Kinetik Pike Spin – szczupakowy czy uniwersalny?

/ 6 komentarzy / 8 zdjęć


Nie każdego stać na oddzielny kij spinningowy pod każdy gatunek. Nawet jeśli mamy wystarczająco pieniędzy pojawiają się kolejne problemy i rozważania. Czym i jak poruszać się z całym sprzętem nad wodą? Czy nie można kupić czegoś uniwersalnego? Jako, że łowię głównie na rzekach w których z drapieżników dominują szczupak, boleń, kleń, okoń i sandacz szukałem jakiegoś kompromisu. Kija z którym pójdę nad rzekę i w razie potrzeby poradzi sobie z każdym wymienionym gatunkiem.

Wybór padł na Kinetik Pike Spin cw 10-30g i dł 270cm. Dlaczego takie parametry? Na bolenia i szczupaka moim zdaniem ciężar wyrzutu kija jest podobny 10-25g. Na klenia i okonia przydało by się coś delikatniejszego. Jednak ja wyznaję zasadę duże przynęty duże ryby więc 7-15 byłoby jak ulał. Sandaczowanie z opadu to już większa gramatura tu przydało by się 15-40g. Z tych wszystkich cw policzyłem średnią i wyszło, że 10-30g powinno być uniwersalne.

Opisu producenta o doskonałych materiałach węglowych IM7 czy komputerowo rozmieszczanych przelotkach pominę bo to każdy może przeczytać w katalogu czy na stronach internetowych a życie wszystko weryfikuje.

Wędka zakupiona i zabrana nad wodę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Wędka lekka ale sprawia wrażenie bardzo mięsistej. Na pierwszy rzut wydaje się sztywna ale pod pierwszym szczupakiem już bardzo ładnie się ugina i pracuje. Szczupaki mają kościste pyski powleczone tylko skórą. Hak nie może sobie w nich utkwić pewnie jak w mięsistych wargach lina. Dlatego dla mnie ważne jest aby wędka pod szczupaka ładnie pracowała i utrzymywała ciągłe napięcie linki.

Dużo czasu spędziliśmy razem na przeczesywaniu Wisły. Łowiłem na nią głównie szczupaki i klenie. Częstymi gośćmi były bolenie i okonie. Bardzo dobrze radzi sobie z wyrzutem przynęt na znaczne odległości za boleniem jak i lżejszych przynęt kleniowych czy okoniowych. Zaznaczam, dla mnie przynęty okoniowe i kleniowe to woblery 6-7 cm oraz cykady które do lekkich nie należą.

Kupno tej wędki uważam bardzo dobry wybór zwłaszcza, że cena nie przekracza 100 zł.

 


4.8
Oceń
(29 głosów)

 

Kinetik Pike Spin – szczupakowy czy uniwersalny? - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
0
Zawsze cenne dla zainteresowanych są opinie użytkownika od strony praktycznej a niekoniecznie opis producenta.Akcja jak widać nieco głębsza niż szczytowa więc pod szczupaka powinien być dobry.Taki uniwersał.*****.Pozdr. (2014-07-30 22:49)
Dos equis xxDos equis xx
0
Ładny boleń***** (2014-07-31 23:28)
karwos33karwos33
0
Bardzo udana seria wędzisk, mam od kilku miesięcy Kinetik Perch Jiga 2,25m, który do dziś pozytywnie mnie zaskakuje, oczywiście daję *****, Pozdrawiam (2014-08-06 22:28)
henszelhenszel
0
Wędka bardzo dobra, do tej ceny chyba najlepszy wybór. Na razie korzystam od kwietnia, kilka rybek na razie nie rekordowych zostało wyciągniętych bez problemu. (2016-08-11 12:40)
Darkman000Darkman000
0
Korzystam z Robinsona ale z innego modelu: powerflex 2,40m cw 10-30 jak dla mnie najbardziej uniwersalny kij.. A co do Robinsona naprawdę kije są dobre i w rozsądnych pieniądzach (2016-08-11 13:36)
SithSith
0
Jakubie, przepraszam ale tym razem tylko ****. Po pierwsze brakuje mi troszkę szczegółów. Rozumiem, że parametry mogę sobie poczytać w jakiejś ofercie sklepowej, albo w katalogu, ale nie chce mi się, przydałaby się informacja w tym zakresie, choćby na końcu wpisu. Po drugie, choć nie jestem zwolennikiem posiadania kijka dedykowanego pod każdą rybę, ale mimo wszystko uważam, że nie ma wędzisk uniwersalnych. To nie te czasy, gdy nasze wody obfitowały w obiekty naszego pożądania i szło się nad wodę z jednym "szklakiem" 5-30g, a łowiło to co się akurat zaczepiło (a czepiało się zdecydowanie częściej niż obecnie) na końcu gorzowskiej żyłki do wieszania bielizny z obrotówką nr 3-4 lub wahadełkiem 15-20g. Osobiście Mam kilka wędzisk innych producentów (dystrybutorów), ale używam zasadniczo dwóch 275cm/1-7g i 300cm/10-30g, Nie odważyłbym się wybrać na trocie z tym pierwszym, a podanie paprocha, lub smużaka 1-3g okoniowi lub kleniowi tym drugim byłoby dla mnie mało komfortowe. Co prawda nie znam Kinetika i absolutnie nie odważyłbym się kwestionowania jego jakości, ale ustalanie jakiejś enigmatycznej średniej i przypisywanie mu uniwersalności - moim skromnym, osobistym zdaniem - jest troszkę "na wyrost". (2016-08-11 14:52)

skomentuj ten artykuł