aleksandrze nie wiem czy to "Jak zwykle *****" jest takie pewne. Długo nie pisałem tu nic i troche mi się przyrdzewiało.:) Sam to widzę. Jednak teraz czasu więcej to może się trochę rozkręcę. W sumie to nawet mam już gotowy kolejny tekst i nie jest on o sprzęcie tylko o wędkarstwie. (2018-11-08 22:59)

skomentuj ten artykuł