Jaxon Feeder EXT Grand Virtuoso

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


Pozyskanie delikatnego feedera chodziło za mną od dłuższego czasu. Pomysł ten wiązał się bezpośrednio z uzupełnieniem wędkowania na jeziorze na bata oraz uzupełnieniem wędkowania, konkretnie na Cybinie, przy zastosowaniu spławikowej przystawki, czy też przepływanki z przytrzymaniem, z wykorzystaniem bolonki. Jaxon Feeder EXT Grand Virtuoso

 Z fedderami nie miałem wiele do czynienia i w sumie moim pierwszym był Robinson Tritium Feeder, z rozdania dla „vipów” na portalu wedkuje.pl, który po raz pierwszy opisywałem w sierpniu 2012 roku.
Pozyskanie nowego feedera, który spełniał by założone parametry i oczekiwania, poprzedzone więc zostało szerokim penetrowaniem wędkarskich portali i okolicznych sklepów wędkarskich. Wolę jednak zdecydowanie osobiście dotknąć blanku, ująć w dłoń rozłożone wędzisko i z bliska przyjrzeć się sprzętowi, mając zakodowane uprzednio jego podstawowe parametry.
Wybór padł na Feeder Jaxon Grand Virtuoso 3,60/3,90m; 25-75g. Trzy segmenty wędziska z przedłużką (dodatkowy element EXT), umożliwiający zbudowanie zestawu pod kątem wymogów łowiska i preferencji wędkarza. Za wyborem przemówiły ponadto wysokiej jakości przelotki klasyfikowane jako SIC-TS, wykonane ze stali nierdzewnej i posiadające podwyższony poziom twardości oczka. Jest to sprawa szczególnie istotna w przypadku, kiedy będziemy rozważali zastosowanie podczas wędkowania plecionek. Brązowawo-wiśniowy blank wędziska, z charakterystycznym oplotem oraz wykończone złotą nicią omotki przelotek, stanowią staranną i miłą dla oka kompozycję.


Całość zestawu została uzupełniona kołowrotkiem tej samej firmy Jaxon Votus, który jest moim pierwszym kołowrotkiem z wolnym biegiem, użytkowanym z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Jest on tym bardziej wartościowy i przeze mnie dopieszczany sprzęt, gdyż stanowi pierwszy wędkarski prezent, który otrzymałem od swojej najukochańszej żony!!! Pamiętam ten dzień tym mocniej, gdyż był on dla mnie przełomowym w kategorii prezentów, jakie otrzymuję do dnia dzisiejszego i są one oczywiście związane z problematyką wędkarską.
Na uwagę zasługuje także staranne wykonanie łączeń na czopach wędziska, co przejawia się w płynnym i pewnym łączeniu i rozłączaniu elementów.


Pierwsze testy wędziska zostały przeprowadzone w ubiegły weekend podczas płociowej wyprawy. Po dobraniu właściwej wagi koszyczka z zanętą (około 50g), wędziskiem wykonuje się przyjemne, płynne rzuty. Zestaw układałem na podwodnym stoku, w niewielkiej odległości od brzegu, w oczekiwaniu na większego karasia lub karpika, czy też leszcza. Dominowała tego dnia jednak płoć, która zdecydowanie brała znad gruntu pozostawiając w niełasce kąski z czerwonymi robakami i kukurydzą.
Wykorzystanie tak dwóch odmienny metod, jak w tym przypadku opisywanego feedera i bata, umożliwia jednak odpowiednie zgranie zestawów. Chodzi mianowicie o to, aby spławik bata znajdował się w polu widzenia szczytówki feedera i odwrotnie. Jeżeli o tym zapomnimy, ciężko nam będzie utrzymać pod właściwą kontrolą oba wędziska.

Podstawowe parametry Feeder Jaxon Grand Virtuoso 3,60/3,90m; 25-75g
http://www.jaxon.pl/Katalog/274_201_float-ground/5369_rods/Produkt/30615_feedery-grand-virtuoso-feeder-ext.aspx

Opis serii Feeder Grand Virtuoso
http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_rods/5197_feeder-i-winklepicker/Produkt/30615_feedery-grand-virtuoso-feeder-ext.aspx

 


4.7
Oceń
(30 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(4)

Średnia ocena:

4.3Jaxon Feeder EXT Grand Virtuoso - opinie i komentarze

TomekooTomekoo
0
Profesjonalny opis wędki jak dla mnie , no i na zdjęciach widać że kijek całkiem przyjemnie wygląda ;-) zostawiam piontala ;-) (2014-03-30 20:17)
bogdanblazejakbogdanblazejak
0
Bardzo ładny opis - życzę zadowolenia ze sprzętu i udanych połowów. Naturalnie piątka. Pozdrawiam (2014-04-03 08:53)
u?ytkownik146431u?ytkownik146431
0
Jak się dba o sprzęt to i długo posłuży. (2014-04-03 10:11)
MACKO76MACKO76
0
GRATULUJE FEDER SUPER SPRAWA ja dziś zmątowałem swojego pierwszego federka w życiu wybór padł na MIKADO ULTRAVIOLET 360/120 KRĘCIOŁ DRAGON MAXIMA 1035i mam nadzieję że dobrze wybrałem. Jak ktoś miał doświadczenie z tym sprzętem to piszcie POZDRAWIAM RYBY RYBY RYBY!!!!!!!!!!! (2014-04-05 21:03)
skalpelskalpel
0
też długo szukałem fajnego feederka i wybór padnie ostatecznie na ROBINSON KINETIK FEEDER 3,90 45-120g. przy jego parametrach i wadze delikatnie ponad 200g spełni moje oczekiwania i będzie godnym następcą ustępujących w moim arsenale robinsonków carbomix ekspert. (2014-04-16 00:16)

skomentuj ten artykuł