Kolorowe chwościki

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć


Kolorowe chwościki.
Do wykonania wabików w przynętach sztucznych wykorzystamy elementy linki żeglarskiej do fałów. W związku z tym, że są to najczęściej linki z przędzy poliestrowej, charakteryzujące się elastycznością i miękkością oraz odpornością na rozciąganie, zgniatanie i skręcanie. Ważna ich zaletą jest to, że przy kontakcie z wodą nie tracą miękkości, elastyczności oraz nie kurczą się
Szczegółowy opis linek znajdziemy na stronie Bakista, osprzęt i wyposażenie http://www.bakista.pl/index.php?c=1074&p=1 .
Przedstawione powyżej parametry przędzy poliestrowej idealnie pasują do wykonania wabików, kolorowych chwościków, na naszych blaszkach, co znacznie może podnieść atrakcyjność przynęty. Wystarczy tylko rozwarstwić i rozdzielić poszczególne kolory i wybrać ten nas najbardziej interesujący, czyli czerwony lub mocny pomarańczowy. Następnie po dokładnym rozczesaniu przędzy, docinamy ją na długość dostosowaną do wielkości trzonka kotwiczki. Samo mocowanie do trzonka haczyka lub kotwiczki przeprowadzamy z wykorzystaniem mocnej nitki bawełnianej lub cienkiego miękkiego druciku. Efekt murowany, a chwościk nie ustępuje wyglądem temu zastosowanemu nawet na markowych przynętach.

 


3.7
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Kolorowe chwościki - opinie i komentarze

dudek2000dudek2000
0
Ciekawa przynęta. Identyczna zakupiłem niedawno w sklepie wędkarskim i jednego 58cm już na nią wyholowałem ;)
(2011-11-16 13:07)

skomentuj ten artykuł