Jak było dziś na rybach – testujemy v.beta1

/ 60 komentarzy

Od wielu tygodni na naszym forum toczyła się dyskusja na temat nowej funkcji, która zastąpi dotychczasowy wątek pt. „Jak było dziś na rybach” i umożliwi dalsze wrzucanie krótkich notek z informacjami o miejscach i efektach Waszych połowów. Od teraz macie taką możliwość w ramach nowej funkcji, dostępnej pod każdym łowiskiem opisanym na wedkuje.pl.

Zapewne sporej części z Was nowy pomysł nie przypadnie do gustu, przyzwyczailiście się do dyskusji w ramach starego wątku i tu chcielibyście dalej wprowadzać Wasze krótkie relacje z wypadów na ryby. Niestety, wątek przybrał już takie rozmiary, iż w niedługim czasie korzystanie z niego będzie bardzo żmudne i czasochłonne, a znalezienie interesujących Was miejsc będzie mogło sprawiać duże problemy. Patrząc długofalowo, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej funkcji, która dyskusję w ramach wątku, zastępuje dyskusją pod każdym łowiskiem dostępnym w naszej bazie. Idea jest taka sama – w szybki sposób powiadomić kolegów o miejscu i efektach ostatniego wypadu na ryby.


Nową funkcja, to nic innego jak możliwość publikowania krótkiej notki pod opisem każdego łowiska dostępnego w bazie łowisk wedkuje.pl. W niej możecie poinformować o dacie i miejscu połowu, poziomie brań, a także opisać ogólne wrażenia z wędkowania i określić gatunek i ilość złowionych ryb.

Jeśli jakiegoś łowiska nie ma w naszej bazie, w każdej chwili możecie je wprowadzić, a następnie opisać interesującą Was miejscówkę. Nie wiesz jak dodać łowisko na wedkuje.pl?:
Sprawdź, jak dodać opis łowiska <- kliknij tu

Przykładowa notatka "Jak było dziś na rybach":
Przykładowy opis <- kliknij tu


UWAGA! Notatki z Waszych wypadów są już dostępne w boxie widocznym na stronie głównej, pod forum - mamy nadzieję, że to rozwiązanie ułatwi Wam na stałe dowiadywanie się o ostatnich miejscach i efektach połowów kolegów po kiju.Zachęcamy wszystkich do korzystania z nowej funkcji i zgłąszania uwag - cały czas znajduje się ona w fazie testów.

 


3.3
Oceń
(40 głosów)

 

Jak było dziś na rybach – testujemy v.beta1 - opinie i komentarze

adleradler
0
Dziękuję . Właśnie o taką formę przedstawienia sprawy mi chodziło . Myślę że zmianę na lepsze teraz zaakceptują Wszyscy . (2012-06-06 11:39)
pstrag222pstrag222
0
Fajny pomysł. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. (2012-06-06 11:42)
maras74maras74
0
nie do końca jestem przekonany o formie nowego informowania społeczności portalowej o wynikach wypadów na ryby. Tym bardziej, że wiele miejsc nie jest dodanych do bazy łowisk. (2012-06-06 11:44)
perwerperwer
0
Ta forma jest jak najbardziej dobra,lecz niepraktyczna i nie zda egzaminu na tym portalu.Ludzie tacy jak ja zaglądający na wątek jak było dzisiaj na rybach ,nie interesują sie tym gdzie i w jakim rejonie dana ryba była złowiona. Po prostu na ten wątek zagląda sie z ciekawości co ludzie dzisiaj ,czy wczoraj złapali ,a reszta nikogo nie interesuje. Dlatego można wprowadzić poprawki ,ale musiały by one iśc w innym kierunku. (2012-06-06 11:55)
igorskiigorski
0
Do Adler to było tak przedstawić sprawę!!!!! a nie zacząłeś od dupy strony najpierw usuniecie następnie przedstawienie sprawy !!!!!!!!! (2012-06-06 11:58)
perwerperwer
0
Dodam jeszcze że jak ktoś chciał dowiedzieć sie o konkretnym rejonie Polski ,lub łowisku -wchodził w wątek ,,Relacje z Wypraw na Śląsku ,lub lokalne relacje z wypraw z innego regionu.Jest też dział łowiska,a wątek,, jak było dzisiaj na rybach,był ogólnikiem i chęcią pochwalenia sie -dlatego ta zmiana w takim wydaniu moim zdaniem nie ma sensu. (2012-06-06 11:59)
jacenty75jacenty75
0
Zobaczymy jak ta nowa forma się rozwinie i czy wogóle bedzie aktywna. Ja osobiście odpadam. Szkoda bo było fajnie. (2012-06-06 12:01)
jacenty75jacenty75
0
Darek, dokładnie tak jak napisałeś mnie ciekawiło co i czy wogóle ktoś coś złapał przy okazji okraszone jakimś fajnym foto a gdzie to już drugorzędna sprawa ważne, że nad wodą. (2012-06-06 12:08)
perwerperwer
0
Jacek zawsze powtarzam ; po co psuć coś ,co jest dobre.Można coś ulepszyć ,ale można tez przedobrzyć. Ktoś kto ma możliwości zmiany na portalu miał pewien pomysł i go wdrożył.Oczywiście pomysły ma każdy ,ale jak to z pomysłami bywa są dobre i sa tez średnie. Jestem przekonany że dobrym rozwiązaniem było by przywrócenie starej formy (ku ucieszeniu większości ) i tam wprowadzić kilka ulepszeń i rozwiązań. (2012-06-06 12:19)
igorskiigorski
0
Brak słów :( (2012-06-06 12:24)
piotrekelkpiotrekelk
0
zgadzam się z poprzednikami. (2012-06-06 12:30)
gtsphinxgtsphinx
0
Głupia ta nowa forma. Teraz żeby dowiedzieć się jak było na rybach, będę musiał wyszukiwać wszystkie łowiska i po kolei je sprawdzać czy nie ma nic nowego ? Ja widziałbym bardziej dodatkową zakładkę w kategoriach np :Połowy a po wejściu w nią tematy typu " Wisła ", "Narew" itp. itd. no ale cóź co będzie dalej ? Zobaczymy czas pokażę (2012-06-06 12:32)
tofik29tofik29
0
Totalna głupota! Wchodząc w ten wątek, chciałem zobaczyć co danego dnia ktoś złapał na haczyk. Nie ważne na jakim jeziorze. Teraz wychodzi na to, że muszę poświęcić cały dzień na oglądanie każdego łowiska by uzyskać ten sam efekt. Co za człowiek forsuje tak idiotyczne pomysły??? Pozdrawiam (2012-06-06 12:52)
tamtemtamtem
0
Dokładnie, nie chcę szukać po łowiskach, tylko w jednym temacie chcę zobaczyć, kto co dziś złowił. (2012-06-06 13:07)
jurcio6jurcio6
0
Jeżeli redakcjo chcecie zastąpić czymś ten temat, to powinno to być proste narzędzie w postaci jednej podstrony, które pozwoli dodawać takie "sformalizowane" oceny wraz z ewentualnymi zdjęciami i komentarzem, a żeby ułatwić przeglądanie wpisów, musiało by pozwolić na filtrowanie oraz sortowanie wpisów po województwach, ewentualnie łowiskach. Oczywiście można by było stosunkowo prosto zintegrować to z bazą danych łowisk tak, aby rzeczy tu dodane wyświetlały się również przy opisach łowisk. Wtedy by to miało sens... i wiem co mówię, bo zajmuję się tym na co dzień :) (2012-06-06 13:40)
bednar14bednar14
0
Jakoś nie bardzo mi się to podoba, narazie kończę z opisywaniem moich wyjazdów ale może kiedyś się do tego przekonam. Bardziej podobało mi się to jak było wcześniej. Można było komuś pogratulować albo o coś zapytać czy nawet komuś du**** obrobić :-) (2012-06-06 13:52)
kraszan88kraszan88
0
Jestem za przywróceniem starej formy teraz to dopiero niema ładu za dużo szukania a tak było wszystko na tacy szkooooda!!!! (2012-06-06 14:10)
camelotcamelot
0
Szczerze mówiąc, nie bardzo jestem przekonany co do idei tego pomysłu ? Przecież pojawiło się całe mnóstwo grup ,,miłośników określonych łowisk" i tam ludzie wymieniają się swoimi wynikami połowów i toczą się rozmowy. Najczęściej dyskusje (,, biorą ? czy nie biorą ? ) odbywają się w dość zawężonym gronie wędkarzy dobrze znających jakieś łowisko, bez potrzeby opisywania dokładnie miejscówki ! I uważam, że to zupełnie wystarczy ! Dlaczego ? Wszyscy przecież dobrze wiemy jak działa taka informacja o dobrych połowach , czy o złowieniu okazu w danym łowisku. - Następnego dnia nie ma po prostu gdzie z wędką usiąść ! Na dużych akwenach nie jest to aż taki wielki problem bo ryba ma gdzie uciekać przed takim ,,Tatarskim Najazdem" ! Natomiast mniejsze, bardziej kameralne łowiska często po takiej informacji, zostają wytrzebione do zera ! Przyczynią się do tego, nie tylko zwykli amatorzy mięsa, ale i zawodowi kłusownicy. - Oni też umieją korzystać i ,,Internetu" ..... Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potęgi narzędzia jakim jest internet. Dlatego wydaje mi się, że taka informacja o połowach pod opisem każdego łowiska, - nie jest chyba zbyt szczęśliwym pomysłem ! Nieuczciwość wśród niektórych wędkarzy i kłusownictwo to trudny problem i każdy z nas chyba jest za tym aby te praktyki ukrócić ? Więc może pomyślmy trochę o tym co sami robimy i mówimy i przynajmniej swoimi informacjami nie ułatwiajmy ! .....Wędkarstwo to bardzo piękna dziedzina, niosąca wiele pięknych emocji i wrażeń. I zrozumiałym jest, że każdy chciałby pochwalić się swoimi sukcesami ! Istnieją inne formy, gdzie można to zrobić, - choćby przez dodanie fajnego wpisu uzupełnionego zdjęciami złowionych okazów i bez konieczności podawania dokładnego miejsca połowu. ...... Zdaję sobię sprawę i liczę się z tym, iż mój wywód, może niektórym nie przypaść do gustu. Chciałem tylko zauważyć, że nasze łowiska nie są studniami bez dna. – A stworzenie katalogu łowisk z podaniem aktualnych informacji o braniach, nie wyjdzie raczej naszym rybom na dobre ? – A konsekwencji i nam wędkarzom ! Nie mam nic przeciwko rozwojowi i popularyzacji portalu wędkuje.pl i jestem za ulepszaniem jego fukcji . – Ale pomyślmy też i o tym, co nas wszytkich tutaj zebrało w tym miejscu . - O tym co nas wędkarzy łączy: - O rybach ! (2012-06-06 14:54)
89krzysztof89krzysztof
0
No cóż. Łowisko, na które obecnie jeżdżę najczęściej, znane duże ilości wędkarzy ze Śląska nie figuruje w bazie. Ja sam nie uważam, że potrafiłbym dobrze go opisać, dlatego tego nie robię. Więc póki nie ma go w bazie, nie napiszę co złowiłem. Trochę chore. (2012-06-06 15:01)
goryl25goryl25
0
Bardzo fajna opcja szybkiego opisywania wypraw :D Mi się bardzo podoba :D (2012-06-06 15:45)
pioter94pioter94
0
Mi się podoba taka opcja. Tylko muszę dodać parę nowych łowisk. (2012-06-06 15:59)
pemo1906pemo1906
0
witam. ja tak jak większość kolegów zaglądałem tam, żeby zobaczyć kto co złowił a nie gdzie. myślę, że nowa forma nie zda egzaminu i umrze śmiercią z braku zainteresowania ;/ (2012-06-06 16:13)
wojtek161919wojtek161919
0
a mi się to nie podoba muszę powiedzieć że zawsze pierwsze co robiłem po zalogowaniu to sprawdzałem opcje jak było dziś na rybach a teraz muszę grzebać w jakimś syfie oj BARDZO SIĘ ZAWIODŁEM było to najlepsze co lubiałem w tej stronie a teraz gówno jest (2012-06-06 16:15)
J-A-C-E-KJ-A-C-E-K
0
Ja jeszcze dodam od siebie, że nie każdy chce się chwalic gdzie łowił rybki co jest jak najbardziej zrozumiałe, tamta forma była fajna, często tam zaglądałem. (2012-06-06 16:42)
coventcovent
0
Większej głupoty na tym forum nie było dawno - jak już pisałem wcześniej; nie ogarniam tego zamysłu a także w czym komu przeszkadzał wątek na forum. Brak słów.. (2012-06-06 16:54)
szogun1szogun1
0
Lepszym rozwiazaniem byloby usuwanie wpisow w starym watku jak bylo na rybach. Np sprzed miesiaca i tak nikt chyba nie przegladal calego miesiaca tylko obecny dzien lub pare poprzednich (2012-06-06 17:30)
krzychu64krzychu64
0
Wydaje mi się, że powinna pozostać stara forma "Jak było dziś na rybach" obok nowej gdzie kto chce nie opisuje łowisko datę godzinę, zanętę robala na jakiego łowił nawet w rozmiarze np. dendrobena 3 albo picolo. Może nawet wpisać, że na łowisku dzisiaj był w trampkach a jutro idzie w sandałach. Nie każdego to obchodzi. W starej formie każdy chętnie zaglądał by zobaczyć ryby ciekawy opis połowów. wymienić poglądy. Mnie np. nie interesuje gdzie kto złowił rybę bo i tak tam nie pojadę. Nie jeżdżę po ryby tylko na ryby i dlatego mnie to nie interesuje. Tak więc zamiast nowej formy powyższego tematy założyć temat "statystyka połowów w dniu dzisiejszym" i tam każdy kto ma rejestr wpisze datę numer łowiska i wszystkie złowione ryby, bez zdjęcia bo miejsca już nie starczy;). Ci co nie mają rejestrów będą musieli opisać złowione ryby ich ilość i gatunek, łowisko i podać dane z GPS. Myślę, że zwolenników nowej formy takie dane usatysfakcjonują. (2012-06-06 17:44)
krzychu64krzychu64
0
Wydaje mi się, że powinna pozostać stara forma "Jak było dziś na rybach" obok nowej gdzie kto chce nie opisuje łowisko datę godzinę, zanętę robala na jakiego łowił nawet w rozmiarze np. dendrobena 3 albo picolo. Może nawet wpisać, że na łowisku dzisiaj był w trampkach a jutro idzie w sandałach. Nie każdego to obchodzi. W starej formie każdy chętnie zaglądał by zobaczyć ryby ciekawy opis połowów. wymienić poglądy. Mnie np. nie interesuje gdzie kto złowił rybę bo i tak tam nie pojadę. Nie jeżdżę po ryby tylko na ryby i dlatego mnie to nie interesuje. Tak więc zamiast nowej formy powyższego tematy założyć temat "statystyka połowów w dniu dzisiejszym" i tam każdy kto ma rejestr wpisze datę numer łowiska i wszystkie złowione ryby, bez zdjęcia bo miejsca już nie starczy;). Ci co nie mają rejestrów będą musieli opisać złowione ryby ich ilość i gatunek, łowisko i podać dane z GPS. Myślę, że zwolenników nowej formy takie dane usatysfakcjonują. (2012-06-06 17:46)
u?ytkownik97213u?ytkownik97213
0
Uszczesliwianie ludzi na sile. Ten nowy pomysl nie jest glupi, ale nie zastepuje starego tematu w najmniejszym stopniu. Podsumowujac teraz jest do dupy (2012-06-06 18:08)
emil30emil30
0
Witam kolegów:) Jak dla mnie ta zmiana jest do bani,ostatnio nie mam zbyt wiele czasu żeby posiedzieć na portalu ale pierwsze co robię po zalogowaniu to sprawdzam co się działo dziś na rybach i nie interesuje mnie czy to rzeka czy też kałuża po prostu jestem ciekaw czy ktoś coś danego dnia połowił. Nie rozumiem poco blokować tak oblegany temat,czy to ma oznaczać że jeśli jakiś wątek jest przydatny ciekawy i jest nim duże zainteresowanie i jest wiele pozytywnych wpisów to trzeba go od razu zablokować. Pozdrawiam:))) (2012-06-06 18:16)
u?ytkownik77866u?ytkownik77866
0
moim zdanie pomysł jest dobry ale jeszcze nie dopracowany powinny być dni w których najlepiej brało w danym tygodniu miesiącu morze jeszcze jakiś konkurs na największą rybę w miesiącu ze zdjęciem itp.
(2012-06-06 19:02)
rusikusrusikus
0
gdzie to jest? (2012-06-06 19:35)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
Fajna sprawa ta nowa funkcja. Mi się bardzo podoba, tylko szkoda, że nie mogę napisać jak było na rybach, gdy nie ma danego opisu łowiska. A robić, byle by zrobić to nie ma sensu. (2012-06-06 19:51)
rusikusrusikus
0
ok znalazlem i wg mnie beznadzieja, po staremu mielismy ogolne rozeznanie i np. przyjemnosc z ogladania fot a teraz trza by szukac po konkretnym lowisku, poza tym ja bywam w jednej wyprawie nawet na 3 lowiskach i co? mam je opisywac osobno w 3 tematach? bleeeeee (2012-06-06 19:52)
przemas15przemas15
0
Może i bym wpisał jak było na BUKÓWCE woj . dolnośląskie  ale są trzy opisy tego samego łowiska - może by to wszystko połączył ?
(2012-06-06 19:54)
rusikusrusikus
0
ja bym dodal poza forum taka zakladke na glównej stronie i mozliwoscia szablonu poza tym przydalby sie czat :) (2012-06-06 19:56)
piotrekelkpiotrekelk
0
patrze że wszystkim się podobają zmiany:) mam nadzieje że odpowiedni ludzie czytają to co jest tu napisane! (2012-06-06 21:29)
wojtek161919wojtek161919
0
to jest jedno wielkie gowno było tak fajnie można bylo fotki popatrzeć jak np ktos na podkarpaciu sobie polowil a teraz ma szukać w jakimś syfie brak mi na to słów a redakcja że tak powiem zrobiła wielkie gówno i niech się do tego przyzna i zmieni jak było skoro większości kolegom to sie nie podoba (2012-06-06 22:15)
niutek40niutek40
0
Ja już swoje zdanie wyraziłem, cóż dany wątek już nie istnieje. Po prostu został usunięty, ale jak większość kolegów powyżej jestem zdania, by stary wątek"Jak było dziś na rybach " pozostał nie zmieniony.Nie psuje się starych, sprawdzonych rzeczy. (2012-06-06 22:45)
igorskiigorski
0
Piszemy swoje niezadowolenie ,ale redakcja ma to w dupie . Zastanawia mnie tylko jedna rzecz dlaczego ten akurat temat ,są też inne długie wątki na forum i nikomu to nie przeszkadza (2012-06-06 22:49)
DelTor0DelTor0
0
nie sprawdzi sie. Wiekszosc chce zobaczyc co ludzie lowia w calej Polsce, nikt nie bedzie tysiaca lowisk przeszukiwal w tym celu hehehe ;) (2012-06-06 23:09)
withanight88withanight88
0
Ja również jestem na NIE! Nie pasuje mi ta opcja wcale, trzeba się naklikać, żeby cokolwiek znaleźć , cóż, każde kliknięcie przynosi dochód. Ja odpadam. (2012-06-06 23:36)
JOPEK1971JOPEK1971
0
W tych bezrybnych czasach myślę że nie jest to dobry pomysł,bo ciężko wypracowana miejscówka jest teraz bardzo cenna,i wątpię że każdy chciałby się z nią podzielic. (2012-06-06 23:52)
r972r972
0
wielka lipa z tym;/;/ Pragną udoskonalić ten temat a idzie to w złą stronę;/ (2012-06-06 23:56)
rusikusrusikus
0
halo , admini i co bedzie z ta nowa forma? wiekszosci sie nie podaoba a to my jestesmy uzytkownikami, demokracja nastala :) (2012-06-07 10:02)
camelotcamelot
0
Ten pomysł kojarzy mi się z obowiązkowymi rejestrami połowów jakie swego czasu wprowadziło PZW. - Każdy dobrze wie, że takie rejestry to lipa ! Ludzie wpisują tam byle co - dla świętego spokoju , lub najczęściej naciągają ilość i wagę licząc , że to spowoduje dorybienie łowiska. Sądzę , że i w tym przypadku będzie to podobny niewypał ! - Bywam na rybach niemal codziennie . - Lato czy zima ! Gdybym miał do tego rejestru podchodzić rzetelnie, - musiałbym codziennie liczyć, ważyć, mierzyć i zapisywać ! ......Redakcja zrobi jak chce. - Tylko komu będzie chciało się tyle klikać bez sensu ? Chyba że za każdą wpisaną tam rybę redakcja będzie premiować punktami, podobnie jak za oceny produktów w sklepie, co na pewno przypadło by do gustu zbieraczom punktów. Pytanie tylko, po co komu takie lipne statystyki ? (2012-06-07 13:25)
mielecmielec
0
Wątek istnieje lecz jest tylko zablokowany, wystarczy zdjąć blokadę i wszystko będzie jak ta lala. Nie jestem na nie nowinek itp, ale również jestem za przywróceniem starego sprawdzonego wątku. (2012-06-07 16:22)
fcmichal82fcmichal82
0
beznadzieja, poprzednia wersja 100% lepsza !!! (2012-06-07 17:58)
Zdzich22Zdzich22
0
kolego MACLOUD25 od kiedy to w czerwcu łowimy suma?" (2012-06-07 19:31)
szynaszyna
0
i to ma byc lepsze ? gluopata jak nic , do tej pory bylo wszysko w jednym miejscu , mozna bylo poczytac czy poogladac co koledzy o kiju polowili . a teraz trzeba szukac kazde lowisko z osobna ??? jak byl dobry dzien zapisana byla jedna strona a teraz ta strona rozlozy sie na kilka lowisk . durnota i tyle ten temat zaginie jak wielu czlonkow wedkuje pl. (2012-06-07 20:33)
szynaszyna
0
a i na wedkuje wchodzilem juz jedynie tylko po to by popatrzec kto co lowi , teraz to juz nie bedzie po co :) (2012-06-07 20:37)
Thomas67Thomas67
0
To nie jest wcale chore, ale bardzo chore. Raczej nie pisałem co złowiłem bo powiedzmy nie miałem się czym pochwalić ale bardzo lubiłem poczytać co ludziska wyciągają. A teraz...? masakra, jestem trzy razy na NIE. (2012-06-07 21:30)
r972r972
0
https://forum.wedkuje.pl/f,jak-bylo-dzis-na-rybach,489188,0.html (2012-06-07 22:24)
getkagetka
0
ja też podpisuje się pod tym że to nic ciekawego temat był jednym słowem "kultowym" na tym portalu a tu po prostu wydarliście z niego to co najlepsze według mnie, bo zapewne 80% społeczności jest tu by zobaczyć i poczytać co ktoś połowił i nie ważne gdzie. A to wszystko kosztem chęci aktualizacji i zwiększenia liczby opisanych łowisk co zapewne podniosło by komercyjną wartość portalu........ jestem za przywróceniem wątku lub założeniem nowego kto jest za? (2012-06-08 08:22)
igorskiigorski
0
https://forum.wedkuje.pl/f,jak-bylo-dzis-na-rybach-cd,489188,0.html#489205 Nowy temat odblokowany :) (2012-06-08 09:09)
redakcjaredakcja
0
Drodzy Koledzy i Koleżanki, analizując dyskusję w komentarzach oraz na forum zdecydowaliśmy się nie usuwać wątku „Jak było dziś na rybach” i decyzję o tym, z której funkcji korzystać – pozostawić Wam. Nadal możecie opisywać swoje wypady na ryby w ramach dotychczasowego wątku na forum, możecie również dzielić się swoimi wrażeniami w ramach nowej funkcji wedle własnego uznania. Chcielibyśmy podkreślić, że box „Jak było dziś na rybach” na stronie głównej również będzie prezentował oceny ostatnio odwiedzonych przez Was łowisk, oraz oceny tych najpopularniejszych, dzięki czemu szukając relacji kolegów po kiju nie będziecie musieli przeszukiwać całej bazy łowisk. Z wędkarskim pozdrowieniem, Redakcja (2012-06-08 13:03)
rusikusrusikus
0
:) (2012-06-08 23:29)
ajoszajosz
0
daje ***** i zapraszam na mojego bloga http://ajosz.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=89770 (2012-06-09 12:20)
ypman666ypman666
0
zgadzam się z przedmówcą głupota na potęge (2012-06-11 09:18)
tstaroststaros
0
Moim zdaniem lipny pomysł i ja osobiście odpadam. (2012-06-11 11:55)

skomentuj ten artykuł