Dragon Street Fishing HS FD 420i

/ 6 komentarzy / 10 zdjęć


Wędkarstwo to nie tylko ciężkie i potężne wędziska sumowe, zestawy ważące od 100 g w górę oraz ryby o masie ponad 10 kg. Aktualnie równie dobrze trzymają się lekkie i ultralekkie kategorie wagowe. Wywodzą się one najczęściej z metod spławikowych oraz spinningu. Do obsługi takich zestawów czy przynęt sztucznych jak i wyważenia wędzisk o małym lub bardzo małym ciężarze wyrzutowym potrzebne są lekkie i sprawne kołowrotki w niedużych rozmiarach.

Wymienione wyżej przyczyny skłoniły mnie do zakupu kołowrotka Dragon Street Fishing HS FD 420i. Jego główny cel to spławik na rzece, dokładnie metoda bolońska. Uważam że kołowrotek ten pomimo iż teoretycznie nie zachwyca oraz nie powala danymi technicznymi, w porównaniu do znacznie droższych jest wart by poświęcić mu kilkadziesiąt minut i napisać o nim kilka zdań.. Cena w tym wypadku mocno zwodzi. Tym bardziej że nie każdy wybierając się do sklepu wędkarskiego sprzedaje samochód i zastawia dom pod poczet przyszłych zakupów.

Kup tanio: Kołowrotek Street Fishing HS FD 420i

Street Fishing to seria kołowrotków wyprodukowanych według koncepcji "V". Oznacza to rozchylone ukośnie na kształt litery V ramiona rotora. Kołnierz szpuli ma stożkowaty kształt wpasowany w ten rotor. Takie rozwiązanie pozwala zredukować masę końcową kołowrotka oraz zoptymalizować kształt szpuli pod kątem zwiększenia jej pojemności.

Kołowrotek Street Fishing jest produkowany w trzech rozmiarach. 420i/264 g, 430i/270 g oraz 435i/279 g. Posiada trzy łożyska kulkowe plus łożysko oporowe. Jest rzeczą jasną że przy tak minimalnych różnicach masy ich korpusy są jednakowe. Różni je tylko wielkość i pojemność szpuli. Dlatego seria ta jest tak krótka tylko trzy modele sąsiednich rozmiarów. Pojemność ta wynosi dla poszczególnych modeli wynosi model 420i - 0,20 mm/150 m, model 430i - 0,30mm/105 m oraz model 435i - 0,35 mm/120 m. Jego przełożenie wynosi 1:6,2.

Dodatkowe zalety tego kołowrotka to między innymi. Korpus i rotor wykonane z sztywnego kompozytu grafitowego. Rurkowy kabłąk. Szpula z lotniczego duralu. Wzmocniona przekładnia hipoidalna o wydłużonym zazębieniu, z trudno ścieralnych stopów metali. Tytanowa rolka kabłąka. Jednoczęściowa korbka wycinana z metalu. Myślę że te dane wystarczą żeby dać wędkarzowi ogólny zarys charakteru kołowrotka Street Fishing.

Kołowrotek Street Fishing wrażenia znad rzeki

Jako kołowrotek z tej właśnie półki cenowej Street Fishing zaskoczył mnie precyzją wykonania. Otrzymałem znacznie więcej jak oczekiwałem. Kołowrotek ten został opisany jako przeznaczony do wszelkich finezyjnych metod spinningowych. Z całą pewnością sprawdzi się przy spinningu kleniowo-jaziowym czy okoniowym. Uważam jednak że przy bolonce czy metodzie odległościowej również da sobie śmiało radę. Tym bardziej że używam głównie spławików do 10 g wyporności. Podczas łowienia bardzo przydatne okazuje sie duże przełożenie kołowrotka. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu łowić szybko i sprawnie. Street Fishing nie sprawia najmniejszych kłopotów podczas używania cienkiej żyłki. Jako linki głównej używam żyłek 0,16 mm.

Z racji jego ceny nie oczekiwałem i nie oczekuję cudów. Nawet jeśli przetrwa tylko dwa czy trzy sezony na bolonce to śmiało mogę powiedzieć że jest wart tego by go kupić. Wszystko zależy od właściwego doboru a nie tylko ceny. Zaś ten właściwy dobór polega na tym że z całą pewnością nie polecę nikomu tego kołowrotka do feedera czy spinningu pod szczupaka lub sandacza. Wszystko w rękach i głowie wędkarza, myślenie nie boli a pozwala uniknąć sporo błędów, kosztów i nieprzyjemnych chwil nad wodą.

 


4
Oceń
(9 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

5Dragon Street Fishing HS FD 420i - opinie i komentarze

andyandy
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Mam 420tkę do lekkiej okoniowej wędeczki i śmiga aż miło. Na pewno warty swojej ceny (2020-08-01 14:25)
ryukon1975ryukon1975
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Na alledrogo chodzą po 132-165 złociszy. Widzę tu podpięty link do miejscowego sklepu gdzie wszystkie modele poniżej 115 zł. Według mnie to naprawdę dobry zakup można zrobić. Więc się z Tobą całkowicie zgadzam. (2020-08-01 14:37)
kabankaban
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Sprezentowałem ten młynek koledze do lekkiego spinningu a łowi ta metodą nie często i używa go również do bolonki i jest bardzo zadowolony. A tak w ogóle lowi bardzo blisko ciebie Krzyś. Pozdrowionka. (2020-08-05 09:27)
ryukon1975ryukon1975
0
Łowi blisko mnie? Powiem Ci Grześ że się musi mieć dobry kamuflarz dlatego że ja tu ostatnio wędkarzy nie spotykam. Nad wodą zaś jestem ostatnio dość często. :) Dnia dzisiejsego nie liczę z powodów ogólnie znanych i w dużej ilości spadających z góry. (2020-08-05 15:42)
kabankaban
+2
Zbysiu lubi bolonkę i może dam mu znać żebyście się gdzieś spotkali. Łowi i mieszka niedaleko od ciebie ale pochodzi z mojej miejscowości i należy do naszego koła bo chce startować w zawodach które my organizujemy. (2020-08-08 09:09)
ryukon1975ryukon1975
0
Raczej nigdy nie spotkałem. Zwróciłbym uwagę choćby przez sam sprzęt. Bolonka to metoda bardzo rzadko spotykana w tych stronach. Nie dla przeciętnych wedkarzy. : ))))))) (2020-08-08 09:38)

skomentuj ten artykuł