Kamizelka wędkarska w militarnym stylu.

/ 28 komentarzy / 11 zdjęć


Zdarza się, że na tym forum piszę, iż są rzeczy bardzo dobrej jakości i relatywnie tanie w porównaniu do typowych produktów zaprojektowanych i sprzedawanych „pod wędkarza”, a nawet pod konkretną metodę łowienia. Dziś proponuję do poczytania recenzję o takiej rzeczy czyli taniej i zdecydowanie godnej polecenia oraz oczywiście przeze mnie używanej i sprawdzonej.

Panie i panowie oto taktyczna kamizelka wojskowa stworzona na potrzeby żołnierzy, którzy muszą olbrzymią ilość sprzętu i osprzętu ze sobą mieć, a którą to ja zaadoptowałem na moje wękarskie potrzeby, a adaptacja ta jak na razie końca nie ma bo cały czas eksperymentuję, albo z rozmieszczeniem kieszeni, albo z ich wielkością itp. itd. :-) Moja poprzednia kamizelka była prawie taka sama z tym, że miała kolor czarny i dlatego teraz używa jej ktoś inny :-) Tę wybrałem przede wszystkim ze względu na cenę oraz kamuflaż desert coś tam, a to znaczy, że w trzcinach Cię nie ma ;-) Kamizelka ta charakteryzuje się tak imponującą możliwością konfiguracji, że typowa kamizelka wędkarska nawet do pięt jej nie sięga i nie są to czcze słowa. Ja „zakupiłem” tę kamizelkę od razu z całą masą różnych ładownic czyli kieszeni, które to są przyczepiane do kamizelki w tzw. systemie molle, i które to można praktycznie dowolnie konfigurować. Części z nich nawet nie ma na zdjęciach bo ich nie używam.

Fukcjonalność jest niesamowita, oczywiście dla mnie. Możliwości konfiguracji są ograniczone raczej potrzebami użytkownika albo dla kogoś z fantazją jego wyobraźnią. Ilość kieszeni i ładownic ? Kieszeni na suwak jest 4 i to dużych plus jedna na rzep. Ładownic zaś tyle ile potrzebujesz i zamontujesz, a dla tych, którzy muszą albo mają w zwyczaju mieć przy sobie wszystko to tyle ile udźwigną ;-) Ilość i pojemność tak duża, że praktycznie bardzo trudno albo w ogóle nie da się ich wszystkich wykorzystać o ile za dużo masz zamontowane. Pojemność tychże ? Tak samo, są różne o przeróżnej wielkości, są też specjalne np. do noży i innego osprzętu. I to wszystko bardzo prosto montowane na paski i zatrzaski. Ładownice w kapturach mają rzepy co pokazałem na zdjęciu oznaczonym numerem 4 także nie jest konieczne zapinanie ich na widoczne plastikowe zabezpieczenia. Są też ładownice bez rzepów, zwykle te najmniejsze i tu należy pamiętać o zapięciu zatrzasku. Chcesz włożyć wędke trawel albo tele pod pachę albo na plecy ? No problem. Na temat pojemności i konfiguracji ładownic można by pisać długo, ale uważam, że każdy „ustawi” ją konkretnie pod siebie o ile się zdecyduje na taki właśnie sprzęt. I to jest według mnie właśnie jedna z wielu niezaprzeczalnych zalet tej kamizelki. Po prostu stworzysz ją konkretnie pod Twoje wymagania i potrzeby. Ja np. jeszcze pracuję na tym kawałkiem "styropianiu", w który wbijam przynęty bo sam go zrobiłem i konstrukcja jest jeszcze w fazie testów czyli prób i błędów ;-)

I tak pokrótce opis oraz zdjęcia, które są ponumerowane aby Wam było łatwiej naocznie zobaczyć i przekonać się o czym piszę. Numery zdjęć widoczne w prawym górnym roku fotografii. Zdjęcie nr. 1, wnętrze kamizelki z kieszenią na rzep. Zdjęcie nr 2, przód kamizelki z pudełkami z przynętami, które mam włożone do największych ładownic zamontowanych najdalej z boków kamizelki. I nie tylko pudełkami ;-) W jednej z nich mam np. multitoola i kombinerki. Zdjęcie nr. 5, zbliżenie dolnej części kamizelki. Zdjęcie nr. 4, wspomniane powyżej rzepy ładownic. Zdjęcie nr 3, pudełka z przynętami, których używam najczęściej i dlatego mam je pod ręką w ładownicach na piersi. Zdjęcia nr 6 i 7 pokazują tył kamizelki. Niesamowicie potrzebnymi i przydatnymi „pojemnikami” są oczywiście kieszenie. Nie brakuje ich w tej kamizelce. Konkretnie na uwagę zasługują 4 duże kieszenie wykonane z tej samej, bardzo mocnej siatki co i sama kamizelka. Po dwie z każdej strony. Kieszenie zamykane są na grubaśne suwaki, i które to starałem się pokazać na kolejnych zdjęciach czyli 8, 9, 10 i 11. Dwie kiesznie są sporo większe i mają dłuższe suwaki, a dwie kolejne trochę mniejsze i również są zamykane na suwaki. Do nich wkładacie to czego nie zostawiacie w samochodzie czyli dokumenty, kluczyki, komórę (jak ktoś potrzebuje to i power banki), fajki jak ktoś pali, piersiówkę jak jesteście z kolegą tudzież koleżanką albo macie spotkanie po łowieniu :-) I co tam jeszcze trzeba będzie Wam włożyć, a nie jest zbyt szerokie aby Was w żebra zbytnio nie uwierało oraz w wędkowaniu nie przeszkadzało i się do kieszni zmieściło to tam pomieścicie. W jednej z największych ładownic mam też jedną z najbardziej przydatnych rzeczy dla mnie, a mianowicie polską, wojskową aluminiową manierkę, do której mieści się 0,75 litra napojów niezbędnych wędkarzowi na niedługim wypadzie ;-) Aluminiowa bo mogę ją sobie grzać na ogniu, ale są też plastikowe o podobnej pojemności i nawet z kubkiem. Czasami wkładam tam nieduży termos. Jak ktoś pije bardzo dużo może sobie zakupić manierkę 2 litrową z ładownicą albo jeszcze lepiej camelback (wygodniejszy w użytkowaniu) albo wrzucić dwie butelki mineralnej do odpowiednich ładownic na plecy. Słowem co kto lubi. Możliwości jest masa jak już powyżej napisałem.

Na zdjęciach mój ekwipunek w wersji na ponton choć w tym właśnie wyposażeniu bez paru pierdołek spinningowałem z buta bez żadnego problemu po 4 do 6 godzin dziennie z dwoma przerwami na kawę i kanapki. Kamizelka ta na wypady typowo spinningowe jest moim zdaniem bardzo ciekawą alternatywą dla podobnych wyrobów stworzonych specjalnie dla wędkarzy.

Reasumując powyższe: jak dla mnie bomba :-)

Pozdrawiam serdecznie. Sławek.

 


3.6
Oceń
(24 głosów)

 

Kamizelka wędkarska w militarnym stylu. - opinie i komentarze

erykomerykom
+2
Konkretny wpis i opis! Ciekawe ile waży ta kamizelka załadowana "po brzegi" :) ***** (2016-11-28 18:37)
SlawekNiktSlawekNikt
-1
Waga kamizelki zależy tylko i wyłącznie od jej użytkownika. Jak potrzebujesz mieć 4 pudełka i jakiegoś tola to niewiele, ale jak zabierasz ze sobą wszystko to wiadomo, że i waga wzrasta wprost proporcjonalnie do tego co tam naładujesz :-) (2016-11-28 19:43)
SlawekNiktSlawekNikt
0
A naładować możesz "masakrycznie" dużo przeróżnego sprzętu i towaru ;-) (2016-11-28 19:45)
pstrag222pstrag222
+1
Wiele razy okazuje sie ze rzeczy stworzone do innych celow przydaja sie w wedkarstwie . fajnie. Przygotowana kamizelka (2016-11-28 20:39)
u?ytkownik209992u?ytkownik209992
0
A gdzie mozna takie cudenko zakupic i w jakiej cenie oczywiscie? (2016-11-29 20:15)
troctroc
+2
Osobiście nie przepadam wyglądać jak przysłowiowy wielbłąd- przede wszystkim wygoda. Podczas spiningu- kamizelka owszem ale dosłownie z czterema kieszeniami a majdan ograniczony do minimum w jednej niewielkiej torbie spiningowej na pasku biodrowym- kilometry po krzaczorach potrafią wymęczyć. A wędkowanie stacjonarne? Porządna torba ze sprzętem, osprzętem i czym tam jeszcze- mieści się wszystko. No ale to jest tylko moje zdanie... (2016-11-29 20:51)
pakul1206pakul1206
+1
Jest cała masa rzeczy które nie są typowo wędkarskie i jakościowo są lepsze i o niebo lepiej w wędkarstwie się sprawdzają : buty, plecaki ciuchy.... a i cenowo można sporo zaoszczędzić :) Sławek ta manierka to już trochę starawa jest, od lat mamy już równe 0.7 :) Tak z niepełną butlą między ludzi :))) (2016-11-29 20:53)
zbynio5ozbynio5o
0
Tylko czekać jak ktoś wyhaftuje na niej "dragon" i pójdzie o 2 stówki drożej :))))). (2016-11-29 21:51)
LeoAmatorLeoAmator
0
Maks Adamski wpisz w wyszukiwarce zwrot "kamizelki taktyczne" i ci wyszuka.Co do tematu to sam się zastanawiam czy moją następną kamizelką, w tej chwili śmigam z Graff-em, nie będzie właśnie taktyczna z racji na możliwości jej dostosowania do swoich potrzeb. (2016-11-30 00:39)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Kolego Maks Adamski poszukaj na alledrogo. Jakiś czas temu widziałem taką za bodajże 70 zł. już z ładownicami, a le momentalnie ktoś kupił. (2016-11-30 04:10)
SlawekNiktSlawekNikt
0
"Osobiście nie przepadam wyglądać jak przysłowiowy wielbłąd- przede wszystkim wygoda. Podczas spiningu- kamizelka owszem ale dosłownie z czterema kieszeniami a majdan ograniczony do minimum w jednej niewielkiej torbie spiningowej na pasku biodrowym- kilometry po krzaczorach potrafią wymęczyć" I MASZ TAKA MOŻLIWOŚĆ ! Po prostu montujesz te 2 większe czy 4 mniejsze ładownice (nie napisałem, że tak nie można, wręcz przeciwnie), pozostałe drobiazgi pakujesz do kieszeni po bokach i żadne krzaczory nie straszne i to wszystko w jednym sprzęcie, a nie dwóch tak jak u Ciebie :-) (2016-11-30 04:16)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Kolego pakul: stara, ale jara ;-) nawet unijne przepisy adn. 3/4 wyprzedziła ;-) (2016-11-30 04:18)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Kolego zbynio: masz rację, sam się dziwię, że jeszcze żadna firma stricte produkująca dla wędkarzy jeszcze nie skopiowała takich świetnych rozwiązań, zwłaszcza chodzi mi o możliwość zamiany kieszeni miejscami i ich różne wielkości. (2016-11-30 04:21)
SithSith
0
Brawo Ty *****. Przez kilka lat bawiłem się w AirSoftGun i używałem kamizelek taktycznych, jak najbardziej nadają się do użytku przez wędkarzy, szczególnie w spinningu, zwłaszcza takie, które mają dopinane kieszenie z możliwością subiektywnej konfiguracji. Podpowiem adres, który może przydać się zainteresowanym tanim demobilem wojskowym http://armyworld.pl/ kamizelki dostępne już od 25.- zł, a warto też zainteresować się też niemieckim oporządzeniem taktycznym i dodatkowymi ładownicami do niego http://armyworld.pl/product-pol-24-Oprzyrzadowanie-Taktyczne-Bundeswehr-5-Czesci-Flecktarn-Oryginal-Demobil.html. (2016-11-30 06:14)
Jakub WośJakub Woś
-3
Sith to oporzadzenie z Twojego linku strasznie by mi nie leżało. Kieszenie pod łokciami i w okolicy przedramion strasznie mi utrudniają manewrowanie wędką. Kabura na broń? Można usunąć ale wtedy zostaną trzy kieszonki (2016-11-30 08:27)
SithSith
0
Kuba, nie żebym namawiał do kupienia, ale to jest typowe oporządzenie Bundeswehry "Soldat 95" i z demobilu można je kupić (nie tylko w tym sklepie) za śmieszne pieniądze, a dodatkowo doposażyć w różne kieszenie, kieszonki i ładownice w miarę potrzeby. Ma bardzo szeroki zakres regulacji i możliwości mocowania ładownic, więc nie muszą wcale być pod łokciami. Wrzuciłem to tylko gwoli informacji, jako ciekawostkę (szczegółowy opis http://wmasg.pl/pl/articles/show/3426). (2016-11-30 11:16)
SlawekNiktSlawekNikt
-1
Moim zdaniem najlepiej jest kupić kamizelkę, która ma mocowania ładownic w systemie molle i do niej dokupić sobie ładownice pod konkretne pudełka o ile nie kupiliście kamizelki wraz z ładownicami. Wymiary ładownic sprzedawcy chętnie Wam udostępnią, a zwykle są już podane w opisach sprzedawanych przedmiotów. Ponadto kamizelek jest oczywiście wiele, są i takie w wersji light np. ta http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-molle-ii-flc-3-color-i6624478569.html, albo ta: http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-mini-chest-rig-tan-i6618760084.html, (linki tylko przykładowe) a są też i takie jak moja, owszem trochę cięższa, ale daje dużo większe możliwości konfiguracji. Wybór jest naprawdę duży. (2016-11-30 13:14)
kabankaban
+4
No ciekawa propozycja i wzbudziła moje zainteresowanie. (2016-11-30 18:51)
SithSith
0
Ten MINI Chest Rig jest bardzo ciekawy. (2016-12-01 05:41)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Ktoś Cię Aleks zminusował, ale naprawiłem to :-) Zapewne ten ktoś używał wielu kamizelek na przestrzenie kilku lat i jest w tym temacie wybitnym specjalistą .... buuuhahahahha ;-) (2016-12-01 13:41)
SithSith
+2
Dzięki. Niestety mam kilku zagorzałych wrogów na Forum, nie reprezentują sobą nawet "-0" ale lubują się w hejtowaniu innych. Cóż, pchły, wszy i karaluchy też mają prawo żyć na świecie... (2016-12-01 14:03)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Lepiej z mądrym zgubić, aniżeli z głupim znaleźć, a po pałach bez jakiegokolwiek uzasadnienia sądzę, że tak jest i na tym forum nad czym niezmiernie ubolewam. Life is brutal jak mawiają anglo języczni. (2016-12-01 16:48)
SlawekNiktSlawekNikt
+1
Chcę jeszcze pozdrowić debeściaków czyli tych co to naj są co se konta nowiuśkie pozakładali i uaktywniali. Jak już napisałem tak trzymać bo lepiej jest mieć kont 5 aniżeli 1 bo wtedy można pokozaczyć ;-) Mars na wasze minusy. (2017-01-07 13:40)
Kamilo1981Kamilo1981
0
Fajna recenzje, Ja obecnie uzywam kamizelki GRAFF, i szczerze jest bo jest. Ale z checia bym sie zaopatrzyl w takowa. Podpytam brata ;) moze bedzie mial dostep.  pozdrawiam (2017-10-22 21:27)
Rutra65Rutra65
0
Super wpis ***** (2017-10-23 21:29)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Dziękuję za pozytywne oceny i kamizelkę szczerze polecam. Nie musi być taka jak moja, jest ich wiele rodzajów i każdy może dobrac coś pod siebie, ale system molle jest jeden i to on robi największą robotę wraz z wieloma kieszeniami jakie można dokupić. (2017-10-25 17:03)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Panowie, że tak rzeknę ;-) Chcieliście i macie :-) Ja to miałem wcześniej tyle, że w wojskowej wersji :-) Nikogo rzecz jasna nie reklamuję. http://allegro.pl/dragon-kamizelka-hells-anglers-chest-pack-i7176820270.html (2018-02-09 12:18)
JulianJulian
+1
Fajny opis i funkcjonalna kamizelka.  Moczę kija już 40 z górą lat  i wyznaję zasadę ( tak jak na zdjęciu)   Kto z sobą nosi ten się nie prosi. Mam spodnie i kurtkę Orginalną  khaki  sił specjalnych  Jej Królewskiej Mości.  też dużo szpargałów i gadżetów .  Jednym słowem kto nie chce niespodzianek na rybach to w Twoją kamizelkę  może ,,upchać "  wiele niezbędnych rzeczy .  A czasy waciaka i gimofilców ( bo i takie pamiętam )  już się dawno skończyły. Pozdrawiam (2018-02-11 18:08)

skomentuj ten artykuł