Savage Gear Herring Shad 4D


Marka Savage Gear znana jest chyba każdemu pasjonatowi metody spiningowej. I nic dziwnego bo trudno jest przejść obojętnie obok bogactwa przynęt oferowanych z tym logo. Tym razem chcielibyśmy przyjrzeć się przynętom gumowym oferowanym przez Savage Gear a konkretniej modelowi Herring Shad 4D.

Jest kilka cech charakterystycznych, które powtarzają się w przypadku miękkich przynęt gumowych ze stajni Savage. Są to idealne odwzorowanie oryginalnego kształtu oraz faktury oryginału na którym wzorowana jest przynęta. Czyli najczęściej gatunku ryby stanowiącego naturalny pokarm dla drapieżników. Dzieje się tak dzięki technologii skanowania 3D prawdziwych ryb. To w ten sposób przynęty gumowe Savage Gear uzyskują tak idealny kształt i odwzorowanie. Poza tym aby wzmóc działanie wabiące przynęty SG najczęściej są dodatkowo pokrywane na stałe atraktorem zapachowym. Nietrudno się domyślić, że zapach w wodzie stanowi doskonały nośnik informacji dla drapieżnika o potencjalnej ofierze. Nawet jeśli jeszcze nie zdąży jej dojrzeć może ją poczuć dzięki receptorom zapachowym. Ale to nie wszystko. Bo testerzy przynęt Savage Gear poszli jeszcze dalej. Oprócz zmysłu zapachu postanowili drażnić również zmysł słuchu umieszczając w przynętach grzechotkę. W ten sposób uzyskano efekt atakowania wszystkich zmysłów ryby.

W taki właśnie sposób skonstruowano model Herring Shad 4D marki Savage Gear. Już z wyglądu rozpoznajemy kształt śledzia i właśnie na tej rybie wzorowana jest ta przynęta. W przypadku Herring Shad 4D "skóra" przynęty jest specjalną powłoką holograficzną odzwierciedlającą detale ryby z fotograficzną dokładnością. Rzecz jasna pokryta jest na stałe atraktorem DNA. I również w modelach dostępnych na ten sezon wprowadzono dodatkowy wabik w postaci gniazda na grzechotkę w ogonie. Jednak żeby przynęta była skuteczna to wszystko zda się na nic jeśli nie będzie w wodzie odpowiednio pracowała. I tutaj ma znaczenie kształt tej przynęty. Herring Shad 4D jest mocno spłaszczony bocznie a jednocześnie grubszy w okolicach grzbietu i cieńszy w okolicach brzucha. Dzięki temu środek ciężkości przynęty jest stosunkowo wysoko co powoduje, że w czasie pracy przynęta bardzo intensywnie kolebie się na boki - wręcz wykłada bokiem. Niezależnie od tego czy będziemy przynętę prowadzić szybko czy wolno jej praca będzie równie intensywna. Dodatkowo w nowych modelach Herring Shad 4D nieco pogrubiono przednią jej część. Co w połączeniu ze specjalnym kanałem prowadzącym dla haka umieszczonym w pyszczku bardzo ułatwia zbrojenie przynęty nawet dużymi główkami i hakami.


 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Savage Gear Herring Shad 4D - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł