Jak pozyskać Operat.

/ 4 komentarzy

Wielu z nas zależny na dobru naszych łowisk. I pewnie nie raz podczas rozmów z Włodarzami PZW słyszeli "Musimy wywiązywać się z Operatu".
Tylko tak naprawdę co mówi operat i umowa o użytkowanie zawarta na jej podstawie? Interesuje Nas tez dokumentacja co do prowadzenia racjonalnej Gospodarki Rybackiej na naszych wodach.
Władze PZW nie chcą Nam tego udostępnić, mówiąc że to tajemnica handlowa i dokumentacja poufna.

Wyrok Naczelnego Sadu Administracyjnego z dnia2017-12-14 o sygnaturze akr: I OSK 1608/17 nam to ułatwia, wystarczy złożyć wniosek do Marszałka Województwa i powołać się na niego.

Podaję link do Wyroku:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/798E6DF3C5

Tu zaś podaje wzór wniosku:

Dane wnioskodawcy: Miejsce, data………………....
……………………
Adres:
………………………
………………………
Do Marszałka Województwa……........................
Urząd Marszałkowski w………………......
Departament Rolnictwa
Adres……………………………………………………………………………
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
Działając na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej (tekst jedn.: Dz.U z 2016 poz. 1764 z późn. zm.) w zw. z art. 6 ust. 2d ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (tekst jedn. Dz.U. z 2015 poz. 652 z późn. zm.) oraz mając na uwadze treść wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 14 grudnia 2017 r., wydanego w sprawie sygn. I OSK 1608/17 (LEX nr 2434150) uprzejmie proszę o udostępnienie następujących informacji publicznych dotyczących procedury oceny wypełniania obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej przez .................................. w………………………… adres;………………………………………………………………………………………….,
czyli:
1) odpis lub kopia operatu rybackiego nr .... zlewni rzeki ...........
2) protokołów o których mowa w par. 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 grudnia 2012 r. w sprawie oceny wypełniania obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej (Dz.U z 2013 poz.103).
3) odpisów lub kopii stron dokumentacji dotyczącej działań związanych z prowadzoną gospodarką rybacką dotyczacych przeprowadzanych zarybień czy odłowów ryb oraz innych dokumentów na podstawie których oceniono prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej w obwodzie rybackim.


Jednocześnie w związku z treścią art. 14 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej, wskazuje sposób oraz formę udostępnienia żądanych informacji: - odbiór na miejscu w urzędzie marszałkowskim badź wysyłka ksera dokumentów pocztą pod wskazany adres: ................................................................................................................................................................................................................................................................................................. (wysyłka dokumentacji w formie elektonicznej mozna poczta tradycyjną badź na adres e-mailowy: ..........................)
Z powazaniem:


.............................................Â

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Jak pozyskać Operat. - opinie i komentarze

JulianJulian
0
Co w tym jest że gdy słyszę słowo OPERAT skacze mi ciśnienie ,staję się podejrzliwy , nerwowy i agresywny .Rośnie u mnie poziom adrenaliny. A ponieważ jestem po zawale leczę się na nadciśnienie i arytmię a chcę jeszcze trochę powędkować, walkę z bandą łobuzów i złodziei pozostawiam młodszym - zdrowszym kolegom. W każdym razie powodznia życzę. (2018-10-21 11:44)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Widać Julian już się wypaliłeś. Zapodałem to dla tych co maja jeszcze ikrę do walki o nasz wody. Wkładam Im taki oto Miecz by odrąbali hydrze wszystkie głowy ;-) (2018-11-01 15:02)
JulianJulian
0
Stary ( jeśli mogę ?) ja się nie wypaliłem - tylko poczytaj sobię ,,pyskówkę " o ewentualnym zakazie połowów na żywca. To Wszystko Zaczyna być Chore!!!!! Jeszcze trochę a ,,faceci " się pobiją. Bo jakiś brukselski debil sobie coś uroił a drugi równie podobny tą ,,dyskusję" na Naszym portalu sprowokował. Zresztą pogoda się zrobiła. Biorę przystawkę i nad Wisłę skoczę zobaczyć co w wodzie piszczy. Lepiej ,zdrowiej i przyjemniej !!!! Pozdrawiam (2018-11-02 10:39)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Fajnie że ten wpis przydał się już paru osobom. (2019-05-20 21:52)

skomentuj ten artykuł